Kopanie dziur w trawniku!!

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez Anna51 24 mar 2008, o 17:07

Ratunku! Może ktoś coś wymyśli. Nie mogę ciagle obserwować Bilego i Miśka w ogrodzie. Mam zryty trawnik i pdjazd. Wystarczy moment a już nowy wykop. Od razu piszę ,że budowa kojca nie wchodzi w grę. Poprzedni właściciel tak wszystko usytuował, że nie ma na to miejsca. Wychodzą na spacery poza ogrodzony teren i mają dużo swobody.Czy Wasze psy też tak wszystko tratują.
Avatar użytkownika
Anna51
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 244
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 24 mar 2008, o 18:18

Ja coś o tym wiem 8) Codziennie zakopuję przynajmniej dwie dziury. Ale jest na to metoda opisana w książce "Okiem Psa". Wyznacz psu miejsce, w którym ma kopać. Zakopuj tam jego smakołyki na jego oczach i zachęcaj go do odkopania ich. Z czasem sam zacznie zakopywać tam swoje rzeczy i nie będziesz miała całego zrytego ogródka :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Anna51 25 mar 2008, o 19:22

Super .Dzieki za radę . Jak tylko ziemia trochę rozmarznie-jest -8st.C to zaraz zacznę ją wprowadzać w życie.
Avatar użytkownika
Anna51
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 244
Dołączył(a): 27 lut 2008, o 19:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez monikabert90 29 mar 2018, o 19:25

No niestety jeśli posiada się psa, to trzeba liczyć się z tym, że trawnik przed domem może na tym trochę ucierpieć... Czytałam jednak ostatnio ciekawy artykuł na stronie https://www.stukpuk.pl/blog/trawa-uszkodzona-przez-psa-jak-ja-naprawic/ na temat tego, jak naprawić trawnik, który został uszkodzony przez psa - nie tylko prze kopanie, ale również np. oddawanie moczu - to również trawie nie służy. Myślę, że jeśli macie ogród i wypuszczacie do niego psiaka, a jednocześnie zależy Wam, aby trawa była piękna i zielona, to myślę, że obowiązkowo powinniście to sobie przeczytać :)
monikabert90
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 545
Dołączył(a): 31 gru 2016, o 10:19

Re: Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez mistle 7 cze 2018, o 09:35

Mieliśmy takiego jamnika, który instynktownie kopał i był to spory problem. Trudno go było tego oduczyć.
mistle
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 27 kwi 2017, o 11:19
Lokalizacja: Warszawa
Imię psa: roksi
Rasa psa: kundelek

Re: Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez Gacek32 5 sty 2020, o 19:47

Oj, jamniki to typowe "kopidoły", generalnie wszystkie pieski myśliwskie. Latem psy często też wykupują sobie legowiska szukając chłodu. Najlepsze wyjście to odgrodzić część ogródka po prostu:)
Gacek32
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 lis 2019, o 00:17
Imię psa: Rudy, Cholerka, Tytan
Rasa psa: owczarek niemiecki, aussie

Re: Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez muszka 27 cze 2021, o 12:13

Jak macie problemy ze szkodnikami w swoim ogrodzie to w sklepie Euro Ogród znajdziecie specjalistyczne siatki przeciwko nim. Ja nawet teraz też tam planuje dokonać zakupu, ponieważ znalazłam tam https://euroogrod.com.pl/pol_n_Pompy-i- ... -3759.html dobrej jakości pompy wody- także super...
muszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 276
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 08:57
Imię psa: Doris
Rasa psa: Berneński

Re: Kopanie dziur w trawniku!!

Postprzez mery1998 11 kwi 2022, o 11:40

Jeżeli chodzi o mnie, to staram się, aby mój ogród prezentował się jak najlepiej. Dlatego chciałbym Wam polecić stronę https://www.lovethegarden.com/pl-pl/pro ... y-do-trawy , na której znajdzie portal w pełni poświęcony tematyce roślin i ogrodu.
mery1998
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 909
Dołączył(a): 12 mar 2019, o 22:00


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints
cron