Obroża,kolczatka czy szelki ?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Obroża,kolczatka czy szelki ?

Postprzez Mati2616 8 wrz 2008, o 18:44

Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pytanie,ponieważ posiadam jeszcze młodego Owczarka Niemieckiego zastanawiam się na wyborem, czy lepiej kupić mu obroże kolczatke czy szelki :roll:
Pytanie nr 2 proszę mi jeszcze powiedzieć czy lepsza była by zwykła smycz czy pejcz ( http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... ction=prod ) ? ...
Proszę o wszelkie pytania ... :wink:
Mati2616
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 8 wrz 2008, o 19:24

Najzwyklejsza obroża i taka sama smycz. Jeżeli pies ciągnie i nie potrafisz go oduczyć to najwyżej kantarek (halti). Kolczatka jest dla ludzi, którzy wiedzą jak z niej korzystać i na pewno nie nadaje się do młodego psa :idea:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gość 8 wrz 2008, o 20:26

mwijatak napisał(a):Najzwyklejsza obroża i taka sama smycz. Jeżeli pies ciągnie i nie potrafisz go oduczyć to najwyżej kantarek (halti). Kolczatka jest dla ludzi, którzy wiedzą jak z niej korzystać i na pewno nie nadaje się do młodego psa :idea:

Dzięki ;)
Gość
 

Postprzez dariak15 8 wrz 2008, o 20:35

tak jak Marta napisała zwykła obróż i smycz :wink: kolczatka jest niechumanitarna był już o tym temat :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez lilith_kaska 8 wrz 2008, o 20:41

dariak15 napisał(a):tak jak Marta napisała zwykła obróż i smycz :wink: kolczatka jest niechumanitarna był już o tym temat :wink:


Ja tam od czasu do czasu uzywam kolczatki...wiec wkorzaja mnie juz te teksty o tym jak bardzo kolczatka jest niehumanitarna.. :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Gość 8 wrz 2008, o 21:05

THX za następne porady... a jak uwazacie co mu zakladac jak stanie się dorosły ?
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 8 wrz 2008, o 21:19

Ja uważam,że jak nauczysz psiaka chodzić na obroży jak jest młody to potem spokojnie może w niej chodzić. Możesz ewentualnie pomyśleć nad obrożą półzaciskową :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 8 wrz 2008, o 21:21

Za Toją odpowiedź także dziękuję ... a może ktoś podpowiedział by mi ja pstępowac z tym psem czego go uczyć i kiedy to robić ?? :roll:
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 8 wrz 2008, o 21:52

To akurat nie jest odpowiedni temat. Poszukaj w dziale "Wychowanie" :wink:
ale im wcześniej tym lepiej. Pamiętaj o odpowiedniej socjalizacji bo to podstawa :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Gość 8 wrz 2008, o 21:57

mArGoSiA napisał(a):To akurat nie jest odpowiedni temat. Poszukaj w dziale "Wychowanie" :wink:
ale im wcześniej tym lepiej. Pamiętaj o odpowiedniej socjalizacji bo to podstawa :wink:

THX za wypowiedź ... :D
Gość
 

Postprzez mArGoSiA 8 wrz 2008, o 21:59

Nie ma za co :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Diana S 8 wrz 2008, o 22:26

lilith_kaska napisał(a):
dariak15 napisał(a):tak jak Marta napisała zwykła obróż i smycz :wink: kolczatka jest niechumanitarna był już o tym temat :wink:


Ja tam od czasu do czasu uzywam kolczatki...wiec wkorzaja mnie juz te teksty o tym jak bardzo kolczatka jest niehumanitarna.. :evil:


Co cię wkurza? tu nie ma co się wkurzać, bo faktycznie tak jest. Jest nie humanitarna.

A, ze ty zakładasz swojej suce kolczatkę, to twoja sprawa. I nie ma co się dziwić temu, że są temu przeciwnicy. Ja również jestem przeciwnikiem kolców.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Anashar 9 wrz 2008, o 17:42

lilith_kaska napisał(a):Ja tam od czasu do czasu uzywam kolczatki...wiec wkorzaja mnie juz te teksty o tym jak bardzo kolczatka jest niehumanitarna.. :evil:

Uważasz, że skoro Ty coś robisz to to musi być dobre? Nic bardziej mylnego. Ja też swego czasu zakładałem rockowi kolczatkę. Ale trafiłem na mądrą osobę, która mi wytłumaczyła, co znaczy kolczatka. Od tej pory chodzi na obrozy, szalkach lub obroży i halti (kiedy jest z mamą). Żyć się da - pies się nei męczy. Spacery są przyjemnością, a nie katorgą. Czego chcieć więcej?
Obrazek
Avatar użytkownika
Anashar
Mistrz Foto
Mistrz Foto
 
Posty: 809
Dołączył(a): 5 lip 2007, o 00:53
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Rocky (*), Pchełka, Aza, Ciapek
Rasa psa: DONek (*) i 3 piękne kundelki

Postprzez lilith_kaska 10 wrz 2008, o 11:47

Anashar napisał(a):
lilith_kaska napisał(a):Ja tam od czasu do czasu uzywam kolczatki...wiec wkorzaja mnie juz te teksty o tym jak bardzo kolczatka jest niehumanitarna.. :evil:

Uważasz, że skoro Ty coś robisz to to musi być dobre? Nic bardziej mylnego. Ja też swego czasu zakładałem rockowi kolczatkę. Ale trafiłem na mądrą osobę, która mi wytłumaczyła, co znaczy kolczatka. Od tej pory chodzi na obrozy, szalkach lub obroży i halti (kiedy jest z mamą). Żyć się da - pies się nei męczy. Spacery są przyjemnością, a nie katorgą. Czego chcieć więcej?


Uwazasz,ze skoro Ty uzywasz czegos to to tez jest najlepsze :?: Skoro kolczatki sa takie niehumanitarne to dlaczego ich nie wycofaja ze sprzedazy :?: Nie ja jedna tego uzywam/uzywalam... bo juz dawno tego nie robie. Ja nie musialam trafiac na madra osobe bo sama wiem co jest najlepsze dla mojej suki.
I co jestem gorsza bo tego uzywalam :?: :roll: Na pewno nie. Mialam tylko inne podejscie do tego niz np. Ty a wypowiedziec sie na forum zawsze moge. Pozdrawiam :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
lilith_kaska
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 273
Dołączył(a): 1 lut 2008, o 13:13
Lokalizacja: Rydułtowy, woj.śląskie
Imię psa: Kambodża
Rasa psa: wilczarz miniaturka ;D

Postprzez Marysia 10 wrz 2008, o 14:27

lilith_kaska napisał(a):Uwazasz,ze skoro Ty uzywasz czegos to to tez jest najlepsze :?:

Tylko,ze tu jest roznica bo Maciek nie uzywajac kolczatki,nie zrobi psu ewentualnej krzywdy.
lilith_kaska napisał(a): Skoro kolczatki sa takie niehumanitarne to dlaczego ich nie wycofaja ze sprzedazy :?:

W niektorych krajach sa ,ale wiadomo,ze Polska jest w tych sprawach do tylu.
lilith_kaska napisał(a):Nie ja jedna tego uzywam/uzywalam... bo juz dawno tego nie robie.

Tak niestety nie Ty jedna :(
Ale dobrze,ze przestalas i to jest Kasiu najwazniejsze :)
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints