Rotwailery w schronisku?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Basia_sz 28 sie 2006, o 13:04

:shock: Dziękujemy za wyczerpującą opinię o rottkach, czujemy się naprawdę wzbogaceni o porządną dawkę wiedzy fachowej :twisted:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 28 sie 2006, o 13:15

Szczególnie po półrocznej przerwie w temacie :twisted:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ValdeQ 28 sie 2006, o 13:17

Jednak moim zdaniem charakterystyka - choc opisana potocznym językiem - zgadza się.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jurek 26 lis 2006, o 14:15

często kundelki są b. agresywne niż duże bojowe psy, przy takich rasach najlepiej kupować psa z dobrej hodowli, ponieważ tam jest selekcja i nie krzyżują psów z ostrymi temperamentami. Mam rotka już 16 lat i sam nie wierzę, nigdy nie było z nim problemów
jurek
 

psiaki

Postprzez Magda 16 lut 2007, o 11:34

Rotweillery to cudowne zwierzęta :twisted: Sądzę tak bo mam takiego :evil: JEST SŁodziutki!!!!!!!
Magda
 

Re: Rotwailery w schronisku?

Postprzez Anka145 16 lut 2007, o 22:08

ciemnooka napisał(a):Chcialabym sie podzielic z wami moim ostatnim przezyciem przykrym dosyc ;otoz wybralam sie w niedziele tu u mnie w Brukseli do jednego ze schronisk na obrzezach miasta myslalam ze spotkam tam takie same psy jak u nas w Polsce w schroniskach (chore porzucone kalekie itp) jakiez bylo moje zdziwienie kiedy tam weszlam :shock: w klatkach siedzialy same dorosle potezne rotwailery :!: az strach wchodzic takie wsciekle byly ze szok widac nie jeden sie "przejechal" na tych pieskach taki moj wniosek.A wy co myslicie na ten temat czy mozna zaufac tej rasie tak do konca?


a dlaczego nie? :roll: pomagam w schroniskach, owszem rottki trafiają często, ale również bywają bardzo często boksery, owczarki niemiecki, zdarzają się juz labki, goldeny a i shi tzu już napłwają (sa tansze niz yorki..). Psy inaczej zachowuja sie w klatkach, a inaczej na zewnątrz, jesli jeden zacznie szczekać, wszystkie szczekają, rzucają się na kraty, a prawda może być taka że po wyjściu z boksu psy zamieniają się w łagodne baranki. Jednak wydaje mi się, że te rotki trafiły z jakiejs pseudohodowli, ktora mogla wykorzystywac je m.in. do walk i nadaja sie teraz tylko do uśpienia.
Nie wiem czy pamiętacie historię pita Nera? :roll: po tym jak media zaczeły nagłasniac jakie to te psy sa niebiezpieczne, ludzie-właściciele tych psow zaczeli dzwonić do schronisk o prośbę zabrania ich czworonogow bo ten spojzal sie z pod byka :roll:
Ja poznałam tylko jednego agresywnego rottka w schronisku-pies został uśpiony.

po pierwsze to goldenki nikogo nie zagryzly na smierc! nie wymyslajcie takich glupich historyjek! rozumiem ze bronicie te rasy ale widac cos jest ze albo takie "cudowne olbrzymy" laduja w schronisku albo sa usypiane! a po drugie to wlasnie wina ich wlascicieli ktorzy je kupuja dla "postrachu" innych nie mowiac juz o "szpanie"


Owszem o zagryzieniu nie słyszałam, ale o pogryzieniu? Owszem! Jednym psem był Gringo, jego historia jest w Polsce dość znana, wsród psiarzy-psa dało się wyciągnać na prostą, ale był takze do adopcji golden ktory atakował swoich właścicieli tak jak Ty nikt w to nie wierzył, trafił do DT gdzie prawie nie zagryzł opiekuna :roll: pies zaatakował bez podstaw, bez jakich kolwiek oznak... na całe szczęście pies skoczył na mężczyzne, a nie na kobiete. Także nie mówmy że rotki sa złe, każdego psa można wychować na kilera, nawet goldenki i labki.
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

Postprzez cofi 18 lut 2007, o 10:44

u nas w bloku wlasnie sobie niedoswiadczony pan z rodzina kupil takiego piesia (rottweilera)
taki szpan no taka mafia jakby 8)
pies mlody a juz w kagancu chodzi zeby postrach siac
no ciekawe ciekawe jak to sie skonczy
jak zauwazylem pan preferuje bardzo skuteczna metode jaka jest bicie psa
cofi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 14:45

Postprzez Anka145 18 lut 2007, o 11:05

cofi napisał(a):u nas w bloku wlasnie sobie niedoswiadczony pan z rodzina kupil takiego piesia (rottweilera)
taki szpan no taka mafia jakby 8)
pies mlody a juz w kagancu chodzi zeby postrach siac
no ciekawe ciekawe jak to sie skonczy
jak zauwazylem pan preferuje bardzo skuteczna metode jaka jest bicie psa


pozniej gdy pokaze zeby na pana, lub ugryzie innego człowieka zostanie oddany do schroniska...albo nagle właściciel zobaczy ze pies choruje i tez odda bo mozna kupic nowego, zdrowego...
U mnie w bloku jest rodowodowy rottek, bardzo miły pies, po szkoleniu, cieszy sie całym soba jak ktos sie nim zainteresuje... wystarczy dobre podejscie.
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

poco komu rotwailer..

Postprzez badzio1993 18 lut 2007, o 12:37

ja widziałem kiedyś na własne oczy jak Rotwailer gryzł się z Bokserem !!Pare chapnięć i bokser leżał na chodniku martwy !!okropne widoki ...:( Nie polecam tego psa ...
badzio1993
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lut 2007, o 10:37
Lokalizacja: Myszków

Postprzez ValdeQ 18 lut 2007, o 12:48

Ja bym sie na Twoim miejscu przeniósł do innej dzielnicy razem z Twoim owczarkiem :twisted:
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: poco komu rotwailer..

Postprzez Anka145 18 lut 2007, o 12:49

badzio1993 napisał(a):ja widziałem kiedyś na własne oczy jak Rotwailer gryzł się z Bokserem !!Pare chapnięć i bokser leżał na chodniku martwy !!okropne widoki ...:( Nie polecam tego psa ...


Nie polecasz, bo..? bo widziałes jak pies zagryza innego? A wiesz ile kundli zagryzło innego psa? Owczarkow, dobermanów itd. :shock:
Jeśli nie znasz rasy to się na jej temat nie wypowiadaj. :evil:
Avatar użytkownika
Anka145
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 116
Dołączył(a): 16 lut 2007, o 14:56

Postprzez adamkk11 18 lut 2008, o 13:49

witam wszystkich nie znam sie akurat na tej rasie poniewaz posiadam kundelka ale uwazam ze nie wolno z gory oceniac pieska tylko dlatego ze jakis tam egzemplaz gdzies tam kiedys kogos pogryzl wychowanie psa oraz agresja wrodzona w kazdym psie nie tylko w rotwailerach zalezy glownie od wlasciciela nie od psa pozdrawiam wszystkich
adamkk11
 

Postprzez Diana S 18 lut 2008, o 21:14

adamkk11 napisał(a):witam wszystkich nie znam sie akurat na tej rasie poniewaz posiadam kundelka ale uwazam ze nie wolno z gory oceniac pieska tylko dlatego ze jakis tam egzemplaz gdzies tam kiedys kogos pogryzl


Oczywiście, ze nie ma co skreślać psa tylko dlatego, że reprezentuje dana rase... w tym przypadku rotek...

rotki potrafią przy odpowiednim wychowaniu byc kochajacymi pupilami...

adamkk11 napisał(a): wychowanie psa oraz agresja wrodzona w kazdym psie nie tylko w rotwailerach zalezy glownie od wlasciciela nie od psa pozdrawiam wszystkich


I tutaj się zgodzę... wszystko zalezy od ułozenia, wychowania psa...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez ValdeQ 26 lut 2008, o 13:29

Diana S napisał(a):wszystko zalezy od ułozenia, wychowania psa...


No.. dużo zależy. Ale żeby wszystko, to bym na to nie stawiał. Rasa to zespół cech. Pies sie z nimi rodzi i nic tego zmienić nie może. Całą resztę - możemy kształtować.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kokol 28 mar 2008, o 19:30

pauline_g napisał(a):pitt bull to - jak słyszałam - rodzaj psa kiedyś wykożystywanego do walk psów - podobny do amstafów inna ich odmiana bo amstafy są też an wystawy!!!


Co ty gadasz przeciez pittbull nie jest uznawany przez FCI bo pittbull to krzyzowka Amstaffa z Staffikiem...zal mi ludzi ktorzy nic nie wiedza o rasie a pisza...kto milczy nigdy glupot nie gada
Kokol
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 42 gości

paw prints