Labrador

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez zeberka161 10 gru 2008, o 19:55

ja moje psiaki tylko karmie sucha karma i nie narzekam czasem dostana ryz z kurczakiem i marchewka ale to rzadko albo jakies inne rzeczy ale glownie dostaja sucha karme :P

chociaz nie kest to tanie utrzymanie psa bo ja na 3 psy miesiecznie wydaje ok 300zl -400zl na karme.
no i po suchej karmie piesek ma ladniejsza siersc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 11 gru 2008, o 20:03

sucha karma non stop jest nudna dla psa wiec ja proponuje sucha karme + jakies urozmaicenie + smakołyki (szkolenie)

najgorszy jest pies zebrzacy wiec uwazaj bo labki maja sklonnosc do jedzenia ile wlezie i nie wazne czy sa najedzone czy nie caly czas tylko szukaja czegos do jedzenia. moja kumpela ma labka i caly spacer to tylko patrzenie na to czy czegos nie je. pies ten ma karme dawkowana bo inaczej jadl by bez przerwy(moja kumpela raz zostawila paczke na ziemi zostalo tam mniej wiecej 5 kilo bo polowa z 10). potem zabaczyla ze nic niema a psiak wlasnie rozrywa opakowanie. tak mi opowiadala
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Sissy 12 gru 2008, o 14:35

Labki mają tendencje do szybkiego przybierania na wadze. Dlatego właśnie trzeba pilnować ich diety, urozmaicać ją i zapewniać mu odpowiednią ilość ruchu(co nie znaczy,że innym psiakom nie trzeba-bo owszem,trzeba :) ). Labki, tak samo jak i goldeny to psy rodzinne, wymagające niemal stałego kontaktu z człowiekiem. Są wyrozumiałe,łagodne. Kochane,przytulaśne.
Co do karmy. Sucha karma jest dobra,owszem. Rzeczą oczywistą jest,że od czasu do czasu piesek powinien ,,dostać" jakieś urozmaicenie-gotowany ryż,marchewkę etc.
Co do spania w budzie-raz na jakiś czas,czemu nie? Ważne,żeby nie na stałe. Psiak się zmarnuje. Będzie smutny,podenerwowany,stęskniony kontaktu z człowiekiem. Buda może się zawsze przydać. Nawet nie do spania,często po prostu służy jako schronienie.
Mam nadzieję,że będziesz dobrze dbać o pieska.

Och,jeszcze jedno-labradory są bardzo podatne na dysplazje, dlatego ważny jest zakup psa rasowego,czyli z rodowodem. Wtedy masz pewność,że szczeniaki i ich rodzice zostali pod względem dyspalzjii przebadani.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez dariak15 12 gru 2008, o 14:41

A wybrałaś psa czy suczkę :?: Masz już upatrzoną jakąś konkretną hodowle :?:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez EsHa. 24 gru 2008, o 13:53

To tak. Jeśli chodzi o warunki, jak najbardziej.
Ale labrador to pies szczególnie towarzyski, przeznacozny do pracy z człowiekiem i w budzie po prostu będzie nieszczęśliwy. Tym bardziej na jedną noc, bo to zmąci całe rytuały.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez zeberka161 24 gru 2008, o 23:17

tez tak mysle poprostu pies nie przyzwyczajony do budy nagle wlozony do niej bedzie nieszczesliwy i nie bedzie wiedzial o co chodzi
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 25 gru 2008, o 08:58

a tak wogole to po co ten psiak ma byc w budzie?

jesli bedzie tam raz na jakis czas to nie bedzie to dla niego mile doswiadczenie. przeciez pies to istota stadna i chce byc ze swoim stadem caly czas. wyobraz sobie ze caly czas spisz sobie w domu kolo twojego wlasciciela. wszyscy cie kochaaja. jestes bardzo szczesliwy i lubiany. pewnego dnia wywalaja cie do budy. jagbys sie poczul? sorry ale ja nie widze potrzeby zeby pies mial siedziec w budzie przez np jedna noc.

jesli bylby tam na stale to po co wogle ci ten psiak?

jezeli sam bedzie chcial np w upalne dni wejsc do tej budy to niech siedzi ale powinien byc z toba. w domu. przeciez pies chce byc z czlowiekiem na zawsze. na dobre i na zle
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez EsHa. 25 gru 2008, o 14:05

Chita napisał(a):a tak wogole to po co ten psiak ma byc w budzie?

jesli bedzie tam raz na jakis czas to nie bedzie to dla niego mile doswiadczenie. przeciez pies to istota stadna i chce byc ze swoim stadem caly czas. wyobraz sobie ze caly czas spisz sobie w domu kolo twojego wlasciciela. wszyscy cie kochaaja. jestes bardzo szczesliwy i lubiany. pewnego dnia wywalaja cie do budy. jagbys sie poczul? sorry ale ja nie widze potrzeby zeby pies mial siedziec w budzie przez np jedna noc.

jesli bylby tam na stale to po co wogle ci ten psiak?

jezeli sam bedzie chcial np w upalne dni wejsc do tej budy to niech siedzi ale powinien byc z toba. w domu. przeciez pies chce byc z czlowiekiem na zawsze. na dobre i na zle


Wyobraź sobie, że znam masę szczęśliwych psów w budach.
Po co ma być w budzie ? Bo niektórzy nie mogą sobie pozowolić na psa w domu, np. z powodu alergii siostry, brata...
W ciepłe dni psy unikają budy, bo jest im tam gorąco. :lol:
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Chita 25 gru 2008, o 14:15

chodzilo mi ze w cieniu ktory daje np taka buda. zreszta to byl przyklad.

jezeli np ktos ma alergie to moglby wybrac inna rase np chinski grzywacz, york itd. rozumiem jednak ze ktos np moze byc zakochany w labku. szkoda mi tylko ze taki psiak nie moze mieszkac z innymi domownikami caly czas
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez EsHa. 25 gru 2008, o 14:22

Ludzie nie mogą sobie zaplanować przyszłości na pewniaka.
edit. dodam jeszcze, że nie jestem wróżką, mam proste myślenie. skoro pisałaś " w budzie " to ja tak to przyjęłam. skąd miałam wiedzieć, że Tobie o cień chodzi ?
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez Sissy 25 gru 2008, o 14:57

Chito,nie każdy uczulony jest na sierść. Ślina,pot,,,skóra" też uczulają. I tu nawiąże do tematów wielokrotnie poruszanych na forum- yorki,maltany etc. także uczulają! Może w mniejszym stopniu,ale także! Chito,chyba nie rozumiesz tematu. A Esha dała ci tylko przykład,dlaczego np. nie może mieszkać w budzie. Poszperaj na forum,poczytaj,dowiedz się czegoś. A dopiero później doradzaj. Bo to może przynieść więcej szkody niż pożytku. Bez obrazy,ale taka jest prawda :roll:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Chita 26 gru 2008, o 10:31

ktos napisal temat taki ze psiak bedzie w domu caly czas i tylko latem czasami mogly spac w budzie. zapytala sie ta osoba czy psiak tak moze i oddpisalam to co mysle. ta osoba nawet nie wspomniala o tym ze ktos jest uczulony i che trzymac psa w domciui przez caly roczek. pytanie bylo tylko o to czy pies moze latem kilka razy przespac sie w budzie. nie bylo nic o zadnej alergii wiec napisalam tak a nie inaczej. wydaje mi sie ze rady udzielilam dobrej. mam nadzieje ze wiecie ze to z tymi innymi rasami to mial byc tzw sarkazm. przeciez przed kazda swoja odpowiedzia uwaznie czytam to co napisala osoba ktorej mam odp. i temat glowny wiec wiem co pisze
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez EsHa. 26 gru 2008, o 19:59

np. z powodu alergii siostry, brata...

np. = na przykład. :roll:
Jeżeli Tobie wydaje się, że udzielasz dobrej rady, nic nie mów, bo skoro nie masz pewności to tylko wyrządzisz krzywdę... [/b]
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Poprzednia strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 39 gości

paw prints