pies czy Suka?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Re: wiem

Postprzez cogar 15 lip 2005, o 20:59

gizmo.25 napisał(a):Może informacje są nieświeże ale gdybyś spróbował (troszeczkę troszeczkę) zrozumieć o czym pisze byłoby super. Nie interesuje mnie czy "Amstaff" kupi sobie Goldena czy jakąkolwiek "spokojną" rasę. Chce aby 10 letnie dzieci nie wychowywały bomby z opóźnionym zapłonem. Czy chciałbyś spotkać sie na spacerze z np. moję bestją, która idzie na smyczy z 10 letnim dzieckiem.

Może teraz jest troszkę jaśniej. Jeżeli nie to sorki nie będę sie rozpisywał.

Niech żyją "Psy mordercy" :wink:


Nie jest moim zamiarem urażanie kogokolwiek swoimi wypowiedziami, ale wydawło mi się, że Twoja odpowiedź jest jakby już nie na czasie (biorąc pod uwagę to jak się dyskusja rozwinęła). A co do posiadania psów "ras niebezpiecznych" i pochodnych to zgadzam się z Tobą całkowicie- podstawa to silny (fizycznie i psychicznie) właściciel- bez tego ani rusz.

gizmo.25 napisał(a):Boże uchowaj w całości Twojego Cogara

Cogar ma już za sobą spotkanie z agresywnym Astem, może i Wilczarz nie wygląda (bo to niby taka ciepła klucha), ale pozory mylą.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez jola 15 lip 2005, o 22:21

Gratuluje szczesciarz z Ciebie :!:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez jola 15 lip 2005, o 22:25

Nie chce byc niegrzeczna ale musze bo sie zezlilam
Czy chciałbyś spotkać sie na spacerze z np. moję bestją, która idzie na smyczy z 10 letnim dzieckiem.

To co napisales swiadczy o tym ze masz zle wychowanego psa .SORYYYYYYYYYYY :!:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cogar 16 lip 2005, o 11:36

jola napisał(a):To co napisales swiadczy o tym ze masz zle wychowanego psa .SORYYYYYYYYYYY :!:


Myślę, że jemu chodziło o to, że jego mały wychowywany przez 10- latka stałby się bestią... kto wie, pewnie tak, ale też z drugiej strony kiedyś na spacerze spotkałem pana ze spanielem, który powiedział mi, że miał kiedyś Asta, ale ten pogryzł jego i jego żonę, więc musieli się "go pozbyć". Wynika z tego nie mniej nie więcej tylko tyle, że sam wiek, wzrost i waga decydują o tym, czy ktoś będzie dobrym panem dla takiego psa.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez gizmo.25 16 lip 2005, o 14:21

jola napisał(a):To co napisales swiadczy o tym ze masz zle wychowanego psa .SORYYYYYYYYYYY :!:


Zycze Ci tak wychowanego psa Jak Neruś. Oby twój był w połowie taki posłuszny jak on. Ale to jest samiec z bardzo dużą ilością testosteronu i w 100% nie dało sie wyeliminować agresji do innych psów ( i właśnie wtedy duża rola właściciela aby nie pozwolił na żadne próby ataku i u mnie to się sprawdza, Nero nie atakuje)

PONIEWAŻ JOLA MNIE NIE ZROZUMIAŁA WYTŁUMACZĘ JESZCZE RAZ:

Chodziło mi o to że dziecko nie będzie potrafiło wychować odpowiednio takiego psa jak Amstaff. Po drugie jeżeli rodzice kupuję 10 letniemu dziecku takiego psa jest duże prawdopodobieństwo że pozwolą mu wychodzić z nim na spacer i wtedy może dojść do nieszczęścia.

Rozmawiamy o Amstaffie ale i dla 10 letniego dziecka nie nadaje sie na spacer nawet ON (ogólnie chodzi mi o duże rasy)
Avatar użytkownika
gizmo.25
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 24 mar 2005, o 12:18
Lokalizacja: Józefosław k/Warszawy

Postprzez kuzi 16 lip 2005, o 17:57

Pies.
Uzasadniam: Amstaffy są to psy o dość dużym popędzie do dominacji (głównie nad innymi psami, ale także nad ludźmi). Są to także bardzo pamiętliwe psy. Raz pokażesz mu swoją siłę - już nigdy nie zechce Cię zdominować! Suka AST'a kilka razy próbuje dominować, co nieraz zaskakuje jej właścicieli.
Dwa - Amstaff'ki mają bardzo mocny instynkt macieżyński i po każdej cieczce trzeba spodziewać się CIĄŻY UROJONEJ, co wiąże się z wysokimi kosztami [leki nie są tanie].
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez kuzi 16 lip 2005, o 18:02

Powyższa wypowiedź dotyczyła wyboru płci AST'a. Mocno chciałbym jednak skrytykować Ciebie i Twoich rodziców. PIES DLA 10 LATKA? BULOWATY?

Jestem przeciwnikiem kupowania psów dla dzieci. Pies to nie zabawka. Mimo wszystko Amstaffa powinna trzymać osoba o mocnym charakterze. AST'a łatwo wychować, lecz trzeba być doświadczonym właścicielem by wyeliminować u niego agresję do innego psa. Łatwiej to osiągnąć poprzez kastrację psa, ale po co?

Moim zdaniem powinieneś poczekać z zakupem takiego psa jeszcze kilka lat.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

...

Postprzez Amstaff 17 lip 2005, o 10:55

JEDYNA osoba ktora mnie zrozumiala jest chyba jola i mwijatak... JA NIE BEDE MIAL AMSTAFFA NIGDY . moze i bym cchcial ale rodzice sie nie zgodza ja juz dawno teu zadecydowalem ze nie bede mial AMSTAFFA tylko innego psa wiec wy tyle nie mowcie o tej rasie...bede mial owczarka szetlandzkiego (sheltie) I NIE SUKE TYLKO PSA ... wIeC nie mowcie mi co chwile ze amstaff to nie rasa dla mnie bo ja o tym wiem i wiem ze go nie bede mial... ( zreszta jest za duzy )
Amstaff
 

Postprzez kuzi 17 lip 2005, o 13:05

Ja wypowiedziałem się co do AST'a. Nie czytałem wcześniej tematu.
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Jadzia 17 lip 2005, o 13:52

Wydaje mi się Amstaffku, że Ty też nie zrozumiałeś nas. Wszyscy próbowaliśmy Ci uświadomić, że posiadanie psa wiąże się z różnymi, czasami nie łatwymi obowiązkami. :) Twoi Rodzice postawili Ci sporo warunków a my próbowaliśmy Ci podpowiedzieć, jak spełnić te warunki. Nie jest łatwo znależć psiaka który nie będzie brudził, gryzł, podlewał choinek itp. Dlatego radziliśmy Ci sunię, bo, obojętnie jakiej rasy, jest łatwiejsza do prowadzenia. Cieszę się, że będziesz miał swojego psiaka, i pewnie jeszcze nie raz, zwrócisz się do nas po radę. :roll:
Ps. pokaż nasze odpowiedzi Rodzicom :!:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Amstaff 17 lip 2005, o 20:10

Rodzice regularnie na to patrza i polowe pytan do was oni mi dyktuja :)

A psa bede mial dlatego poniewax doswiadzczona hodowczyni ktora ma dwa Border collie powiedziala ze ruja u suki byla by dla mnie uciazliwa , a w tej okolicy gdzie bede mieszkal , kazdy wlascicle domu ma psa ( chyba tylko 6 osob nie ma psa na calym strachocinie )
Amstaff
 

Postprzez amstaff 17 lip 2005, o 21:24

mam prosbe o wszytkich , prosze wyslijcie mi zdjecia dobermana o kolorze ''blekitnym podpalnaym '' tutaj lub na e maila ... sebas94@o2.pl
amstaff
 

Postprzez Asiek 18 lip 2005, o 10:18

Ho ho ho...w życiu nie widziałam takiego dobermana :twisted:
...Prostych słów boi się największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez amstaff 18 lip 2005, o 15:15

wejdz se na www.psiaki.pl/rasy/ i zobacz na dobermana jakie ma kolory wpisane
amstaff
 

Postprzez kuzi 18 lip 2005, o 20:29

Wzorzec nie dopuszcza takiego umaszczenia, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo!
Avatar użytkownika
kuzi
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1023
Dołączył(a): 3 maja 2005, o 18:14
Lokalizacja: Bytom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints