Co myślicie o kupnie psa na giełdzie?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Co myślicie o kupnie psa na giełdzie?

Postprzez Gordonka 11 lip 2005, o 14:53

Wiele się mówi o psach bez rodowodu mieszańcach i kundelkach. Co myślicie o kupnie takiego psa na giełdzie. Osobiście uważam, że taki pomyśł jest niezdrowy. Dajmy przykład lato... szczeniaki siędzą w pudełkach po kilka godzin... jest duszno, gorąco. Albo zime... potworny mróz... a one biedne czekają na nowych właścicieli. Nie najlepszy pomysł aby kupić psa w takim miejscu. Nie często zdarza się znaleźć na giełdzie psa rodowodowego (przynajmniej na tej na której ja bywam) chociaż przyznam, ze również sporo widziałam, ale to były większe psy ponieważ właściciele nie mogli znaleźć dla nich domq. Jednak gdy sie jedzie na taką giełda nawet tak z ciekawości... to gdy aptrzy się na te wszystkie szczeniaki to aż w sercu ściska :(. Chciałoby się wszystkim dać domek żeby się już nie męczyły. :( Moja kol. kilka miesięcy temu kupiła na giełdzie setera irlandzkiego. Szaman jest troche... wariatem :D nadpobudliwym i wogóle ;). I uważam ze warto było go kupić :). Ale sama bym nie kupiła. Nie mówie że psy z giełdy są jakieś gorsze dlatego, ze są sprzedawane w takim miejscu. Poprostu nie przekonuje mnie to, że one pierw się tak wymęczą, a potem idą na sprzedaż. Znam panią, która kupiła dwa sznaucerki na giełdzie. Jeden był strasznie chorowity, dużo pieniędzy na niego wydała - niestety piesek po kilku miesiącach zdechł. Co wy myślicie o takich giełdach?
Pozdrowiają:
Gordiś & Brutus - sznaucer średni ( www.brutus.za.pl )
Avatar użytkownika
Gordonka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 lip 2005, o 18:33
Lokalizacja: Warszawa

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 11 lip 2005, o 15:42

Najgorsze miejsce dla kupowania szczeniaków, to nie ważne, czy jest to mieszaniec, czy pies z papierami. Ale niestety, tam najczęściej sprzedają pseudohodowcy, "fabrykanci szczeniąt". I tam jest miejsce największych dramatów "psich", mnóstwo szczeniąt kupionych w takich miejscach nie przeżywa pierwszych 10 dni, padają na różne choroby, bo wiadomo, pseudohodowca nie szczepi szczeniąt, bo to za drogo. A on przecież musi zarobić. :shock:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez mwijatak 11 lip 2005, o 15:57

Swojego pierszewgo psa kupiłam na giełdzie ale wtedy giełdy wyglądały troszeczkę inaczej (osiem lat temu) i nie żałuję :o nie jest to pies rodowodowy a sprzedawali go państwo z małą córeczką. Dostali go w zamian za krycie :roll: Lecz w tej chwili zastanawiając się nad zakupem drugiego psa trafiłam na giełdę i żałowałam, że nie mogę wziąć tych wszystkich biednych psiaków umęczonych w ścisku i upale (czerwiec) :evil: Warunki w jakich odbywa się nasza Warszawska giełda pozostawia wiele do życzenia :? Nie mam nic przeciwko takim miejscom ponieważ jest to jakieś wyjście dla ludzi, którzy chcą mieć psa (niekoniecznie rasowego) za niewielkie pieniądze ale NIE W TAKICH WARUNKACH :twisted:
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Gordonka 11 lip 2005, o 16:55

Mwijatak, mam pytanko. Masz może stronqe internetową swoich seterków?
Pozdrowiają:
Gordiś & Brutus - sznaucer średni ( www.brutus.za.pl )
Avatar użytkownika
Gordonka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 lip 2005, o 18:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jola 11 lip 2005, o 20:34

Piszac to mialas na mysli psy z papieramu czy bez :?:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mwijatak 12 lip 2005, o 07:58

niestety gordonko nie mam strony internetowej :(
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez ciemnooka 12 lip 2005, o 16:04

no niestety w Polsce panuje jeszcze moda na tzw rynki bazary gdzie ludzie sprzedaja wszystko i kupuja wszystko;przygnebiajace :( dobrze ze w Belgii tego nie ma przynajmniej nie slyszalam :wink:
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Postprzez jola 12 lip 2005, o 20:54

Tak sobie mysle gielda gielda ale szlag mnie trafia jak widze w duzych sklepach zoologicznych psy w"akwariach" :evil:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ValdeQ 12 lip 2005, o 21:26

Ale jest precedens - sieć sklepów Anna Zoo pod naciskiem klientów i zagrożona bojkotem - wycofała sie ze sprzedaży szczeniąt.

Tędy droga. Jeśli tylko jakiś średni poziom świadomości da się osiągnąć. W co jak na razie wątpię - patrz ten temat, nie przypuszczałbym, żeby normalni i inteligentni luidzie na poważnie się zastanawiali czy należy kupować psa (członka rodziny!) od jakiegoś ochlapusa pod płotem
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jola 12 lip 2005, o 22:25

Wiesz w Tesco w Lodzi tez juz nie sprzedaja ale dzieki mojej skromnej osobie .Choc TOZ twierdzi ze zgodnie z przepisami unijnymi :!: :twisted:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ValdeQ 12 lip 2005, o 22:47

To gratuluję 8)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jola 12 lip 2005, o 23:42

Dochodze do wniosku po mojej zadymie ze dobrze jest miec paru znajomych dziennikarzy ( a czkolwiek nie jestem do nich przekonana) eh zawod jak kazdy inny :wink:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cogar 13 lip 2005, o 08:04

Świadomość społeczna jest mierna, przy międzynarodówce w Krakowie stało chyba z 50 "hodowców" ze szczeniakami, a przechodzący strażnicy miejscy tylko się uśmiechali i od czasu do czasu podchodzili do jakiegoś pieska, głaskali go i pytali co to za rasa ! Kto był w Krakowie w sobotę wie jaka była pogoda- pełne słońce, a szczeniaki były trzymane bez żadnego okrycia.
Nawet słyszałem jak jedna kobieta wyjaśniała jakiemuś mężczyźnie, że sprzedaje psy tylko dlatego, że matka zaczęła być dla nich wyjątkowo agresywna i pewnie by je pozabijała.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 13 lip 2005, o 08:32

W Warszawce było to samo.

Leppera na nich nie ma :twisted:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez jola 13 lip 2005, o 09:52

Pchaja mi sie na mysl takie slowa bezmyslnosc i bestialstwo :!:
Avatar użytkownika
jola
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1239
Dołączył(a): 24 lut 2005, o 19:03
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 29 gości

paw prints