Wyrok w sprawie zastrzelenia psa.

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Wyrok w sprawie zastrzelenia psa.

Postprzez Sissy 21 sty 2009, o 19:14

Wracamy do sprawy sprzed niemalże roku. Wtedy to wydarzyła się tragedia – człowiek idący na spacer ze swoją rodziną, podczas przechadzki brutalnie zastrzelił wałęsającego się psa. Teraz zapadł wyrok w tej sprawie.
Andrzej D., lekarz, w kwietniu zeszłego roku wybrał się na spacer ze swoją rodziną. Zabrali ze sobą swojego czworonoga – prowadzili go na smyczy i w kagańcu. Nagle na drodze pojawił się obcy pies, który ponoć miał być agresywny w stosunku do czworonoga. Według zeznań lekarza, zwierzę miało też stanowić zagrożenie dla spacerującej rodziny. W związku z tym Andrzej D. wyciągnął glocka (rodzaj broni palnej) i cztery razy strzelił do psa. Zwierzę nie przeżyło.
Tłumaczenia, że zwierzę było agresywne i zagrażało rodzinie, nie przyjął sąd. Uznał on, że człowiek, który bierze ze sobą broń palną na przechadzkę z rodziną, nie ma czystych zamiarów i zachowuje się nieracjonalnie.
Andrzej D. został skazany na trzy tysiące grzywny i dwa tysiące nawiązki na cel związany z ochroną zwierząt. Odebrano mu także broń. Wyrok nie jest prawomocny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Psiarka 21 sty 2009, o 19:24

Powiem tak - mogło być gorzej, mógł zostać uniewinniony, albo zapłacić 200-500 zł za "małą szkodliwość społeczną". Na prawie się nie znam, w sumie trudno mi powiedzieć, czy za mało, czy za dużo, czy powinien siedzieć, czy nie, ale ważne, że jakąś karę dostał.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez @ Tuśka @ 21 sty 2009, o 20:03

Nie wiem co o tym myśleć... Uważam, że mogło być tak, że gość był jakiś psychiczny i chciał się na psiulce wyżyć(:roll: bo kto normalny nosi broń przy sobie na spacerku... ) Może naprawdę pies był agresywny, ale to nieusprawiedliwia natychmiastowego zabicia... To tak jakby ktoś na kogoś nakrzyczał, a ten pierwszy go zastrzelił, bo uważał, że ten drugi jest agresywny i mu "zagraża", bo krzyczy... Nikt nie ma prawa, aby zabijać bliźnich... Nawet gdyby odgonił psa patykiem, ale żeby od razu zabić... :roll: Jakiś psychiczny kolo... Dziwne i nie zrozumiałe jest takie zachowanie dla mnie..., tak jak ten film... Jak go oglądałm to się popłakałam... Ci ludzie to dopiero absurd... Moim zdaniem to ich się powinno obrać ze skóry, a przed tym mocno walnąć o Ziemię i wogule podeptać, a i trzymać w ciasnych klatkach... Nie lubię pisać o drugim człowieku źle, ale to to jest przerost formy nad treścia... A zresztą zobaczcie sami...
Łaziłam sobie po forum i weszłam 2 strony wstecz na COT... I znalazłam to:

http://psiaki.pl/forum/viewtopic.php?t=12417 - tu jest ten filmik...

A dokładny adres to: (tu jest ten film)...
http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp ... speed=_med

To jest dopiero straszne... :cry:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Weronika-<retriever> 21 sty 2009, o 22:50

bideczki :cry:
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Milunia 7 mar 2009, o 16:16

Ludzie względem czworonogów są brutalni :( Szkoda mi jest tego pieska :(
Avatar użytkownika
Milunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 15:54
Lokalizacja: z małej miejscowości:)

Postprzez Spanielu$Koczka 7 mar 2009, o 19:27

Cieszę się, że facet będzie żałował tego, co zrobił (bo 5 tys. to nie małe pieniądze), jak ja widziałabym taką sytuację, boję się pomyśleć, co by było z tym gościem... :roll:

Biedny piesek... Na pewno trafił do "psiego nieba" :(
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Milunia 9 mar 2009, o 13:54

Ten Facet chyba już żałuje... A mi wcale nie jest go żal, oczywiście tego faceta...
Avatar użytkownika
Milunia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 15:54
Lokalizacja: z małej miejscowości:)

Postprzez takasobieja 9 mar 2009, o 16:11

Ten temat chyba juz kiedys byl, w kazdym razie byl gdzies poruszony o tym lekarzu. Tak samo jak film juz byl w jakims temacie.
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints