chce kupić psa prosze o porady;))

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 15:32

bokserki to bardzo kochane psiaki, takie szczeniaki przez całe zycie, sa strasznie radosne. mój 1 psiak to była bokserka. był z nia tylko jeden problem, codziennie od 20-22 bieg na przełaj po karzakach, czy padał deszcz, grad, mróz itd. w innym przypadku psiak wstawał o 3 w nocy i buszował po mieszkaniu a ze była towarzyska suka, to zawsze starała sie bym jej towarzyszył. niestety musze przyznac ze nie cieszyłem sie ze zwalania z łózka w środku nocy, mokrym pyskiem.

@ Tuśka @ dobrze prawi i chce dobrze, wiem z jej postów ze sama ma psiaka z dysplazja z pseudohodoli wiec sama moze ocenic najlepiej czy było warto. wybacz za obgadywanie :oops:
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:35

Oj o klikierze to ja jestem pusta... Ja szkoliłam sama psa(różne komendy), ale poszłam do tresera, ćwiczyliśmy dużo zostawanie, chodzenie przy nodze, itp. (bo komendy już umiał)... Ja raczej jestem za psim treserem, nie za przedszkolami... Nie wiem dlaczego, ale już jakoś tak mam... Proponuję, o zapisanie psiura na tresurkę(jak już go będziesz miała...) I to jest tak, że gość Ci najpierw pokazuje ćwiczenie, a potem ty sama wykonujesz z jego pomocą... Nie ma tak, że on sam wszystkiego psa nauczy... Ty musisz w tym uczestniczyć... :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 16:14

i to jest beztresowe dla psiaka? znacie jakies szkolki szkolenia psow we wroclawiu?
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 16:18

leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Gość 22 sty 2009, o 16:49

dzieki;)
Gość
 

Postprzez dariak15 22 sty 2009, o 19:28

A ja Ci stanowczo odradzam kupywania psa z pseudohodowli :!: :!: :!:
Są one często wychowywane w złych warunkach i mogą mieć różne choroby genetyczne :? Czy chcesz "napychać" kieszenie pieniędzmi jakiemuś pseudohodowcy co dręczy psy i rozmnaża je tylko dla pieniędzy :!: :?: Zastanów się.
Jeżeli nie stać Cię na psa rasowego to lepiej odpuść sobie lub adoptuj jakąś bide ze schroniska.
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Tęczova 22 sty 2009, o 19:30

Wiesz ile takich 'nieczystych' bokserów czeka na dom?
Rozejrzyj się po schroniskach :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez dariak15 22 sty 2009, o 19:38

Tęczova napisał(a):Wiesz ile takich 'nieczystych' bokserów czeka na dom?
Rozejrzyj się po schroniskach :)

przecież napisała wyraźnie że chce szczeniaka a nie dorosłego psa a w schronisku wątpie że znajdzie szczeniaka boksera.
Czytaj temat od początku
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 19:39

leonberg napisał(a):@ Tuśka @ dobrze prawi i chce dobrze, wiem z jej postów ze sama ma psiaka z dysplazja z pseudohodoli wiec sama moze ocenic najlepiej czy było warto. wybacz za obgadywanie :oops:


Szczerze było warto... Było warto tyle cierpienia, łez i bólu z mojej strony i oczywiście ze strony Misia... Kocham go nad całe życie i oddałam bym wszystko co mam, żeby nie musiał nigdy więcej cierpieć... Żeby mógł jak inne psy dużych ras biegać, skakać, radować się życiem bez ogranczeń... Żeby nic go nie bolało...
A kiedy ty mnie obgadywałeś???A nawet, jak tak to nic nie szkodzi... Każdemu się zdarza... Nawet nie zauważyłam...
Pewnie, że wybaczam... Nic się nie stało... :wink:

Jak mówisz o Misiu i dysplazji, itp... To to przecież wszystko prawda... Nie obgadywałeś mnie... :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez leonberg 22 sty 2009, o 20:12

"warto" moze uzyłem w nie tym znaczeniu co myslałem. chodziło mi o to ze masz doswiadczenie z chorym psem z pseudohodowli i mozesz ocenic czy nalezy oszczedzac na zakupie psiaka czy lepiej poszukac dobrej legalnej hodowli w ktorej do max. zmniejszono mozliwosc wystapienia wad genetycznych.
sama nie wspominasz za czesto o przygodach z własnym psiakiem a ja nie pytany pozwoliłem sobie o nich wspomniec, za to przepraszam.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 20:37

leonberg napisał(a):"warto" moze uzyłem w nie tym znaczeniu co myslałem. chodziło mi o to ze masz doswiadczenie z chorym psem z pseudohodowli i mozesz ocenic czy nalezy oszczedzac na zakupie psiaka czy lepiej poszukac dobrej legalnej hodowli w ktorej do max. zmniejszono mozliwosc wystapienia wad genetycznych.
sama nie wspominasz za czesto o przygodach z własnym psiakiem a ja nie pytany pozwoliłem sobie o nich wspomniec, za to przepraszam.


Nic się nie stało...
Naprawę nie ma za co przepraszać... :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Sissy 22 sty 2009, o 20:41

Gościu-pomyśl i zastanów się-czy warto kupywać psa z PH,narażając siebie i jego na cierpienia? Jeśli hodoffcy nie stać na kupno psa z rodowodem i jego wystawianie,to zapewne nie stac go też na zaszczepienie,nakarmienie i pokrycie wszystkich kosztów związnanych z ciążą suki i odchowu szczeniąt. Lepiej przysłowiowo wydać więcej pieniędzy na kupno psa z rodowodem,niż potem pokrywać bardzo kosztowne koszty leczenia psa,które nie raz wielokrotnie przewyższają koszt psa z rodowodem. Hodowla w Rypinie i osoby,które tam psa kupiły są najlepszym przykładem tego,dlaczego namawiamy cię na psa z rodowodem. A wierz,że robimy to w słusznej sprawie.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 21:12

Ja nie chcę nic mówić, ale kupując psa u pseudo hodowcy po pierwsze dajesz mu zaroić za zło, z po drugie utrzymujesz go w wieże, że to co robi jest dobre... Naprawdę lepiej oszczędzać i kupić psa z rodziem, niż dać pieniądze i wiarę takiemu przestępcy... On nie myśli o pieskach tylko o zysku... To nie są złośliwe poglądy, tylko rady od serca...
Obrazek
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez bjossa 22 sty 2009, o 22:35

drogi gości.. są dwa źródla skąd pieska można wziąć:
1). kupić w hodowli ( pies z rodowodem)
masz gwarancję, że piesek jest rasowy.
2) wziąć ze schroniska
pies moze byc w typie rasy, moze nie przypomniać zupełnie niczego.

jesli jak piszesz nie zalezy ci na rasie to idz do schroniska, sa tam pieski stare i młode, psy i suki. Do wyboru do koloru. Nie kupuj jednak nigdy psa bez rodowodu, obojętnie co by ci własciciel nie opowiadał... w ten sposób wspierasz rozmnazanie psów podczas gdy takie same zdychają w schroniskach...

jesli chcesz coś na kształt boksera to popatrz tutaj:

http://www.bokserywpotrzebie.pl/psy/wpotrzebie.htm
http://www.fundacja-bokserywpotrzebie.pl/

pies z rodowodem to wydatek... niewielki w porównaniu z tym co wydasz na psa w ciągu jego życia.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gość 23 sty 2009, o 06:29

a poaza tym czasami zdarza sie ze szczeniorka z hodowli mozesz wziasc na raty.

doskonalym testem na prawdziwa chec i zacietosc posiadania psa jest oszczedzanie na niego...

co miesiac odkladasz dana kwote jesli naprawde zalezy Ci na psie uzbierasz te pieniadze...

opowiem Ci o dwoch przypadkach jakie znam pseudohodowli bokserow

1) psy sa tam kochane (maja trzy suki) itp itd ale jest jedno "ale" czy wystarczy tylko kochac?
psy musza przejsc odpowiednie baadania i szczeniaki i rodzice aby wykluczyc wszystkie wady genetyczne

jedno zdarzenie ktore mialo miejsce wlasnie w tej "hodowli" sunia zostala pokryta rodowodowym bokserem no ale uciekla do jakiegos burka psiaka wielorasowego i gdy nadszedl czas rozwiazania sunia urodzila ok 10 szczeniakow (jak to sie u bokserow czesto zdaza) moze jeden psiak przypominal boksera (dla tych co sie znaja) reszta to byly perfidne kundelki... ale po jakims czasie chciei sprzedac szczeniaki wiec szczeniaki sprzedali jako labradory, amstafy, boksery

2) moi sasiedzi kupili sobie sunie boksera tez z PH i okazalo sie ze ma problemy z powieka (nie wiem jak ta choroba sie nazywa powieka wywinela sie do przodu) przejeli sie tym strasznie sunia poszla na operacje i pozniej bylo wszystko ok
gdy przyszedl czas cieczki pokryli ja bokserem
sunia urodzila ok 10 szceniakow psy sprzedaly sie natychmiastowo
:roll: oni zachlysneli sie pieniedzmi dlatego przy nastepnym miocie zostawili sobie dwie suczki
jedna sunia rowniez miala problem z powieka ale istnieje powiedzenie "goi sie jak na psie" wiec od ok 3 lat maja to "w glebokim powazaniu"
sunie co rok maja po dwa mioty szczeniakow
kregoslupy od ciazy maja hmm... ugiete w dol delikatnie mowiac psy to nie psy tylko maszynki do robienia pieniedzy...

suna jedna ma ok 8 lat w tym wieku juz nie powinna miec mlodych ale co darmozjada nie potrzebuja dlatego dopuszczaja ja dalej...
napewno te psy nie sa szczesliwe :cry:

no ale jedzenie maja picie tez schronienie tez i nic z tym nie mozna zrobic...

ja nikogo nie strasze ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze najlepiej kupic psa u czlowieka z pasja, ktory kocha psy i przede wszystkim zna ich potrzeby..
tacy ludzie to Ci ktorzy prowadza prawdziwe hodowle z zapalem i checia i nie maja glownego celu "PIENIADZE" tylko dobro rasy i szczeniaka...

zycze powodzenia :wink:
Gość
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints