chce kupić psa prosze o porady;))

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

chce kupić psa prosze o porady;))

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 14:12

hej.moj chłopak ma niedlugo urodziny chciałam mu z tej okazji kupic psa. tylko zastanawiam sie czy to jest dobry pomysł. mieszkam w bloku w kawalerce.. pracuje od godz 9-17 takze w wiekszosci dnia mnie nie ma.. ale moj chlopak siedzi w domu wiec ma kto sie nim zająć. chciałam wziąść boksera.. czy to dobry pomysł mieć takiego psa w tak małym mieszkaniu?? nie ukrywam ze moj chlopak nie bedzie sie nim az tak zajmowal to wkoncu facet. wiec bardziej patrze na to ze glownie ja bede sie nim opiekowac.. rano moge wyjsc na godzinny spacer i wieczorem tez.. w dzien od poniedzialku do piatku nie wyjdzie na dluzej niz 30 minut podczas jak ja bede w pracy.. nie wiem nic na temat szkolen.. jak oduczyc zalatwianai sie w domu itp.. pomozcie;)
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 14:29

Przepraszam..., nie chcę być nie taktowna, ale czy chłopak wyraził zgodę na "taki" prezent...??? Czy rozmawiałaś z nim o zakupie psiaka... Rozumiem, że to ma być kundelek bokserka ( pies z pseudo hodowli, bez rodowodu...)... A może jakaś bida ze schroniska...??? Po co płacić jakiemuś pseudo hodowcy za zło..., można wziąć psa nawet boksera ze schroniska... (Nawet z rodowodem)... Bokser to bardzo żywotny pies i 30 minut na cały dzień mu nie wystarczy... Musi się psiur wybiegać... Co najmniej 2 godziny dziennie... Jeśli chodzi o naukę siusiania, to zależy czy chcesz szczeniaka, czy dorosłego... Szczeniak nie pokaże za bardzo czego chce, ale za to dorosły już prędzej... A moża jakaś inna rasa...Jakaś mniej ruchliwa... Ale za to każdy pies potrzebuje toarzystwa, którego trzeba mu zapewnić... Myślę, że chłopak chyba mógłby go brać na sacery, szkolenie, itp... Moim zdaniem to bez sensu kupować w takim momencie psa... Radziałabym pogrupować dzień i dopiero wziąść zwierza... Pies to nie jest zabawka... To żywe stworznie, które czuje i żyje... Skoro chłopak, jako facet(mój tata się moim psem świetnie zajmuje kiedy jest w domu, a równocześnie ciężko pracuje i wyjeżdża...) Skoro chłopak nie chce jakoś specjalnie psa to po co sprawiać mu kłopot... :?:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 14:33

chce psa.. oboje chcemy.. tylko boje sie wiesz.. tzw. słomiany zapał.. jesli chodzi o mojego chlopaka.. pies miałby zapewniony spacer 2.5 h dziennie bankowo..chce wziąść szczeniaka..
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 14:38

Aha... To jak 2,5h dziennie to dla bokserka może być, ale jeszcze jakieś inne krótsze spacerki... Myślę, że bokser mógłby być... Cały czas na palce pisze mi się rasa cavalier king charles spaniel... Moja przyjaciółka ma psiaka tej rasy... Jest zachwycona... To piesek dla mniej aktywnych ludzi... A może właśnie cavalier king charles spaniel...??? Co o tym myślisz... A jakie macie duże mieszkanie...???
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 14:44

mi sie podobaja większe psy.. szczerze mówiąc najbardziej to goldeny.. siostra ma.. jej suczka jest boska.ale no mojemu chłopakowi marzy sie bokser.. a ja w sumie chce przyjaciela więc moze byc bokser..tylko nie wiem co z zalatwianiem sie..
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez dariak15 22 sty 2009, o 14:57

A czy zdajesz sobie sprawe że z zakupieniem psa z rodowodem z prawdziwej hodowli wiążą się nie małe koszty.Napisałaś że chcesz szczeniaka a w schronie raczej nie znajdziesz szczeniaka boksera :wink:
Pies z rodowodem kosztuje około 2000 zł i wzwyrzsz :wink:
Napisz z jakiego województwa jesteś to podam linki hodowli :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 15:02

wiem.. ale moge wziasc od jakiegos hodowcy. nie zalezy mi na tym zeby byl czysty bokser.
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:12

Asiekk napisał(a):wiem.. ale moge wziasc od jakiegos hodowcy. nie zalezy mi na tym zeby byl czysty bokser.


I nie zależy Ci na tym, że pies będzie miał dysplazję, czy inne choroby(odpukać, odstukać, pfff...)... I że zasame operację zapłacisz co najmniej 2 razy więcej niż za kupno psa z rodowodem, a może nawet więcej...
Ostatnio edytowano 22 sty 2009, o 15:13 przez @ Tuśka @, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Gość 22 sty 2009, o 15:13

nie no nie straszcie mnie. nie stać mnie na psa z rodowodem..
Gość
 

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:13

Anonymous napisał(a):nie no nie straszcie mnie. nie stać mnie na psa z rodowodem..


Nie straszymy... :wink: My chcemy pomóc...
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 15:13

no wtedy bede musiala go operować... ale oby nie bylo takich sytuacji
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:15

Naprawdę za same operacje zapłacisz kilkakrotnie razy więcej niż za psa z rodziem... Ale może się"trafić" szczeniak zdrowiutki jak ryba... Czego Ci życzę z całego serca... :wink: Oczywiście szczeniak bez rodzia...
Ostatnio edytowano 22 sty 2009, o 15:16 przez @ Tuśka @, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 15:15

ale pytalam o nauke sikania;>
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Postprzez @ Tuśka @ 22 sty 2009, o 15:18

Zaczyna się od rozłożenia gazet po całym domu... Obserwuje się psa kiedy załatwia potrzeby... I o tych porach starasz się go wyprowadzać... Po jedzeniu, po spaniu, itp... Zmniejszasz liczbę gazet i w końcu zostaje jedna... Aby ułatwić szczeniorowi załatwienie potrzeby, bo mały może bać się oznaczyć teren, bierzesz gazetkę i kładziesz na polu( to mu ułatwi) i powinien zrobić na gazetę... :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Asiekk 22 sty 2009, o 15:30

oo dzięki wielkie. a szkolenie na posluszenstwo metoda klikera najlepsza?
Asiekk
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 sty 2009, o 13:55

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints