Aborcja, usypianie ślepych miotów

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez bjossa 8 lut 2009, o 14:30

Liczę, że popatrzycie na problem oczami tych psów... nie swoim sercem...

myślisz że pies wybrałby śmierć niż szanse na normalny dom? dobre sobie :roll:
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mwijatak 8 lut 2009, o 15:43

Cavalier napisał(a):
zeberka161 napisał(a):ale jak wiadomo kazdy ma swoje zdanie i taki temat moglby sie ciagnac latami bo kazdy by cos dopowiedzial itp.. wiec dla mnie temat jest niezbyt potrzebny..

Jest to temat kontrowersyjny, poniekąd smutny, nie jest fajnie rozmawiać o pozbawianiu życia tego, co kochamy, jednak na takie tematy trzeba rozmawiać, nie mogą być tabu... nie można ich chować w kąt...


Liczę, że popatrzycie na problem oczami tych psów... nie swoim sercem...


Patrząc na to Twoim rozumowaniem to nowo narodzone psy należy uśpić, bo zabierają miejsce tym, które na dom czekają. A może uśpić psy, które wiele lat czekają na człowieka i nie mają szans na jego znalezienie :?: Też dość bestialsko brzmi, ale jest logiczniejsze niż usypianie zdrowych miotów...
Patrzę na ten temat nie swoim sercem, ale rozumem, bo on tu gra główną rolę.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zeberka161 8 lut 2009, o 21:44

dokladnie to rozum tu gra glowna role i z tym sie zgodze
rozumiem uspic psa jesli jest ciezko chory nie umie sie ruszac o wlasnych silach i nie ma szans na jego wyleczenie a wet daje mu niewiele czasu to takiemu psu zaoszczedzilabym cierpienia i bolu
ale nigdy zdrowemu psiakowi ktory niczemu nie jest winny bo to ze sie pojawil juz na tym swiecie to nie jego wina i dla czego ma poniesc za to kare smierci ??
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 9 lut 2009, o 22:29

zeberka161 napisał(a):dokladnie to rozum tu gra glowna role i z tym sie zgodze
rozumiem uspic psa jesli jest ciezko chory nie umie sie ruszac o wlasnych silach i nie ma szans na jego wyleczenie a wet daje mu niewiele czasu to takiemu psu zaoszczedzilabym cierpienia i bolu
ale nigdy zdrowemu psiakowi ktory niczemu nie jest winny bo to ze sie pojawil juz na tym swiecie to nie jego wina i dla czego ma poniesc za to kare smierci ??


popieram w 100%. przeciez czlowiek sam 'stworzyl' te psy(dopuscil do ich nadmiernego rozrodu) wiec powinien byc za nie w 100% odpowiedzialny. to tak samo jak to ze kobieta rodzi dziecko i wywala je na smietnik. ta kobieta mogla przeciez niedopuscic do ciazy i 'nieprodukowac cierpienia'. przeciez taki dzidzius moze przezyc(wiem ze szanse sa nikle ze ktos go znajdzie tak szybko ale to tylko przyklad z zycia wziety). i co sobie pomysli w przyszlosci o wlasnej matce? czy bedzie chcialo mu sie zyc? taki czlowiek nie bedzie rozumial dlaczego(tego raczej nikt nie rozumie) jego matka postapila tak jak postapila. bedzie tylko niepotrzebnie cierpiec. gdyby matka niedopuscila do ciazy to i wilk i owca bylaby cala. szkoda tylko ze niewszyscy to rozumieja. tak samo czlowiek postepuje z psami(oczywiscie nie kazdy ale kazdy rozumuje inaczej). rozmnaza je iiiiiiiiiiii znowu jest cierpienie. przeciez jesli czlowiek jest ttaaaaaaaaki madry to chyba powinien umiec przewidziec konsekwencje dopuszczenia (niepotrebnie))psa i suki
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez bretonka 10 lut 2009, o 18:25

Ja ogolnie rzecz biorac jestem na nie! Jezeli ktos nie jest na tyle odpowiedzialny aby nie pozwolic suce w czasie cieczki biegac samopas to powinien poniesc konsekwencje swoich decyzji. Uspienie wydaje sie prostym rozwiazaniem ale czy powinnismy odbierac zycie niewinnym istotom w ramach kary za nasza nieodpowiedzialnosc.
O co do wlascicieli-katow, to jest takie samo prawdopodobienstwo ze szczenieta trafia w rece oprawcow czy tez dobrych i kochajacych wlascicieli nie zaleznie od tego czy ciaza jest planowana czy nie. Oczywiscie zakladam ze szukamy kupcow badz oddajemy szczeniaka w rece kogos kogo nie znamy, no chyba ze mamy liste chetnych osob ktore znamy to rozumiem, ale zdania nie zmienie w tym temacie.
Avatar użytkownika
bretonka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2009, o 20:57
Lokalizacja: Norwegia

Postprzez takasobieja 12 lut 2009, o 18:56

Hm nie jestem za usypianiem miotów, ale za aborcją chyba tez nie. Przeciez to tez juz zarodek, ktory chce wyjsc na swiat. Aborcja u ludzi?! Przeciez to tez odbieranie zycia jakby nie patrzec
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD

Postprzez Cavalier 12 lut 2009, o 21:12

takasobieja napisał(a):Hm nie jestem za usypianiem miotów, ale za aborcją chyba tez nie. Przeciez to tez juz zarodek, ktory chce wyjsc na swiat. Aborcja u ludzi?! Przeciez to tez odbieranie zycia jakby nie patrzec

Jaki w takim razie masz pomysł na rozwiązanie problemu psów bezdomnych? Realny oczywiście... Wiedząc, że psów jest coraz więcej, domów coraz mniej. Nie usypiamy, nie wycinamy... Argument, że nie mamy prawa pozbawiać życia innych stworzeń, nie przemawia do mnie... bo to nie jest argument... Bezdomność psów, to jest problem, jak zatem go zmniejszać bez wdrażania takich, morderczych działań? Wybudować więcej schronisk? Przepełnić te, które istnieją jeszcze bardziej (o ile się da bardziej)? Selekcja naturalna? Zagryzanie, choroby, zimno, głód?
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez bjossa 12 lut 2009, o 22:02

Nie usypiamy, nie wycinamy

nie rozmnażamy, sterylizujemy. Zostaje wprowadzone pojęcie 'rasa' jako marka i nie może być używane w stosunku do psów bez rodowodu. Za pseudohodowle są rypane ogromne kary. To by wystarczyło.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez dariak15 13 lut 2009, o 13:34

Chita napisał(a):jesli ktos ma suke to raczej powinien byc odpowiedzialny i pilnowac jej podczas cieczki.

Ale psy też trzeba pilnować a nie pozwalać im na zapładnianie suk np. bezdomnych suczek nikt nie upilnuje więc też nie można pozwolić swojemy psu żeby ją zapłodnił !
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez bjossa 13 lut 2009, o 13:53

Ale psy też trzeba pilnować a nie pozwalać im na zapładnianie suk np. bezdomnych suczek nikt nie upilnuje więc też nie można pozwolić swojemy psu żeby ją zapłodnił !

a myślisz że bezdomnych psów ktoś pilnuje? też nie.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Tęczova 13 lut 2009, o 13:54

Ja jestem za aborcją, za usypianiem nie. Lepiej, żeby zostały uśpione jako malutkie zarodki, nie wyobrażam sobie uśpić zdrowe szczenię.
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez dariak15 13 lut 2009, o 20:04

bjossa napisał(a):
Ale psy też trzeba pilnować a nie pozwalać im na zapładnianie suk np. bezdomnych suczek nikt nie upilnuje więc też nie można pozwolić swojemy psu żeby ją zapłodnił !

a myślisz że bezdomnych psów ktoś pilnuje? też nie.

Oczywiście że nie ale to nie znaczy że trzeba pilnować tylko suczki żeby niezostały zapłodnione psy również trzeba pilnować :wink:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Poprzednia strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints