Aborcja, usypianie ślepych miotów

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Aborcja, usypianie ślepych miotów

Postprzez Cavalier 5 lut 2009, o 15:20

Jesteście za aborcją, usypianiem ślepych miotów?
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka... 5 lut 2009, o 16:50

Absolutnie nie. Skoro suka została pokryta , nawet przez przypadek właściciel powinien znaleźć szczeniakom dobry dom.
Paulinka...
 

Postprzez Cavalier 5 lut 2009, o 17:23

Paulinka... napisał(a):Absolutnie nie. Skoro suka została pokryta , nawet przez przypadek właściciel powinien znaleźć szczeniakom dobry dom.

Tak myślałam.

Powołując te psy do życia w imię miłosierdzia i naszgo lepszego samopoczucia, skazujemy je na obrzydliwy los...
Wystarczy po prostu przestać być egoistą.
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez mwijatak 5 lut 2009, o 18:20

Jestem za aborcją, ale nie za usypianiem ślepych miotów. Dosyć brutalnie to porównam, ale za ludzką aborcją też jestem, ale nie wyobrażam sobie "uspania" dziecka.


A egoizm możesz sobie darować, bo prędzej zacznę Ciebie podejrzewać o celowe afiszowanie się swoją dobroczynnością wobec psów. A prawdziwy bohater jest milczący...


Od razu ostrzegam, że przy jakiejkolwiek próbie kłótni temat znika i nigdy nie wróci.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sissy 5 lut 2009, o 18:38

Ja absolutnie nie jestem za usypianiem ślepych miotów,ale za aborcją tak.
Usuwając ciążę suki,te szczeniaki praktycznie nic jeszcze nie czują.Wydaje mi się,że to w tym momencie mniejsze zło,niż te,gdy trafią np. w ręce kata. Nie zawsze można zapewnić szczeniakom dobry dom.Nie zawsze ustrzeżemy je przed złem. Zwłaszcza,gdy krycie było nie planowane.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez Paulinka... 5 lut 2009, o 18:42

Za aborcją jestem , a mój poprzedni post dotyczył tylko usypiania ślepych miotów.
Paulinka...
 

Postprzez Cavalier 5 lut 2009, o 18:58

A czemu nie jesteście za usypieniem ślepych miotów?
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez Paulinka... 5 lut 2009, o 21:11

Tak jak napisała mwijatak uśpiła byś noworodka ?
Te pieski mają prawo żyć skoro urodziły się zdrowe.
Paulinka...
 

Postprzez Cavalier 5 lut 2009, o 21:52

Paulinka... napisał(a):Te pieski mają prawo żyć skoro urodziły się zdrowe.

Cóż. Dla jednych liczy się tylko i wyłącznie sam fakt zachowania życia, niesprzeciwianie się prawu do życia (nawet jeśli ma być ono pasmem makabrycznych udręk), dla innych ważna jest jakość tego życia i niemnożenie cierpienia.

W Polsce mamy za dużo psów, więc powoływanie do życia nowych, nie poddawanie suk aborcji, nie usypianie ślepych miotów to okrucieństwo. Świadome skazywanie tych psów na cierpienie...
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Postprzez draca-ena 6 lut 2009, o 01:31

Za aborcją jak najbardziej jestem (sama mam psicę, która miała sterylkę aborcyjną).
Za usypianiem ślepych miotów - nie. Sterylkę aborcyjną można wykonać nawet w dość zaawansowanej ciąży i to jest według mnie o wiele bardziej humanitarne.
Zresztą - usypianie, to nie sposób: znam ludzi, którzy nie przejmują się losem swoich kotów, kotka rodzi nieustannie, dla nich to nie problem bo przecież uśpią kociaki. Czy to jest bardziej humanitarne od sterylki? Nie, to nie jest w ogóle humanitarne dla tej kotki, której organizm ciągle narażany jest na ciąże.

Poza tym, Cavalier... Nie każdy szczeniak z miotu, który nie powinien się zdarzyć, będzie miał makabryczne życie - czasem jednak i takie szczenięta trafiają do dobrych właścicieli.
No i dla mnie usypianie takich miotów jest niemal równoznaczne ze zdaniem, że powinno się usypiać psy w schronach, te z małą szansą na adopcję, a takiego czegoś również nie popieram.
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Postprzez juli1988 6 lut 2009, o 06:34

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Ja nie popieram takich metod.

Jak dla mnie to każdy człowiek powinien "swój krzyż nosić".
i nie rozumiem czy 100-200zl to duzy wydatek na sterylke jeśli ma się na wszystko tylko nie na to, no to już brak słów...

Ja mam sunie która jeszcze nie była poddana sterylce (ma ok 4 lata) i jakoś zawsze dopilnuje żeby kawaler się tam nie dostał...
Dla chcącego nic trudnego.

inna sytuacja jest z kotami, te powinny byc poddawane sterylce, bo takie wiejskie kocieta sa przysmakiem dla lisow (co takie kocisko musi przezywac)

Tylko ta odpowiedzialność ludzi... :roll:
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez bjossa 6 lut 2009, o 23:37

Cavalier napisał(a):W Polsce mamy za dużo psów, więc powoływanie do życia nowych, nie poddawanie suk aborcji, nie usypianie ślepych miotów to okrucieństwo. Świadome skazywanie tych psów na cierpienie...


wiesz co.. nie można tak wrzucać wszystkiego do jednego wora. Gdybym np. znalazła suke i chciała ją zatrzymac a była by ona w ciąży to byłaby sterylka... jednak gdyby ta ciąża była bardzo zaawansowana to szczeniaki by zostały, a miot nie zostałby uśpiony. I nie było by to dla mojego widzimisie bo chce miec smieszne kuleczki, tylko poprostu nie uwazam za 'ratowanie' zabijanie zdrowych psów. Co innego gdy ciąża jest wczesna i to nie są jeszcze szczeniaki a zlepki komórek. I oczywiscie nie moge miec 100% ze życie tych psów bedzie bez cierpienia.. ale nikt, nawet hodowca psów z rodowodem nie ma takiej gwarancji. Bo w zyciu nic nie jet pewne na 100%. W tym momencie moim obowiazkiem jest zapewnic aby te psy miały jak najlepsze życie...
Uspienie zdrowego psa to dla mnie cos w rodzaju pozbycia sie kłopotów..
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Chita 7 lut 2009, o 15:22

jesli ktos ma suke to raczej powinien byc odpowiedzialny i pilnowac jej podczas cieczki. jesli jednak do zaplodnienia dojdzie przypadkiem(chwila nieuwagi czy cos) to jestem 100% za znalezieniem maluchom domkow(oczywiscie tylko jesli prubowalo sie tego zastrzyku co nie zawsze dziala).

Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez zeberka161 8 lut 2009, o 10:34

za sterylka aborcyjna jestem w 100% jesli miot byl nieplanowany (a w dzisiejszych czasach zdarza sie to dosc czesto :roll: )

ale nigdy bym nie uspila juz urodzonego szczeniaka..
dla mnie to tak jak by matka urodzila dziecko a pozniej powiedziala ze maja je uspic bo ona go nie chce albo ze bedzie mialo zle zycie..

jak juz sie urodzily to trzeba zadbac o to by mialy jak najlepsze zycie i to jest nasz obowiazek a nie pozbycie sie klopotu poporzez uspienie slepego miotu..

ale jak wiadomo kazdy ma swoje zdanie i taki temat moglby sie ciagnac latami bo kazdy by cos dopowiedzial itp.. wiec dla mnie temat jest niezbyt potrzebny..
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Cavalier 8 lut 2009, o 14:15

zeberka161 napisał(a):ale jak wiadomo kazdy ma swoje zdanie i taki temat moglby sie ciagnac latami bo kazdy by cos dopowiedzial itp.. wiec dla mnie temat jest niezbyt potrzebny..

Jest to temat kontrowersyjny, poniekąd smutny, nie jest fajnie rozmawiać o pozbawianiu życia tego, co kochamy, jednak na takie tematy trzeba rozmawiać, nie mogą być tabu... nie można ich chować w kąt...


Liczę, że popatrzycie na problem oczami tych psów... nie swoim sercem...
Nie występuje takie zjawisko, jak "pies rasowy bez rodowodu". Przykro mi. RR.
Avatar użytkownika
Cavalier
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 225
Dołączył(a): 6 lip 2007, o 09:54
Lokalizacja: Halinów

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

paw prints