Chcę kupić psa z rodowodem, hodowca nie chce podpisać umowy!

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Chcę kupić psa z rodowodem, hodowca nie chce podpisać umowy!

Postprzez ewa43 14 mar 2009, o 15:32

Chcę kupić psa z rodowodem, upatrzyłam go sobie jakiś czas temu,i zadatkowałam. Hodowla mała, domowa, pani staruszka, ma 5 piesków dorosłych i 5 szczeniąt.Jeden z nich ma być mój. Piesek jutro kończy 8 tygodni, więc zamierzałam go odebrać. Zadzwoniłam, żeby zapytać co oprócz pieniędzy mam zabrać ze sobą, pani mi na to,że kocyk :shock: Więc ja na to,kiedy następne szczepienie,i jak wygląda mi umowa.Pani była autentycznie szczerze zaskoczona :shock: Spytała na co mi umowa :shock: I że szczepienie za trzy miesiące :shock: .To mój pierwszy pies, nie znam się, ale z tego co się mgliście orientuję,umowa MUSI BYĆ,a nie ma szczepień z przerwą trzymiesięczną.Zaczynam się bać bo to mi wszystko nie wygląda poważnie... Proszę o pomoc
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 14 mar 2009, o 16:10

To jest nieprawdopodobne. Jakiego psa chcesz kupić? Jakiej rasy i z jakiej hodowli? Chodzi mi o przydomek hodowlany. Może to jest hodowla ale z PKPS, czyli z Polskiego Klubu Psów Rasowych. To jest organizacja, która nie ma nic wspólnego Polskim Związkiem Kynologicznym, nie jest uznawana przez FCI. Psy z takiej hodowli nie mogą brać udziału w wystawach. Nie dostają też rodowodów. Poza tym, masz rację jeśli chodzi o szczepienia. 8-mio tygodniowy szczeniak powinien być już po pierwszym szczepieniu, drugie powinien mieć najpóżniej miesiąc po pierwszym. Trochę podejrzanie mi wygląda ta hodowla, a Ty piszesz, że wpłaciłaś zadatek. Nie sprawdzałaś co to za hodowla?
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Gość 14 mar 2009, o 16:15

To hodowla "czarna pięść" z Wałbrzycha.Należy do ZK.Pies ma metrykę,jest po przeglądzie miotu przez ZK, stan szczeniąt ocenili jako bardzo dobry.
Gość
 

Re: Chcę kupić psa z rodowodem, hodowca nie chce podpisać um

Postprzez m.m 14 mar 2009, o 17:27

ewa43 napisał(a):To mój pierwszy pies, nie znam się, ale z tego co się mgliście orientuję,umowa MUSI BYĆ,


Wcale nie musi. Nie ma obowiązku spisywania umów, ani ujednoliconego wzoru takiej umowy.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Chcę kupić psa z rodowodem, hodowca nie chce podpisać um

Postprzez Sissy 14 mar 2009, o 19:10

m.m napisał(a):
ewa43 napisał(a):To mój pierwszy pies, nie znam się, ale z tego co się mgliście orientuję,umowa MUSI BYĆ,


Wcale nie musi. Nie ma obowiązku spisywania umów, ani ujednoliconego wzoru takiej umowy.

Ja gdy kupowałam Fida,nie spisywałam umowy...
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez ewa43 15 mar 2009, o 10:15

A co będzie jak pies okaże się np genetycznie chory- taka umowa to też jakiś rodzaj gwarancji dla kupującego :D A poza tym jak nie będę miała spisanej umowy to pies wg prawa jest mój czy nie? Czytałam na dogomanii o przypadkach, kiedy hodowcy odbierali psa właścicielom jak nie było spisanej umowy...
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez leonberg 15 mar 2009, o 10:36

rodowod tez jest gwarancja dla kupujacego i na jego podstawie mozna dochodzic rejkojmi za nabytego szczeniora.
ewa43 fajnie gdybys zawarła umowe lecz jesli jej nie bedzie to tez nie jest powod by nie odebrac szczeniaka. uszy do gory, wszystko bedzie ok.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Ania_Ś 15 mar 2009, o 11:46

Umowy być nie musi aczkolwiek ładnie to wygląda ze strony hodowcy.
Dziwne jest to że kolejne szczepienie dopiero za 3 miesiąca :roll: . Może miało być 3 tygodnie.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow

Postprzez ewa43 15 mar 2009, o 21:42

Dziś wzięłam pieska,umowy nie podpisałam w końcu,ale co tam... Śliczny ten nasz psi dzidziuś smacznie sobie teraz śpi-na pewno jest trochę zestresowany.Przed nami pierwsza noc. Mam przed sobą książeczkę szczepień.Pierwsze było 3 marca, następne ma być 19stego marca a jutro odrobaczanie.Pani kompletnie nie orientowała się w terminach,źle odczytywała przez telefon dane z książeczki :D Nie ze złej woli tylko ze stresu, ona kocha swoje mopsy i bardzo przeżywała rozstanie.
Dziękuję serdecznie za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam
ewa43
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 11 lut 2009, o 17:51

Postprzez Tęczova 15 mar 2009, o 21:49

To czekamy na fotki )
A jakiej rasy jest szczeniak?
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez mArGoSiA 15 mar 2009, o 21:50

Jest napisane wyżej-mops.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Tęczova 15 mar 2009, o 21:53

Łups. Dzięki, nie doczytałam :)
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Gość 6 maja 2009, o 12:16

ewa43 napisał(a):Dziś wzięłam pieska,umowy nie podpisałam w końcu,ale co tam... Śliczny ten nasz psi dzidziuś smacznie sobie teraz śpi-na pewno jest trochę zestresowany.Przed nami pierwsza noc. Mam przed sobą książeczkę szczepień.Pierwsze było 3 marca, następne ma być 19stego marca a jutro odrobaczanie.Pani kompletnie nie orientowała się w terminach,źle odczytywała przez telefon dane z książeczki :D Nie ze złej woli tylko ze stresu, ona kocha swoje mopsy i bardzo przeżywała rozstanie.

I z tej miłości do swoich pieseczków nie chciała podpisać umowy?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gość
 

Postprzez mrowka456 6 maja 2009, o 13:32

ale my tez nie podpisywalismy zadnej umowy .. zreszta pieska mamy z chodowli od dobrego znajomego :) moim zdaniem to jest kwestia zaufania
http://www.bazabgs.com/baza.php?op=dog_ ... &dog=11119
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez mArGoSiA 6 maja 2009, o 13:38

Hodowli* :twisted:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints