włos a sierść

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

włos a sierść

Postprzez Gość 18 mar 2009, o 08:45

czy psa który ma sierść nie włosy można obciąć ?
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Paulinka... 18 mar 2009, o 13:24

Można :wink:
Paulinka...
 

Re: włos a sierćś

Postprzez Sissy 18 mar 2009, o 16:10

Anonymous napisał(a):czy psa który ma sierść nie włosy można obciąć ?

Oczywiście,że można. W marcowym numerze ,,Mojego psa'' było kilka fotografii,jak można obciąć kundelka.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez bjossa 20 mar 2009, o 14:33

nie ma psa który ma włosy! wszystkie mają sierść.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Mati2616 20 mar 2009, o 14:38

No nie powiedziałbym tak ... ;/
Niektóre psy mają sierść a nie które włosy ...
To samo mogą Ci powiedzieć inni którzy się znają ;)
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez leonberg 20 mar 2009, o 16:01

włosy maja ludzie. zwierzeta maja sierść. pies jest zwierzęciem.
Mati2616 jesli znasz psa który jest człowiekiem to podziel sie z nami ta wiedzą lub nie pisz bzdur.
Ja osobiście wiem tylko o jednym, to Ferdynand Wspaniały.

opowiadanie bajek o psach z wlosami to pierwszy krok do opowiadania o psach dla alergików oraz innych bzdur sciemnianych przez mnozycieli psiaków. kazdy ma prawo nie wiedziec lecz wypisywanie ze tak mówia ci co sie znaja, swiadczy nie najlepiej o tobie. moze bys tak zanim cos poradzisz chociaz sprawdził czy masz wiedze by to robić? w dzisiejszych czasach o wiedze nie jest trudno, wystarczy google i masz wszystko. zaden dobry hodowca nie ma na sprzedaz psa z włosami i dla alergików za to place targowe sa ich pełne, ale jak piszesz ci na placach sie widac znaja a ci z legalnych hodowli nie.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez m.m 20 mar 2009, o 16:58

Mati2616 napisał(a):Niektóre psy mają sierść a nie które włosy


Wymień, proszę, kilka przykładów jednych i drugich. Konkretnie.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mati2616 20 mar 2009, o 17:21

Z psów które mają sierść to np. ON-ki,a z tych które mają włosy to np. maltańczyk który ma w 80% włosy ;) Na tym forum jest węcej ras opisanych że mają włosy zamiast sierści ;) Ktoś już to opisywał ;)
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez leonberg 20 mar 2009, o 18:52

Cyceron już 22 wieki temu mówił:
"Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego w błędzie trwać."

Mati dlaczego koniecznie pragniesz byc przykładem iz bzdury sa powtarzane bez zastanowienia. Masz prawo czegos nie wiedziec tak jak i ja mase rzeczy nie wiem. róznica miedzy włosami a sierscia nie lezy w ich wygladzie lecz w osobniku ktory je nosi a wiec włosy maja ludzie a siersc zwierzeta. w innym przypadku murzyn czy chinczyk nie ma na głowienie włosów lecz siersc bo jest sztywna, szorska i duzo twardsza od tego co ty masz na głowie. wprawdzie aborygenów w australi władze uwazaja za ludzi dopiero od lat 60 XX w. ale mam nadzieje ze az takim rasista nie jestes i ten podział siersci na włosy u ludzi i siersc u wierzat jest dla ciebie jasny.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez Mati2616 20 mar 2009, o 19:00

leonberg napisał(a):Cyceron już 22 wieki temu mówił:
"Właściwością człowieka mądrego jest błądzić, głupiego w błędzie trwać."

Mati dlaczego koniecznie pragniesz byc przykładem iz bzdury sa powtarzane bez zastanowienia. Masz prawo czegos nie wiedziec tak jak i ja mase rzeczy nie wiem. róznica miedzy włosami a sierscia nie lezy w ich wygladzie lecz w osobniku ktory je nosi a wiec włosy maja ludzie a siersc zwierzeta. w innym przypadku murzyn czy chinczyk nie ma na głowienie włosów lecz siersc bo jest sztywna, szorska i duzo twardsza od tego co ty masz na głowie. wprawdzie aborygenów w australi władze uwazaja za ludzi dopiero od lat 60 XX w. ale mam nadzieje ze az takim rasista nie jestes i ten podział siersci na włosy u ludzi i siersc u wierzat jest dla ciebie jasny.


W takim bądź wypadku wierze Tobie,a Ci którzy dodawali posty takie jak np. Które psy mają włosy,a które sierść powinni zostać usunięci z tego forum ponieważ wprowadzają ludzi tylko w błąd ... ;)
Przepraszam bardzo za pomyłkę :D
Obrazek
Mati i Rex
Avatar użytkownika
Mati2616
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 198
Dołączył(a): 7 lis 2008, o 23:23
Lokalizacja: Radlin
Imię psa: Rex
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Postprzez m.m 20 mar 2009, o 19:46

Nawet definicja sierści mówi, że jest to "zwarta okrywa włosowa" :wink:
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez leonberg 20 mar 2009, o 20:15

Mati2616 dziekuje ze nie obraziłes sie na mnie za tak cyniczne posty ktore napisałem. co do postów o włosach ktore systematycznie pojawiaja sie na wszystkich forach - walka z wiatrakami.
z toba pospierałem sie troszke dla wprawy. wybacz.
dobrze jednak ze przekonałem ciebie, ty moze przekonasz nastepna osobe, ona jeszcze kogos i w sumie pseudohodowcy sprzedadza kilka psów mniej, naiwnym ludziom chcacym kupic psiaka nieuczulajacego dla dziecka.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez DonKamillo 21 mar 2009, o 00:21

No coz....ja musze sie przyznac,ze bylam na tyle nieuswiadomiona,bo myslalam,ze co niektore psy maja wlosy :oops: np. shih tzu lub york.Mi siersc kojarzyla sie z krotkimi ''szpicami''wbijajacymi sie we wszystko w co tylko moze sie wbic i ciezko ja usunac jak rowniez z tym,ze wszedzie jej pelno.A te ''wlosy''?? no,raczej nie wypadaja a jak juz to nie sa tak uciazliwe jak siersc.Wiec wedlug mnie trzeba zaznaczyc,ze ok. wszystkie psy maja sierc ale nie kazda siersc jest taka sama.Przeciez te wypielegnowane shih tzu na wystawach...ktos by powiedzial,ze ich piekne ''wlosy'' to siersc ? :wink:
DonKamillo
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 16:56

Postprzez m.m 21 mar 2009, o 07:37

DonKamillo napisał(a):Wiec wedlug mnie trzeba zaznaczyc,ze ok. wszystkie psy maja sierc ale nie kazda siersc jest taka sama.


No pewnie, że tak. To dość oczywiste :wink: Sierść ma różną grubość, długość, sztywność, czasem składa się z podszerstka i z włosa okrywowego, czasem podszerstka nie ma itd.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints