Jak rozpoznać bezpańskiego psa

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Jak rozpoznać bezpańskiego psa

Postprzez Gość 19 mar 2009, o 19:42

Witam mam pytanko, jak rozpoznać bezpanskiego psa?????Bo u mnie w mieście błaka się pies,chodzilam z nim na smyczy kilka razy po miescie i nikt go nie rozpoznał,rozwieszałam ogłoszenia i nikt nie dzwonił,piesek 24h śpi pod blokiem czy jest bezdomny??
Z góry dzięki:)
Gość
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Sissy 19 mar 2009, o 20:01

Pies teoretycznie jest ,,bezdomny'' gdy jest niczyj.
A może psiak jest z innego miasta,zgubił się?
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Jak rozpoznać bezpańskiego psa

Postprzez Gość 19 mar 2009, o 20:51

Anonymous napisał(a):Witam mam pytanko, jak rozpoznać bezpanskiego psa?????Bo u mnie w mieście błaka się pies,chodzilam z nim na smyczy kilka razy po miescie i nikt go nie rozpoznał,rozwieszałam ogłoszenia i nikt nie dzwonił,piesek 24h śpi pod blokiem czy jest bezdomny??
Z góry dzięki:)

i dodam do tego, że tego psa nigdy dotad nie widzialam, pojawił się nagle.

Czy on nie ma własciciela, jak myslicie ?????
Gość
 

Postprzez Gość 22 mar 2009, o 10:22

Prosze o odpowiedz. Pies lada chwila zginie pod autem, nie wiem, czy ma wlasciciela, czy nie, jak myslicie??? Brac go???
Gość
 

Postprzez mwijatak 22 mar 2009, o 10:33

Ja bym się nie zastanawiała. Jeśli pies mieszka na ulicy to znaczy, że jest bezpański.
Pozdrawiam
Marta

Kaja / Lalka [*]
15.04.2005 - 19.08.2016
Demon [*]
07.05.1997 - 13.08.2009
Na zawsze w moim sercu...


...outsiderka... :roll:

Jeżeli jesteśmy tym co jemy, to ja jestem łatwa, szybka i tania...
Avatar użytkownika
mwijatak
Moderator
Moderator
 
Posty: 3158
Dołączył(a): 1 cze 2005, o 11:01
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Strzyga 22 mar 2009, o 10:57

jeżeli jest całą dobę na dworze, nikt go nie zabiera i wciąż się błąka to niestety jest sam. albo się zgubił, albo uciekł albo został wyrzucony.
raz się nacięłam. pamiętam, że u mnie na deptaku dzień w dzień przesiadywał pies, mieszaniec ONka.Za którymś razem w końcu podeszłam do niego, bo nie wyglądał groźnie (wiem, to było nieostrożne, ale moje miękkie serce wzięło górę), pogłaskałam go, okazał się pieszczochem i był bardzo łagodny. nie miał obroży. spytałam kilka osób, czy znają tego psa. wszyscy odpowiedzieli, że nie.
jako, że mam dwa psy w domu nie mogłam go zabrać. zaprowadziłam do ławki, usiadłam i wykręciłam numer do pani z OTOZ. I za chwilę ze sklepu wyszła jakaś pani, która powiedziała, że ten pies ma właściciela i mieszka w mieszkaniu na przeciwko. byłam przekonana, że tam nie ma mieszkań tylko sklepy, wejście było gdzieś z tyłu :roll:
niebyt mądre było wypuszczanie psa na cały dzień jeszcze bez żadnej obroży. wyglądał jak bezpański :roll: :roll: ciągle siedział przed sklepami i patrzył na ludzi. posiedziałam z nim trochę i poszłam do domu.

ale Twoja sytuacja wygląda trochę inaczej, skoro pies nocuje pod blokiem, to nie wahałabym się.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Strzyga
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 57
Dołączył(a): 7 mar 2009, o 14:37
Lokalizacja: Lębork

Postprzez mArGoSiA 22 mar 2009, o 11:41

Jeżeli ktoś jest na tyle nieodpowiedzialny,że wypuszcza psa na cały dzień samego to niech się nie dziwi,że ktoś tego psa albo kiedyś zabierze albo wyląduje on w schronisku.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Chita 25 mar 2009, o 19:47

teoretycznie(nie zawsze w praktyce) kazdy pies ktory lata bez obrozy jest bezpanski. niestety w moim miescie ludzie nagminnie wypuszczali psy na siusiu bez obrozy. dla wiekszosci psow skonczylo sie to smiercia. zostaly uspione. bo ten ktory komus zawadzi (i ten ktos wezwie u mnie w miescie policje) znika. tata powiedzial ze kazdy jest usypiany :( . na szczescie za niedlugo bedzie w Oleśnicy schronisko. wszystko zalezy od tego czy gosciu dostanie pozyczke. oby dostal

biez psiaka jak najszybciej sie da bo jak komus zawadzi to moze zle skonczyc...
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints