obroze antyszczekowe

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

obroze antyszczekowe

Postprzez zeberka161 30 kwi 2009, o 12:12

moja znajoma od pol roku ma u siebie w domu pieska ze schroniska piesek ma ok 3 lat do tej pory nie miala z nim problemow ale od miesiaca mieszka na nowym mieszkaniu gdzie pies szczeka odrazu jak uslyszy najmniejszy odglos na klatce schodowej. ale tylko wtedy jak zostaje sam i potrafi tak szczekac dosc dlugo.

i znajoma z racji na skarzacych sie sasiadow zaczela myslec o obrozy antyszczekowej co wy o tym myslicie ?

bo oddanie psa nie wchodzi w gre. wiec czy takie obroze sa bezpieczne ?
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Chita 15 maja 2009, o 07:36

takie obroze sa niemal nieskuteczne. dzialaja one tak:
1 pies szczeka
2 wiec obroza jakims tam sposobem robi nieprzyjemny dla psa zapach
3 aby pies mniej go wdychal musi zamknac paszcze
4 po 10sekundach przyzwyczaja sie i szczeka dalej

wedlug mnie ten pies musi sie bac jesli szczeka. ja bym sprobowala zabrac mu wszelkie zabawki i kupic kule smakule lub(lepiej) ogromna kosc(swierza wedzona i pachnaca). dawac kostke tylko jak nas nie bedzie w domciu. oprocz tego mozna pol dziennej dawki zywieniowej chowac po miszkaniu. pies powinien sie zajac szukaniem. mamy spokoj(najczesciej dziala)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez mArGoSiA 15 maja 2009, o 10:23

Chita napisał(a):wedlug mnie ten pies musi sie bac jesli szczeka.

Bzdura. Zapewnić psu przed wyjściem porządny spacer przed wyjściem i zmęczony pies zamiast szczekać będzie spał.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Elena 15 maja 2009, o 18:33

mArGoSiA napisał(a):
Chita napisał(a):wedlug mnie ten pies musi sie bac jesli szczeka.

Bzdura. Zapewnić psu przed wyjściem porządny spacer przed wyjściem i zmęczony pies zamiast szczekać będzie spał.


zgadzam się ;)
mój pies zawsze jak był zmęczony to stawał się bardzo spokojny i było po kłopocie...
Co prawda my to stosowaliśmy przy jeździe samochodem, bo przejazd z nim był wręcz nie realny, ale po zastosowaniu tego sposobu było ok. :)
"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa."

warto kochać je tak jak one kochają nas. ;)
Elena
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 maja 2009, o 17:18
Lokalizacja: Łódź

Postprzez zeberka161 16 maja 2009, o 22:35

ale psiak ma spacer z bieganiem rzucaniem pileczki przed wyjsciem ma kule smakule i on umial zostawac sam na poprzednim mieszkanku ale na nowym psiak szczeka jak tylko ktos przejdzie po klatce

a obroza nie dziala na zasadzie zapachu to po pierwsze
tylko na zasadzie drgan. ktore uniemozliwiaja szczekanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Chita 18 maja 2009, o 17:10

ja czytalam zete cacka dzialaja na zasadzie zapachu

zalozycielka tematu napisala ze pies szczeka wtedy gdy uslyszy cos na klatce. wiec albo sie boi(wedlug mnie jest to bardziej prawdopodobne) albo broni
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Diana S 19 maja 2009, o 10:32

chita, a to ciekawe co piszesz, ze obroża ta nie działa. Moja znajoma ma właśnie tego typu obroże dla swojego psa. Świetnie się sprawdza, pies nie szczeka, jak kiedyś.

Ja przymierzam się do zakupienia dwóch obroży elektrycznych.
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Baxi3 19 maja 2009, o 14:17

Nie rób tego...

Nie radzę...

Osobiśącie uważam, że obroża elektryczna, jest typem kary dla psa. Powinnaś "NakrzyczeĆ" na psa, a nie go "bić" - tak powiedziałam tylko. Nie znaczy, że Ty mu robisz na złość, ale pies tak to odbiera...

Tak uważam. Kto się ze mną zgadza?
Baxi (^.^)
Baxi3
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 18:33

Postprzez Chita 19 maja 2009, o 15:43

ja szkole psy na zasadzie albo fajna zabawa i nagroda albo jak chcesz to sie nudz. oczywiscie nagroda jest zawsze bardzo kuszaca :lol: i 99% skuteczna. nie krzycze na psa. nie okazuje niezadowolenia. pies musi dozyc do celu i wiedziec ze to jest fajne i oplacalne. jesli okaze niezadowolenie nastepnego razu pies nie bedzie sie juz starac i skupiac 100%. bedzie sie bac ze trener okaze niezadowolenie. kazdy nawet najmniejszy wysilek umyslowy(nie wiem jak to inaczej nazwac) musi byc nagrodzony. wtedy pies z radoscia bedzie chcial wykonywac nasze polecenia. psiak sie wtedy tez bedzie bardziej skupiac na wlascicielu. jesli pies jest nieposluszny to bardzo czesto jest to wina wlasciciela. wlasciciel musi znalezc i naprawic problem a nie udawac ze problemu nie ma. rozwiazaniem tego problemu nie moze tez byc przemoc w stosunku do mniejszego gdy on nie wie nawet o co chodzi. razenie psa pradem to przemoc w stosunku do niego. przeoca jest krzyk, bicie, porazanie pradem i znecanie sie na 1000 innych sposobow. szkoda ze wiele ludzi o tym zapomina...
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez m.m 19 maja 2009, o 22:23

Temat oczyszczony.
Dyskusje, które nie dotyczą bezpośrednio pytań zadanych przez zeberka161 kontynuujemy w odpowiednim miejscu.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez zeberka161 21 maja 2009, o 07:21

moim zdaniem psiakowi ciezko sie przyzwczaic do roznych odglosow na klatce i raczej bac sie nie boi tylko bardziej broni.

i mi sie wydaje ze taka obroza moze pomoc w tym. oczywiscie znajoma stara sie pracowac z psiakiem i pokazuje mu ze te odglosy i tak dalej nie sa powodem do szczekania.

ale jak wiadomo sasiedzi czasem potrafia byc nie mili.

a psiaka oddac z tego powodu nie chca.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Marysia 21 maja 2009, o 09:37

A czy znajoma byla z psem na szkoleniu ?
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Chita 23 maja 2009, o 13:56

w takim przypadku lepszy bylby behawiorysta
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Baxi3 23 maja 2009, o 18:40

zeberka161 napisał(a):moim zdaniem psiakowi ciezko sie przyzwczaic do roznych odglosow na klatce i raczej bac sie nie boi tylko bardziej broni.

i mi sie wydaje ze taka obroza moze pomoc w tym. oczywiscie znajoma stara sie pracowac z psiakiem i pokazuje mu ze te odglosy i tak dalej nie sa powodem do szczekania.

ale jak wiadomo sasiedzi czasem potrafia byc nie mili.

a psiaka oddac z tego powodu nie chca.



"Szkolenie" domowymi sposobami nie zawsze się udaje.
Ja bym poleciła do tego raczej specjalistę.
Baxi (^.^)
Baxi3
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 43
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 18:33

Postprzez Chita 24 maja 2009, o 08:08

szkolenie powinno byc po to zeby psa wyszkolic, trenowac i uczyc roznych komend. to robi szkoleniowiec. szkoleniowiec nie rozwiaze psyhiicznych problemow psiaka. od psyhologii jest behawiorysta ktory najczsciej moze tez szkolic psy. behawiorysta to takie 2w1

pies ktory oszczekuje musi miec jakis poblem psyhiczny. chodzby taki ze broni terenu. dla niego to problem. szkolenie tego nie zalatwi. tu potrzebny bylby behawiorysta ktory przeanalizuje zachowanie psa itd
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints