Lepiej jeden czy dwa?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez mArGoSiA 15 cze 2009, o 11:12

Tak chroniąc małą suczkę,biorąc ją na ręce mogą tylko pogorszyć sytuację bo wywołać "zazdrość" u starszego pieska. Moim zdaniem należy dać maluchom wolną rękę,muszą się dogadać między sobą. Warto zabierać je na spacer oddzielnie przez jakiś czas i pracować indywidualnie ze szczeniakami. Proponuję wybrać się z dziewczynami do psiego przedszkola :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_1 15 cze 2009, o 12:18

mArGoSiA napisał(a): Proponuję wybrać się z dziewczynami do psiego przedszkola :wink:



To byłoby najlepsze, ale najbliższe znajdzie się dobre 100 km od nas:-(

Tak patrzę na te relacje psiaków koleżanki i zastanawiam się, czy tak samo by było gdybyśmy jednak wzięli szczeniaka z powodu którego założyłam ten wątek, czy Luna też byłaby taka "gruboskórna" w stosunku do malucha?
W sumie taki półroczny pies to jeszcze dziecko i pewnie trudno mu zrozumieć, że nie może tak samo wygłupiać się z malutkim psiakiem jak bawi się z dorosłym psem z sąsiedztwa czy szarpie swojego pluszaka...

Koleżanka nie chce oddawać maleństwa, jeśli to nie okaże się konieczne, więc teraz musi zrobić wszystko, żeby sunie jak najszybciej się polubiły i żeby starsza, Brysia, zrozumiała, że musi maluszka traktować delikatnie, dopóki nie podrośnie, bo za 2 miesiące siły się nieco wyrównają i będą mogły się kotłować do woli, ale dobrze by było, aby do tego czasu się nie znienawidziły - jedna z zazdrości a druga ze strachu :(


pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez mArGoSiA 15 cze 2009, o 12:21

Można pieski separować przez jakiś czas w ciągu dnia ale sądzę,że ta najmłodsza sunia też nie da sobie w kaszę dmuchać :wink:
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Basia_1 15 cze 2009, o 12:31

mArGoSiA napisał(a):Można pieski separować przez jakiś czas w ciągu dnia ale sądzę,że ta najmłodsza sunia też nie da sobie w kaszę dmuchać :wink:


Oj nie daje, podobno od samego początku żadnych form poddania, ogonka pod siebie czy kładzenia na plecach tylko ogon ostro w górę i odgryza się a co jakiś czas sama rusza do ataku.
Teraz starsza Brysia to ok. 5,5 kg a maluszek waży 1,7 kg, więc różnica jest, ale jako dorosłe będą podobnej postury i z tego co słyszę i sama parę razy widziałam to przypuszczam, że to tej bajtel będzie rządził ale najpierw musi podrosnąć.
Bez skrępowania pcha się też starszej do michy i czasem jest odpędzana warknięciem a czasem nie.
Fajne są obie i szkoda by było, gdyby trzeba je było rozdzielić, trzymam kciuki za nie obie i za całą sytuację, bo i mnie samej wzięcie drugiego psa ciągle nie daje spokoju a mąż wierci dziurę o jamniczkę szorstkowłosą, jego wymarzoną od lat, tylko jak widze te dwie psice, to mam stracha co by było u nas...

pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez mArGoSiA 15 cze 2009, o 12:42

Moje zdanie jest takie,że psy powinna dzielić co najmniej 2 letnia różnica wieku bo z dwoma szczeniakami ciężko się pracuje,szczególnie osobie nie mającej doświadczenia. Ale w tym przypadku nie można było inaczej postąpić i trzymam kciuki za wytrwałość Twojej znajomej :wink: Dziewczyny na pewno się dogadają.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez zeberka161 16 cze 2009, o 19:44

niech nie pokazuja starszej suni ze malutka zastapila jej miejsce i ze jest wazniejsza bo jest malutka nie! to najgorsze co mozna zrobic wiem bo mam trzy psy w domu. niech bawia sie z nimi w jakies zabawy typu zucanie pileczek niech zuca dwie pileczki na raz i niech sunie maja zajecie :)

albo jakies inne zabawy wspolne pod kontrola i niech nie karca starszej suni za jej zachowanie bo bedzie traktowac mala jak wroga za ktorego ona jest karcona.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Gość 17 cze 2009, o 06:56

zeberka161 napisał(a):niech nie karca starszej suni za jej zachowanie bo bedzie traktowac mala jak wroga za ktorego ona jest karcona.


Z tego co słyszę z dnia na dzień jest coraz lepiej, mała przestaje się bać Brysi i sama ją czasem zaczepia. Koleżanka i jej rodzina starają się jak najmniej ingerować między sunie, ale czasem muszą przerwać gdy starsza się nakręca i już nie bawi się tylko atakuje z głośnym warczeniem i mocnym gryzieniem.
Miesiąc, dwa, maluch podrośnie to siły się wyrównają i może wtedy Brysia będzie przed nią uciekać;-)

pozdrawiam
Basia
Gość
 

Postprzez zeberka161 17 cze 2009, o 10:22

ja rozumiem przerwac zabawe ale nie karcic starszej suni.

poprostu w tym momecie skupic jej uwage na czyms innym np. na przysmaku albo zabawce i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Poprzednia strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints
cron