Lepiej jeden czy dwa?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Lepiej jeden czy dwa?

Postprzez Basia_1 2 maja 2009, o 11:34

Mam pytanie do osób, które miały jednego psa i wzięły kolejnego - czy nie żałujecie tej decyzji?
Mam 3-miesięczną sunię jamniczkę Lunę i nie myślałabym o kolejnym psie, ale okazało się, że sunia sąsiadów, która zawsze bardzo mi się podobała ('zwykły' mieszaniec, ale śliczna i sympatyczna) wkrótce będzie się szczeniła i mam ogromny dylemat, czy zaryzykować totalną rewolucję w domu i wziąć kolejnego malucha gdy będzie odchowany?

Czy dwa psy w domu to duża różnica? Czy to tylko podwójne miski, podwójne legowiska czy może dwa psiaki lepiej się wychowują, razem się bawią, przytulą się do siebie w nocy?
Czy u Was kolejny pies pojawiał się wtedy, gdy pierwszy był już całkiem dorosły?
Gdybym zdecydowała się na drugiego szczeniaka, to między nimi byłaby różnica 3-4 miesięcy, może to za mało?

Będę wdzięczna za wasze opinie.
pozdrawiam
basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Saszka 2 maja 2009, o 12:09

Ja mam 2 psy i uważam, że to podwójna radość. Z tym, że u mnie jest dwa lata różnicy. Dwie miski na karmę są konieczne, na wodę mają podwójny stojak, ale z wodą nie ma problemu, legowiska też są dwa, ale wymieniają się, raz jeden śpi tu raz tam, a Dżaga i tak śpi z moim synem (9 lat) w łóżku. Wiadomo dwa psy podwójna radość, w tej chwili nie wyobrażam sobie, że mogłabym mieć ctylko jednego psa, byłoby jakoś tak pustawo... Ale decyzja nie jest łatwa do podjęcia i mam wrażenie, że różnica wieku też ma znaczenie, bo szczeniaki będą dla siebie nazwajem atrakcyjnieszym zajęciem i trudno będzie Ci wyegzekwować na nich karność. Wydaje mi się, że lepiej wychować Lunę, nauczyć ją odwiedniego zachowania i zasad a dopiero potem wziąć drugiego psa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Postprzez Weronika-<retriever> 2 maja 2009, o 21:23

Ale decyzja nie jest łatwa do podjęcia i mam wrażenie, że różnica wieku też ma znaczenie, bo szczeniaki będą dla siebie nazwajem atrakcyjnieszym zajęciem i trudno będzie Ci wyegzekwować na nich karność. Wydaje mi się, że lepiej wychować Lunę, nauczyć ją odwiedniego zachowania i zasad a dopiero potem wziąć drugiego psa.

:arrow: całkowicie się zgadzam :D
Pozdrawiam
Weronika & Diana

Obrazek
Avatar użytkownika
Weronika-<retriever>
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 496
Dołączył(a): 2 sty 2009, o 08:43
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Basia_1 3 maja 2009, o 07:27

Weronika-<retriever> napisał(a):
Ale decyzja nie jest łatwa do podjęcia i mam wrażenie, że różnica wieku też ma znaczenie, bo szczeniaki będą dla siebie nazwajem atrakcyjnieszym zajęciem i trudno będzie Ci wyegzekwować na nich karność. Wydaje mi się, że lepiej wychować Lunę, nauczyć ją odwiedniego zachowania i zasad a dopiero potem wziąć drugiego psa.

:arrow: całkowicie się zgadzam :D



Wiem, na zdrowy rozsądek macie całkowicie rację :(
Ja po prostu odkąd tu zamieszkałam to sobie myślałam, że jak Sonia (ta szczenna sunia) by miała młode to bardzo chciałabym jej szczeniaczka. Nie zanosiło się na to, przez 6 lat właściciele skutecznie jej pilnowali w czasie cieczki a w tym roku tylko raz na godzinkę im zwiała no i jest przy nadziei. Nie wiem, czy jeszcze kiedyś to się powtórzy, obawiam się, że nie...

Pewnie, że jest i będzie mnóstwo innych psów i jak będę chciała drugiego psiaka to bez problemu go znajdę, po prostu muszę się wyleczyć z myślenia o dzieciach Soni;-)
Może kiedyś jakiegoś porzuconego psa przygarnę, bo mieszkam w rejonie turystycznym i z tego co mówią sąsiedzi, to wczasowicze co roku porzucają swoje psy własnie tutaj:-(


pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez zeberka161 3 maja 2009, o 13:42

hmm ja powiem tak ja mam trzy psy :)
dla mnie dom bez nich bylby chyba wiezieniem niewyobrazam sobie zycia bez nich.

a wiek hmm no niby ma znaczenie ale ja mam sunie 4lata pies ma ok 11 miesiecy i sunia najmlodsza ma prawie 8 miesiecy i ja nie narzekam mimo ze psy wielkoscia sie bardzo roznia co na samym poczatku bylo klopotliwe ale teraz jest ok :)

to zalezy jakie kto ma podejscie do psow. jesli sunia jest twoim pierwszym psiakiem to z wzieciem drugiego poczekaj lepiej az wychowasz jednego.
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez EsHa. 3 maja 2009, o 14:03

Zgadzam się z Wami ;) .
Lepiej, żeby była jednak ta 2-3 letnia różnica wieku.
Obrazek
EsHa.
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 227
Dołączył(a): 28 sie 2008, o 14:11

Postprzez juli1988 3 maja 2009, o 15:10

Pamiętaj o dobrej socjalizacji psiaka z inymi psami, bo inaczej gdy będziesz chciała wprowadzić nowego psa do domu pierwszy pies może go nie akceptować :wink:

Pozdrawiam
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez Basia_1 3 maja 2009, o 15:19

juli1988 napisał(a):Pamiętaj o dobrej socjalizacji psiaka z inymi psami, bo inaczej gdy będziesz chciała wprowadzić nowego psa do domu pierwszy pies może go nie akceptować :wink:


Dzisiaj byłam na pierwszym spacerze z Luną poza obrębem naszego podwórka. Poznała juz kilka psów, ktore pewnie będzie spotykać na spacerach, najpierw była chwila obawy a potem z dużym entuzjazmem zaczepiała 3 letniego white teriera, który ze stoickim spokojem znosił te prowokacje;-)
Poznała też Sonię, tę szczenną sunię, przez którą najpierw została oszczekana ale po chwili obwąchiwały się przez płot.

Z tym szczeniakiem, który jeszcze się nie narodził mam dylemat jeszcze innej natury - jak powiem, że wezmę pieska, to prawdopodobnie ocalę mu życie, bo właściciel Soni stanowczo twierdzi, że zostawi tylko jednego szczeniaka, bo ktoś już 'zamówił' a resztę... :evil: wiecie co:-(

Gdyby Lunka miała choć z rok to w ogóle nie byłoby dylematu a tak... :-((


pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez juli1988 3 maja 2009, o 15:50

Miałam taką samą sytuację.

Sąsiadów pies się oszczenił i psy miały zostać zabite, ale zapowiedziałam że szczeniaki wydam. I tak trzy śliczne szczeniaki trafiły pod mój dach z czego dwa oddałam w dobre ręce a jeden (Bubu) mieszka ze mną aktualnie ma 3 miesiące :)

Decyzja o przyjęciu pod swój dach kolejnego szczeniaka należy do Ciebie, wychowanie takich dwóch młodych psów nie będzie łatwe :(
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Postprzez dusikon 3 maja 2009, o 19:26

Ja radzę Ci wziąśc tego szczeniorka :lol:
Moze to będzie trudne ale......
aż strach pomyśleć co z nim będzie jeśli nikt go nie zechce :?
Ale to twoja decyzja :wink:
Pozdrawiam :D
Obrazek
Avatar użytkownika
dusikon
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 275
Dołączył(a): 25 paź 2008, o 10:39
Lokalizacja: warszawa
Imię psa: Lexus Baron i Porshe
Rasa psa: pies Yorkshire terrier kot perski i żółw żółtobrzuchy

Postprzez ailata 3 maja 2009, o 21:24

Witaj,
Moi rodzice mają dwa psy. Oba przygarnięte.
Psy są przeszczęśliwe - nigdy nie zostają samotnie (zawsze jest jeszcze ten drugi), bawią się razem itp.
No ale kłopotliwe to jest niewątpliwie. Po pierwsze dużo trudniej gdzieś pojechać: z jednym psem, to jeszcze Cię gdzieś przyjmą, ale z dwoma trudno. Jeszcze trudniej 2 psy komuś zostawić pod opieką.
Jak dla mnie, to najtrudniejsze jest wychowanie 2 psów - z karnością jest wtedy nie 2, a 10 razy trudniej. Szkolenie jest na dobrą sprawę możliwe tylko oddzielnie, a dopiero potem wspólnie, więc potrzeba na to 3 razy więcej czasu niż przy 1 psie.
Oba psy moich rodziców są już stare i wszyscy się boją, co to będzie kiedy jednego z nich zabraknie. Jak drugi to przetrwa?
Decyzja trudna. 2 psy to super sprawa, ale potrzeba do tego dużo czasu i zaangażowania. Tym bardziej jeśli są w tym samym wieku.
Może lepiej poszukać na własną rękę innych dobrych rąk dla szczeniaków?
Napisz jaką podjęłaś decyzję.
Avatar użytkownika
ailata
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 12 kwi 2009, o 18:48
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Basia_1 4 maja 2009, o 07:29

ailata napisał(a):Może lepiej poszukać na własną rękę innych dobrych rąk dla szczeniaków?
Napisz jaką podjęłaś decyzję.


Kładę w głowę sąsiadowi, żeby nie robił krzywdy szczeniętom jak się urodzą, powiedziałam, że pomogę szukac domów, zrobię ogłoszenia jak będzie trzeba i porozwieszam gdzie się da, no jeszcze truję jego żonie.
Sonia, ta sunia jest naprawdę śliczna a potencjalni ojcowie, którzy w czasie jej cieczki nie opuszczali ogrodzenia ani na chwilę też całkiem w porządku i podobnie jak Sonia to małe pieski, więc i dzieci będą małymi psami, takimi do 7-8 kg. W Soni jest dużo jamnika szorstkowłosego i gabaryty tez takie, więc dużo łątwiej będzie znaleźc domy dla takich psiaków niz dla wilczurowatych na przykład.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że drugi pies gdzieś za dwa lata to dużo rozsądniej niż teraz. Dorosła Luna sama wiele maluszka nauczy a teraz z dwoma szczeniakami nie miałabym lekko, oj nie...

Będę męczyć sąsiadów, że skoro nie dopilnowali Soni, to teraz niech pozwolą szczeniakom zyć a dobre domy razem dla nich znajdziemy.


pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez zeberka161 4 maja 2009, o 10:38

Basiu jak sie urodza szczenieta to moge ci pomoc w ogloszeniach poniewaz jestem wolontariuszka w "szansie" i znam wiele stron gdzie mozna maluchy oglosic :)

pozniej potrzebne beda mi tylko zdjecia maluchow i adres ewentualnie jakis telefon kontaktowy do ciebie albo to tych panstwa.

jak cos to na PW mozesz do mnie napisac :)

pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Postprzez Basia_1 5 maja 2009, o 07:49

zeberka161 napisał(a):Basiu jak sie urodza szczenieta to moge ci pomoc w ogloszeniach poniewaz jestem wolontariuszka w "szansie" i znam wiele stron gdzie mozna maluchy oglosic :)


Dzięki, mam nadzieję, że będzie szansa na zwrócenie się do Ciebie o pomoc w ogłaszaniu, że sąsiad nie skrzywdzi maluchów po narodzeniu.
Jak tylko się dowiem albo zobaczę, że Sonia się oszczeniła, to dam znać.
Sonia tak wygląda:
Obrazek


pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez zeberka161 5 maja 2009, o 08:39

oki :)

wiec trzymam kciuki aby szczeniaki mogly zyc i nic sie im nie stalo :)
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 24 gości

paw prints