Rodowód

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Rodowód

Postprzez Mareczek 1990 26 maja 2009, o 18:15

Hej mam problem mianowicie kupiłem mojej siostrze pieska yorka po rodowodowych rodzicach czy wyrosnie on na yorka????
Mareczek 1990
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez mArGoSiA 26 maja 2009, o 18:23

Jeżeli pies posiada metrykę/rodowód to tak,a jeżeli nie to jest kundelkiem,który tylko przypomina yorka.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez leonberg 26 maja 2009, o 19:12

nie pytaj na forum.
idź do wróżki bądź daj na msze, ewentualnie codzienne modlitwy ponoć mogą zdziałać cuda. wszystko w rękach Boga a w wersji dla ateistów w rękach Natury.
kogo by jednak nie wzywać: to nie York lecz kundelek i nawet żarliwe modlitwy już tego faktu nie zmienią. nawet jeśli będzie podobny do Yorka to nim nie jest i nie będzie.
oświeć nas czym kierowałeś się przy zakupie? oszczędnością? w schronach psy są tańsze i nikt tam nie udaje jakiej są rasy.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Rodowód

Postprzez Basia_1 4 cze 2009, o 07:29

Nie chę zakładac nowego wątku, więc tu się podczepię, bo mam pytanie do osób, które kupiły psiaki z metryczką - czy nazywacie swoje psy imieniem nadanym przez hodowcę i wpisanym w metrykę czy raczej zmieniacie na takie, które sobie wymyśliliście?

pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez m.m 4 cze 2009, o 07:42

Ja zmieniłam i zamiast imienia "Gejsza" używam "Kama".
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez mrowka456 4 cze 2009, o 08:47

a moja ma w papierach Drumla i tak jakos zostalo ... no bo uznalismy ze fajne nietypowe imie ... bo misio azorkow itp juz jest pelno .. a do takiego nietypowego pieseczka idealnie pasuje Drumla ;p
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Postprzez Basia_1 4 cze 2009, o 11:50

Ciekawe jak hodowcy zapatrują się na nadawanie innych imion psom od nich odbieranym. My jednak zdecydowaliśmy się na drugiego psa (wiem, wiem, wiele osób mnie przestrzegało, ale jednak podjęliśmy tę decyzję), ale nie będzie to kundelek od sąsiadów a jamnik szorstkowłosy z hodowli i ten miot ma mieć imiona na literę C. Jakoś nie potrafimy wymyślić pasującego nam imienia na tę literę, chcemy naszą jamniorkę nazwać Szyszka albo Jaga.

pozdrawiam
Basia
Basia_1
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 49
Dołączył(a): 2 maja 2009, o 07:35
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Postprzez mArGoSiA 4 cze 2009, o 12:11

Wiele psów ma inne imiona hodowlane i inne domowe i nie spotkałam się z tym,żeby jakiś hodowca miał to komuś za złe.
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Postprzez Sissy 4 cze 2009, o 15:52

Dokładnie. Twój pies może nazywać się zupełnie inaczej niż ma podane w metryce. Należy tylko pamiętać,że na wystawach będzie postrzegany tak,jak ma właśnie w metryce. ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez m.m 4 cze 2009, o 16:18

Basia_1 napisał(a):Ciekawe jak hodowcy zapatrują się na nadawanie innych imion psom od nich odbieranym.


Psiak przestaje być ich "własnością", ktoś inny bierze na siebie odpowiedzialność za niego, staje się jego właścicielem więc nie ma powodu, by hodowcy mieli komuś za złe zmianę imienia.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jadzia 5 cze 2009, o 08:22

Może spokojnie nadać "swoje" imię szczeniakowi, który ma inne imię nadane przez hodowcę. Ale może spodoba się Wam to imię. A jeśli jest jeszcze czas(szczeniaki jeszcze nie miały przeglądu hodowlanego)to możecie wymyśleć mu imię na literkę C, króre Wam będzie pasowało.
Co myślicie o imieniu np. CAŁKA, albo CIARKA :P
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Gość 5 cze 2009, o 15:37

Ja ma pytanie, czy jeżeli ojciec szczeniaków ma rodowód, a matka nie to szczeniaki mogą mieć rodowód?? czy to nie możliwe? :oops:
Gość
 

Postprzez Sissy 5 cze 2009, o 18:01

Anonymous napisał(a):Ja ma pytanie, czy jeżeli ojciec szczeniaków ma rodowód, a matka nie to szczeniaki mogą mieć rodowód?? czy to nie możliwe? :oops:

Odsyłam do wcześniejszego posta LEONBERGERA.
leonberg napisał(a):nie pytaj na forum.
idź do wróżki bądź daj na msze, ewentualnie codzienne modlitwy ponoć mogą zdziałać cuda. wszystko w rękach Boga a w wersji dla ateistów w rękach Natury.
kogo by jednak nie wzywać: to nie York lecz kundelek i nawet żarliwe modlitwy już tego faktu nie zmienią. nawet jeśli będzie podobny do Yorka to nim nie jest i nie będzie.
oświeć nas czym kierowałeś się przy zakupie? oszczędnością? w schronach psy są tańsze i nikt tam nie udaje jakiej są rasy.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez leonberg 5 cze 2009, o 19:18

:lol: Sissy, gość sie biedny pyta bo pewnie nasłuchał sie bzdur od pseudohodowców. wypadało by przypomniec bo może i innym sie przyda:
1. jeśli oboje rodzice mają rodowód to ich dzieci są KUNDELKAMI!!!!!!
jeśli jedno z rodziców na rodowód to ich dzieci sa tym bardziej KUNDELKAMI!!!!!
2. by szczeniaczki otrzymały metryczki ( z metryczką idziemy po rodowód do ZKwP ) rodzice muszą mieć uprawnienia hodowlane a miot zgłoszony i po przeglądzie w ZKwP. psy z metryczkami innych towarzystw kynologicznych nie zrzeszonych w FCI to też KUNDELKI!!!!!!
3. psiaczki sprzedawane na ulicy, targowiskach czy giełdach to WYŁĄCZNIE KUNDELKI!!!!!!!!!!!!!

w europie psy rasowe to 70-90% populacji. w Polsce to zaledwie 5%. nadal ludziska myślą że rodowód to zbędny papierek dla snobów a psiak jest rasowy bo obok pudełka na ulicy siedziała matka. Bangladesz.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Postprzez mrowka456 5 cze 2009, o 19:24

a co jak rodzice maja rodowody. hodowla jest zgloszona ale np u gadamy sie z hodowca zeby nierobil psu papierow ? moza tak?
chociaz watpei zeby sie chodowca zgodzil na cos takiego ;p

aaa a jak to jest ? piersze trzy szczeniorki z miotu maja pelny rodowod (tzn rodowod dostaja odrazu) areszta dostaje metyczki (dla nieuswiadomionych.. na podstawie metryczki robi sie rodowod)
ObrazekObrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
mrowka456
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 kwi 2009, o 15:08
Lokalizacja: olsztyn
Imię psa: Drumla
Rasa psa: posokowiec hanowerski

Następna strona

Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints