Parę pytań odnośnie Chow Chow

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Parę pytań odnośnie Chow Chow

Postprzez Geni 19 sie 2009, o 19:51

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :)
W najbliższej przyszłości mam zamiar kupić szczeniaka rasy Chow Chow, uwielbiam te misie. No i po raz pierwszy chciałbym mieć psa na wyłączność, tzn sam chce go nauczyć wszystkiego :)
Pierwsze pytanie:
Czy psy te mają skłonności do zrzucania sierści? (chodzi mi konkretnie o psy, nie suczki - z tego co słyszałem suczki maja skłonność do zrzucania sierści zaraz po oszczenięciu się).
Drugie:
Jako, że od października zaczynam studia, chciałbym zbudować ogrodzenie obok domu dla tego psa by nie zrobił zbytniego bałaganu w domu podczas mojej i rodziny nieobecności, czy trzymanie psa w ogrodzeniu może negatywnie wpłynąć na jego psychikę?

Na razie tyle :)
dziękuje za odpowiedzi, mile widziane podpowiedzi ;)
Geni
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 19:45

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Parę pytań odnośnie Chow Chow

Postprzez violaa 19 sie 2009, o 20:06

viewtopic.php?f=22&t=6809&p=178291&hilit=chow+chow#p178291
Jest tu specjlistka i miłośniczka tej rasy ( Ania) i pewnie udzieli Ci wielu cennych wskazówek.
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...
[*Obrazek]
Avatar użytkownika
violaa
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 395
Dołączył(a): 17 lip 2008, o 20:38
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Imię psa: Figa i Alma[*]
Rasa psa: spanielki

Re: Parę pytań odnośnie Chow Chow

Postprzez Ania_Ś 19 sie 2009, o 20:31

Geni napisał(a):Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na tym forum :)
W najbliższej przyszłości mam zamiar kupić szczeniaka rasy Chow Chow

Witaj :).
Mam nadzieję że planujesz psiaka z metryką :).
Geni napisał(a):Czy psy te mają skłonności do zrzucania sierści? (chodzi mi konkretnie o psy, nie suczki - z tego co słyszałem suczki maja skłonność do zrzucania sierści zaraz po oszczenięciu się).

Owszem psy tej rasy gubią sierść. Jest taki okres gdy gubią podszerstek ( taki biały puch ) i można sporą reklamówkę z nich wyczesać :lol: .Sierść gubią psy i suki. Nie ma reguły że suki bardziej. Owszem suki gubią sierść po szczeniakach ale nie znowu tak zaraz po oszczenieniu :wink: . Czasem zaczynają miesiąc po, czasem po 2 miesiącach , nie ma reguły.
W każdym bądź razie czy pies czy suka sierść będzie :wink: . Regularne wyczesywanie jest wskazane a dużym plusem jest to że sierść jest bardzo łatwa do usunięcia np. z podłogi bo to są takie kłaczki.
Geni napisał(a):Jako, że od października zaczynam studia, chciałbym zbudować ogrodzenie obok domu dla tego psa by nie zrobił zbytniego bałaganu w domu podczas mojej i rodziny nieobecności, czy trzymanie psa w ogrodzeniu może negatywnie wpłynąć na jego psychikę?

Nie jestem za trzymaniem chowów w budach i kojcach :!:
Czy macie zamiar zostawiać psa na dni, tygodnie samego :?: Jeśli miały on być sam przez kilka godzin to ja nie widzę potrzeby zostawiania go na dworze. Ja mam obecnie 3 psy, zostają w domu czasem same kilka godzin i nic jeszcze nie zniszczyły.
Avatar użytkownika
Ania_Ś
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1172
Dołączył(a): 16 sie 2006, o 16:24
Lokalizacja: Rydułtowy
Rasa psa: Chow Chow


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 36 gości

paw prints
cron