Co robić, w przypadku zderzenia psa z samochodem?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Co robić, w przypadku zderzenia psa z samochodem?

Postprzez cleanthe 22 kwi 2010, o 21:21

Witajcie, założyłam nowy temat, bo nigdzie nie znalazłam odpowiedniego, pod który mogłabym się podpiąć.
Czy w sytuacji, kiedy pies uderzył w jadący samochód, mimo, że nie ma żadnych oznak, że coś mu się stało, powinnam udać się z nim do weterynarza? To było tak, że stałam z tatą na chodniku przy ulicy, on trzymał psa, i w momencie, kiedy chciał mi coś podać psina nagle rzuciła się za jadącym samochodem (nie mam pojęcia dlaczego, nigdy wcześniej czegoś takiego nie zrobiła) wyrwała się i razem ze smyczą (automatyczną) biegła prosto na ten samochód, widziałam tylko, że uderzyła w niego (w bok samochodu), tzn. tak jakby odbiła się od niego i biegła dalej (na szczęście tuż przed skrzyżowaniem zatrzymała się...). Z tego, co tata mi potem mówił (bo ja byłam w takim szoku, że nawet nie zauważyłam) to samochód jechał dość wolno i zwolnił, kiedy zobaczył biegnącego wprost na niego psa, ale faktem jest, że uderzyła w niego, jak mocno to nie wiem. Czy w takiej sytuacji powinnam profilaktycznie udać się do weta, żeby sprawdził, czy wszystko jest ok? Pies chodzi normalnie, nawet nie kuleje, zachowuje się tak, jak gdyby nic się nie stało. Z drugiej strony przecież jest tak, że czasami w takich sytuacjach, w wyniku szoku, nie czuje się bólu. Boję się trochę, że mogło dojść do uszkodzenia narządów wewnętrznych, ale pojawiłyby się chyba już jakieś objawy, prawda? To stało się około 1,5 godziny temu. Pies jest średniej wielkości, 24 kg, biega bardzo szybko. Wiem, że może trochę przesadzam, ale ja panikara jestem. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Co robić, w przypadku zderzenia psa z samochodem?

Postprzez zeberka161 23 kwi 2010, o 10:15

ja na twoim miejscu udalabym sie z psem do weta bo nigdy nie wiadomo co moze byc.
a skutki moga byc widoczne po kilku dniach dopiero
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: Co robić, w przypadku zderzenia psa z samochodem?

Postprzez cleanthe 23 kwi 2010, o 20:41

Zadzwoniłam do weterynarza i powiedział, żeby ją obserwować i przyjść, jeśli coś będzie się działo. Jak na razie jest w porządku, nie ma żadnych niepokojących objawów, więc mam nadzieję, że nic jej nie będzie. Pozdrawiam, Ania :)
cleanthe
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 sty 2010, o 14:25
Imię psa: Mika

Re: Co robić, w przypadku zderzenia psa z samochodem?

Postprzez xxkrasnoluxx 18 lis 2013, o 13:31

Jechac szyblo do weta...
xxkrasnoluxx
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lis 2013, o 20:34



Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints