Zaatakowana i pokąsana przez nieznanego psa.

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Zaatakowana i pokąsana przez nieznanego psa.

Postprzez g01011961 17 cze 2010, o 09:35

Zostałam pokąsana przez psa :cry:
Działo się to na ulicy. Pies zaatakował mnie od tyłu. Ugryzł mnie w lewe udo. Nim ochłonęłam z przerażenia :shock: , nie widziałam tego psa jak podbiegał do mnie, wredny kundel był już daleko, ledwo go co zobaczyłam. Czyli - nie wiem czy był zaszczepiony przeciw wściekliźnie i czy ma jakiegoś właściciela. Proszę powiedzcie mi co powinnam w takiej sytuacji zrobić. :?: :ojej:
Avatar użytkownika
g01011961
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 cze 2010, o 08:26
Imię psa: Punia Fefa Sonia
Rasa psa: kundelki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Zaatakowana i pokąsana przez nieznanego psa.

Postprzez Psychomona 17 cze 2010, o 10:49

Nigdy nie zależy lekceważyć ran powstałych w wyniku ugryzienia czy podrapania przez bezpańskiego psa. Psy, podobnie jak inne ssaki mogą przenosić groźną dla człowieka wściekliznę.


Zwierzęta zarażone wścieklizną zazwyczaj nie boją się ludzi i nie uciekają. Jeżeli zauważymy tego typu objawy to powinniśmy się spokojnie wycofać. Najlepiej w taki sposób, by nie odcinać zwierzęciu możliwości ucieczki, ponieważ zagrożone może tym bardziej zaatakować.


Jeżeli jednak pies nas ugryzie, należy kilkanaście minut przemywać ranę wodą i mydłem. Potrzebna jest również jak najszybsza pomoc lekarska. Jeżeli nie jesteśmy pewni czy pies był zdrowy, to lekarz na pewno zdecyduje o podaniu szczepionki przeciw wściekliźnie i przeciwtezcowi, co na szczęście nie jest już tak bolesne jak kiedyś.



Jeśli znamy właściciela czworonoga, który wyrządził nam krzywdę powinniśmy zażądać aktualnej karty szczepień. Jeżeli jednak właściciel nie ma takiego dokumentu, to pies powinien trafić pod obserwację.

Źródło: Naj


a tu jeszcze tez ciekawostki w razie jakby komus byly potrzebne (oby jednak nie)

http://pies.onet.pl/25409,19,24,gdy_pog ... tykul.html
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 25 gości

paw prints