siwizna u czarnego szczeniaka?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

siwizna u czarnego szczeniaka?

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 14:30

Hej. Moja Kali ma 5 miesięcy i jest mieszanką rasowej owczarki niemieckiej i czarnego wilka. Po mamie ma miodowe łapki, wnętrzne uszu, kołnierzyk, poza tym jest cała czarna.
Ostatnio na plecach koło ogona odkryłam u niej kępkę siwych włosów. Trochę się zdziwiłam, ale nie przejęłam się zbytnio. Miesiąc później osiwiała cała wewnętrzna część ogona, dolna część brzuszka, a siwe futro małymi kępkami rośnie już wzdłuż całego kręgosłupa. Czy to normalne? Czy może pies zmienia umaszczenie? :shock: A może to jakaś choroba?
Miał ktoś z Was taki przypadek??
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: siwizna u czarnego szczeniaka?

Postprzez czmtsz 20 lip 2010, o 15:36

Ja slyszalam o tym i widzialam na wlasne oczy. Duzo czarnych labradoodli siwieje w wieku dorastania i kiedy sa dorosle kolor ich siersci w ogole nie przypomina tej szczeniecej. Kiedy mialam owczarki niemieckie jednej suki siersc tez sie bardzo rozjasnila. Mysle, ze nie ma sie czym martwic. Moja mala mimo, ze jest kremowa i kolor jej siersci sie nie zmienil, sktruktura wlosa zmienila sie bardzo. Wlosy sa o wiele bardziej pofalowane niz jak byla malenkim szczeniakiem, wzdluz kregoslupa siersc jest tez bardziej szorstka.
Zaloz malej galerie, niech wszyscy zobacza to cudo:) Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: siwizna u czarnego szczeniaka?

Postprzez ofilka 20 lip 2010, o 19:15

dzięki za odpowiedź. to sie zapowiada, że mój pies bedzie miał umaszczenie skunksie ;)
zabójcze dźwięki http://www.arshenic.pl
Avatar użytkownika
ofilka
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 24
Dołączył(a): 6 maja 2010, o 16:26
Imię psa: Kali
Rasa psa: germański oprawca


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 38 gości

paw prints