Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 16 lis 2010, o 17:21

Chciałabym wiedzieć, czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży, oczywiście jeżeli jest to możliwe, to proszę o odpowiedź ;) Oto jego zdjęcia:
Zdjęcie094.jpg
(99.07 KiB) Nie pobierane
Zdjęcie101.jpg
(88.84 KiB) Nie pobierane
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: hmmm...

Postprzez pietruszka 16 lis 2010, o 18:54

a widziałaś rodziców, albo chociaż matkę? bo po zdjęciach to raczej trudno powiedzieć tym bardziej że nie przedstawiają całej sylwetki psiaka. Ale patrząc na niego to można ostrożnie sugerować że będzie/może być "do kolan". Co nie znaczy że może być większy lub mniejszy :wink:
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: hmmm...

Postprzez AneciaX 16 lis 2010, o 19:46

Mama jest kundelkiem sięgającym tak do kolan, a ojcem jest pinczer, tylko właśnie nie wiem czy miniaturka, czy ten większy... Zależy mi, żeby mój piesek był mały, bo mam dość małe mieszkanie i duży pies by się zamęczył ;( Dodam jeszcze jakieś zdjęcia, może będzie łatwiej :)
Zdjęcie095.jpg
(84.09 KiB) Nie pobierane
Zdjęcie108.jpg
(60.97 KiB) Nie pobierane
Zdjęcie114.jpg
(76.2 KiB) Nie pobierane
Dodam, że piesek ma 7 tygodni :)
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez leonberg 17 lis 2010, o 17:08

śliczny szczeniorek.
psiak nigdy nie męczy się ze swoim ukochanym właścicielem i dla niego nigdy nie ma za mało miejsca. psy nie potrzebują komfortu i luksusów. potrzebują pieszczot właściciela, opieki i spacerów ;-)
duży psiak, może raczej "utrudnić" życie domownikom, nigdy na odwrót ;-)
ale podobno gdy się kocha to nic nie przeszkadza - tak mawiała moja babcia :-D
mizianko dla cukiereczka
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 17 lis 2010, o 19:31

Dziękuję :D
Ale podobno duży pies potrzebuje się wybiegać, a ja niestety nie mam domu z ogrodem, dlatego chciałabym wiedzieć, czy będzie duży, bo jeżeli okaże się, że tak, to wywiozę go do dziadka na wieś :) Tam będzie miał dużo miejsca i napewno będzie mu lepiej niż u mnie, bo ja naprawde nie mam warunków na dużego psa... ;( A na wieś jeżdżę praktycznie co tydzień, więc często bym go widywała :) Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym to zrobić jak najszybciej dopóki się jeszcze tak nie przyzwyczaił...
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez pietruszka 18 lis 2010, o 20:05

AneciaX napisał(a):Dziękuję :D
Ale podobno duży pies potrzebuje się wybiegać, a ja niestety nie mam domu z ogrodem, dlatego chciałabym wiedzieć, czy będzie duży, bo jeżeli okaże się, że tak, to wywiozę go do dziadka na wieś :) Tam będzie miał dużo miejsca i napewno będzie mu lepiej niż u mnie, bo ja naprawde nie mam warunków na dużego psa... ;( A na wieś jeżdżę praktycznie co tydzień, więc często bym go widywała :) Bardzo proszę o odpowiedź, bo chciałabym to zrobić jak najszybciej dopóki się jeszcze tak nie przyzwyczaił...

oj zarobiłaś "minusa", uważasz że do wybiegania się psa potrzebny jest ogród? a właściciel to co - będzie siedział w domu? Każdy pies nie ważne czy duży, mały czy średni potrzebuje ruchu, potrzebuje się wybiegać. A jeśli faktycznie pies urośnie na dużego zwierzaka to co dasz go dziadkowi i co mu zapewnisz - życie przy budzie na łańcuchu (bo przecież duży i pewnie będzie musiał pilnować obejścia) albo w najlepszym przypadku życie w zamkniętym kojcu? Bierzesz psa na spacer na łąki, pola i tam go puszczasz ze smyczy, możesz mu porzucac piłeczkę, sama z nim pobawić się w ganianego. Możesz mu chowac piłeczkę żeby szukał albo sama się schować żeby ciebie szukał - opcji do zabawy i do wybiegania się psa - małego czy dużego - jest dużo. A jeśli już zastanawiasz się nad ewentualnym oddaniem psa, to trzeba było najpierw się zastanowić czy podołasz wychowaniu psiaka, a dopiero potem ewentualnie wziąć szczeniaka albo i nie brać.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 19 lis 2010, o 08:09

Mój dziadek nie jest taki, On kocha zwierzęta i nie trzymałby go na uwięzi, miał już psa i za dnia wypuszczał go na dwór, żeby sobie polatał, a na wieczór zabierał do domu :) A ja jeżdże na wieś w każdy weekend, więc często będę się widywała z moim psiakiem... Nie wiesz jakie mam warunki, a chcę dla niego jak najpepiej! Mieszkam w takim miejscu, gdzie naprawde duży pies nie ma zbyt wielkiego pola do popisu... Nie mam w pobliżu żadnej łąki, czy pola, dookoła same bloki i obskurne podwórka... Proszę tylko o odpowiedź, czy to tak wiele?
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez leonberg 19 lis 2010, o 19:07

niestety AneciaX jest ofiarą stereotypów. poniekąd to nie jej wina ale wiedzy jaka pokutuje w społeczeństwie.
wiec by obalic kilka "prawd":
1. nie ma psów do ogródka. do ogródka to są gipsowe krasnale ;-) każdy pies dla prawidłowego rozwoju psychicznego musi być wyprowadzany na spacery. dzięki temu nie jest np. strachliwy, z nudów nie demoluje mieszkania, nie przekopuje ogrodu itd. coraz więcej psiaków z ogrodów, nawet na wsiach, wychodzi na spacery. coraz więcej psów na wsiach, nie jest na całe życie uwiązanych do budy.
2. psy nie meczą się ze swoim właścicielem. im bliżej swojego ludzkiego stada, tym pies bardziej szczęśliwy. :-D
zostawienie samego psa w ogrodzie nawet na kilka godzin jest dla niego tęsknotą za ludzkim stadem. wilk odrzucony przez stado i zostawiony samotnie, umiera.
3. rasy małe i średnie to w większości przypadków psy myśliwskie o sporym temperamencie wymagające więcej ruchu niż rasy duże i olbrzymie. moje potwory śpią nawet 16 godzin dziennie, żaden mały psiak nie potrzebuje tyle snu :-D

w czym AneciaX ma racje to to, że psinka przyzwyczaja się. Powinni jak najszybciej podjąć decyzję, gdzie będzie mieszkał.

jeśli chcecie mieć psa (ale tak naprawdę) to brak miejsca nie będzie problemem. bardziej bym się martwił czy podołacie wszystkim obowiązkom. czy zdajecie sobie sprawę że od dziś, przez 15 lat będzie zawsze z wami. że będzie trzeba zaczynać dzień od spaceru i na spacerku kończyć i nie ma zmiłuj się mamo - pada deszcz ;-) , że na wakacje pojedziecie wyłącznie tam gdzie przyjmują rodziny z psami, że będziecie się spieszyć z wizyty u Cioci i nie będzie można u niej zostać ma noc bo psiak czeka w domu, że wzrosną domowe wydatki a sprzedawca ze sklepu zoologicznego będzie wam się kłaniał na ulicy jak starym znajomym ;-) bądź co bądź troszkę kaski u niego przez kilka lat zostawicie :-D itd. itd.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 19 lis 2010, o 19:45

Wiecie co? Przekonaliście mnie :) Jeżeli faktycznie duży pies nie zamęczy się w małym mieszkaniu, to mój Capuś zostaje ze mną :D Bardzo go kocham! :* Nasłuchałam się głupot... Przepraszam za kłopot... I dziękuję za pomoc ;)
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez leonberg 19 lis 2010, o 19:51

to nie jest kłopot. każdy ma prawo czegoś nie wiedzieć i każdy powinien pytać. powinnaś być dobrym właścicielem ponieważ czytasz i interesujesz się wszystkim a więc psiak będzie miał dobre i długie życie. czochranko dla psiaczka.
leonberg
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 782
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 14:58

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 19 lis 2010, o 19:59

Psiak dziękuje ;) No jak już wziełam na siebię taką odpowiedzialność, to muszę wiedzieć wszystko, dlatego pytam :) Jeszcze raz BARDZO dziękuję Wszyskim za pomoc :D
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez zwierzetafuterkowe 10 gru 2010, o 14:08

Pies wygląda jak mój owczarek :) a ten wyrósł raczej na dużego psa :)))))

Pozdrawiam.
zwierzetafuterkowe
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2010, o 13:11
Imię psa: Shrek
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez AneciaX 13 gru 2010, o 15:40

Mój pies podobno ma być mały :) Ale to się wszystko okaże :D
AneciaX
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 lis 2010, o 12:31
Imię psa: Ciapek
Rasa psa: kundelek :)

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez wiatraczkowa 22 mar 2012, o 22:04

Witam dołączam się do tematu
jak myślicie czy mój Aksis będzie duzy ?
dane
mieszaniec owczarka niemieckiego
matka owczarek ojciec nn
wiek: 4,5 msc
wzrost> 54 cm w kłebie
waga 20 kg
zdj
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
wiatraczkowa
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 13:05
Imię psa: Aksis
Rasa psa: Owczarek niemiecki

Re: Czy mój piesek będzie mały, średni, czy duży?

Postprzez pietruszka 23 mar 2012, o 00:34

będzie duży, zresztą już te jego rozmiary są imponujące :). 54 cm to wielkość "kolanowa" a psiak ma jak piszesz 4,5 m-ca i jeszcze rośnie. Ja mam też mixa owczarka, tylko jest dorosły (5 lat) i jest o 20 cm wyższy niż "normalny" owczarek :)
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron