Pies ze schroniska

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Pies ze schroniska

Postprzez Mathi 9 mar 2011, o 20:47

Witam. Jakieś pół roku temu odszedł od nas piesek i od tamtej pory nikt z domowników nie chciał drugiego. Teraz pojawił się temat wzięcia jakiegoś psiaka powiedzmy do 2 roku życia ze schroniska. Tylko czy taki pies się zaaklimatyzuję u nas ? Rodzice nie chcą psa do domu mają konserwatywne i mongolskie według mnie podglądy, że pies musi być w budzie na podwórku. Tylko zastanawiam się, czy pies ze schroniska zaakceptuje takie warunki ? Czy nie potraktuję tego jak powtórki z rozgrywki, znowu opuszczony, znowu trzymany na uwięzi, znowu krzywdzony ... Oczywiście wszyscy by się nim zajmowali, rodzice są na emeryturze więc mieliby czas. Co o tym myślicie ?
Mathi
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 11
Dołączył(a): 31 gru 2009, o 13:42

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pies ze schroniska

Postprzez Sissy 20 mar 2011, o 10:52

Nie dam Ci gotowej recepty.
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie o zaklimatyzowanie się-myślę,że z tym nie powinno być większego problemu. Ludzie biorą i starsze psiaki,a wszystko jest w porządku ;)
Co do mieszkania na dworze...Cóż,niektóre zwierzęta wręcz nie lubią mieszkać w domu i potrzebują własnego kawałka ziemi;inne to typowi domownicy. Najlepszym rozwiązaniem byłaby rozmowa z wolontariuszami,pracownikami schroniska-wszak to oni opowiedzą Ci o każdym z psiaków i to oni wiedzą najwięcej.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Pies ze schroniska

Postprzez eddamone 31 mar 2011, o 23:31

Jeśli pies ma meszkać na dworze to błagam, nie zakładajcie mu metrowego łańcucha! Lepiej zróbcie dobrą, dużą i ciepłą budę i zróbcie mu ogrodzenie z jakiejś siatki (taki kojec wielkości minimum 3x3 metry)
eddamone
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 mar 2011, o 23:14

Re: Pies ze schroniska

Postprzez kasjusz 13 kwi 2011, o 13:10

Dokładnie. Najlepiej dla pieska zbudować taki kojec bo przynajmniej ma te pare metrów "swobody" i nic go nie dusi za szyję ;/ Sam jestem przeciwnikiem łancuchów nie tylko tych metrowych, ale w ogóle jako takich ;/
Avatar użytkownika
kasjusz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:41
Imię psa: Kuker
Rasa psa: Labrador

Re: Pies ze schroniska

Postprzez LoveDogs 18 kwi 2011, o 09:38

Ja również, a niestety psy w schroniskach takie "kajdany" maja! Straszny widok :-/
Avatar użytkownika
LoveDogs
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 kwi 2011, o 11:51
Imię psa: Rudolph
Rasa psa: york

Re: Pies ze schroniska

Postprzez pati_b 13 cze 2011, o 14:39

Ja też nienawidzę widoku psa na łańcuchu!!!!
A co do mieszkania na dworzu to czy nie może sobie swobodnie biegać po podwórku?
Jeśli nie to jestem za kojcem ale jak największym :)
A jeśli już łańcuch to taki dłuugi i szelki ;)
I na początku to trzeba z nim być aby nie czuł się samotnie.
Pies to też człowiek xD
pati_b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 14:40
Imię psa: Zuba, Sindi, Sammy, Scooby
Rasa psa: Dalmatyńczyk, Bernardyn/Owczarek środkowoazjatycki


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 30 gości

paw prints