Rasy psów

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Rasy psów

Postprzez pati_b 9 cze 2011, o 13:17

Chciałam się spytać wszystkich jakie rasy psów najbardziej im się podobają i dlaczego?
Ja najbardziej lubię duże psy, bo wtedy czuję się bezpieczniej.
A moją ulubioną rasą jest: dalmatyńczyk, bullterier i bernardyn.
Nawet chciałam mieć bullteriera - II psa, ale podobno, żeby mieć go trzeba miec specjalną zgodę :(
Pies to też człowiek xD
pati_b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 14:40
Imię psa: Zuba, Sindi, Sammy, Scooby
Rasa psa: Dalmatyńczyk, Bernardyn/Owczarek środkowoazjatycki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Rasy psów

Postprzez pietruszka 9 cze 2011, o 18:53

niestety tak, jest to rasa psa z listy psów uznanych za agresywne i na wszystkie psy tego typu trzeba mieć zgodę
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Rasy psów

Postprzez kasjusz 12 cze 2011, o 18:16

Też lubie duże psy, ale bynajmniej nie te z listy agresywnych ;) Uwielbiam za to owczarki niemieckie, labradory, a najbardziej to już syberiany husky :P Husky są po prostu magiczne, mają w sobie to coś, ten zew natury którego stricte domowym pieskom brakuje.
Avatar użytkownika
kasjusz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:41
Imię psa: Kuker
Rasa psa: Labrador

Re: Rasy psów

Postprzez pati_b 12 cze 2011, o 20:25

kasjusz napisał(a):Też lubie duże psy, ale bynajmniej nie te z listy agresywnych ;) Uwielbiam za to owczarki niemieckie, labradory, a najbardziej to już syberiany husky :P Husky są po prostu magiczne, mają w sobie to coś, ten zew natury którego stricte domowym pieskom brakuje.


Zgadzam się one mają naturę wilka ;)
Pies to też człowiek xD
pati_b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 14:40
Imię psa: Zuba, Sindi, Sammy, Scooby
Rasa psa: Dalmatyńczyk, Bernardyn/Owczarek środkowoazjatycki

Re: Rasy psów

Postprzez pati_b 15 cze 2011, o 16:48

Jeszcze lubię takie rasy jak: Samojed, Shar Pei, Nagi pies meksykański.
Co prawda są to psy zaliczane do ras średnich, ale są śliczne :)
A co Wy o nich myślicie?
POZDRAWIAM Pati, Zuba, Sindi, Scooby i Sammy :*
Pies to też człowiek xD
pati_b
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 18
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 14:40
Imię psa: Zuba, Sindi, Sammy, Scooby
Rasa psa: Dalmatyńczyk, Bernardyn/Owczarek środkowoazjatycki

Re: Rasy psów

Postprzez minimini12 14 lip 2011, o 20:03

Ja najbardziej lubię mieszańce są takie orginalne a co do wielkości to bez znaczenia ;)
Polizanie po twarzy to tak niewiele a tak cieszy :)
Avatar użytkownika
minimini12
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 85
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 21:45
Lokalizacja: Kobyłka
Imię psa: Kuba,Reks
Rasa psa: mieszaniec

Re: Rasy psów

Postprzez kasjusz 8 sie 2011, o 10:42

Ja uwielbiam owczarki niemieckie, syberiany husky i ewentualnie jeszcze labradory :) Szczególnie do husky mam słabość bo to piękna rasa :)
Avatar użytkownika
kasjusz
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 19 mar 2011, o 14:41
Imię psa: Kuker
Rasa psa: Labrador

Re: Rasy psów

Postprzez Moni 27 sty 2012, o 17:39

Ja lubię duże muskularne psy np. bandogi, rottweilery, bulldogi a szczególną sympatią darzę sobie pit bull terriery, to moja ulubiona rasa
Moni
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sty 2011, o 14:21
Imię psa: Demon i Chicco
Rasa psa: Bandog i Pit Bull Terrier

Re: Rasy psów

Postprzez monikabert90 23 cze 2018, o 10:23

Ja raczej jestem zwolenniczką małych ras psów. A wiedzieliście o tym, że ogólnie rasy psów można podzielić na kategorie? Ostatnio czytałam o tym na blogu https://www.maxandmrau.pl/blog-pol.phtml. Podobno jest 10 takich grup ras psów, które mają zbliżone do siebie cechy. Dzięki znajomości tych cech można na przykład lepiej dopasować odpowiednią rasę psa dla siebie :) A Wasz psiak do której grupy należy? Wiecie?
monikabert90
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 545
Dołączył(a): 31 gru 2016, o 10:19

Re: Rasy psów

Postprzez aglipat 26 sty 2019, o 15:23

Ja lubię kundelki, ale te mniejsze. Miałam kiedyś za dzieciaka takiego przecudnego kundelka. Wołaliśmy na niego Misiek. Niestety, długo nie pożył. Zasadniczo nie mam ulubionych ras, ale wolę raczej mniejsze psy, bo duże właśnie budzą we mnie lęk. A już szczególnie przerażają mnie pitbulle, rottweilery i tym podobne. Czytałam niedawno, że do agresywnych ras psów zaliczane są też owczarki kaukaskie.
aglipat
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 wrz 2018, o 10:10
Imię psa: Lolek

Re: Rasy psów

Postprzez sienna_081 23 sie 2019, o 15:14

Mi bardzo podobają się duże psy jak nowofunlandy - http://nowofundlandy.com.pl/. Trzeba oczywiście mieć dla nich odpowiednio dużo miejsca do biegania oraz wychodzić z nimi na spcery, ale lubię właśnie takie konkretne rasy, niż te malutkie, kanapowe. W przyszłym roku planujemy przeprowadzkę do nowego domu i być może kupimy szczeniaka. Bardzo mi brakuje obecnie psiego towarzystwa w domu, bo z pieskiem dom jednak bardziej tętni życiem i jest się do kogo przytulić i z kim pobawić. Oczywiście psiaka trzeba brać z dobrej i legalnej hodowli, gdzie szczeniaki są po zdrowych rodzicach.
sienna_081
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 mar 2017, o 22:05
Imię psa: Max
Rasa psa: Golden retriever

Re: Rasy psów

Postprzez Tonia 11 maja 2020, o 19:09

A ja zastanawiam się nad Akitą. Czytałam, że ta rasa znana jest z wierności i oddaniu rodzinie, że są ponad miarę wytrzymałe. Tak jak ja nie lubią bezczynności i potrzebują sporej dawki ruchu na świeżym powietrzu, więc miałabym z kim chodzić na spacery. Dobrze znoszą zimę, nawet to dla nich najlepsza pora roku https://zdrowyfutrzak.pl/pl/porady/rasy-psow-ktore-dobrze-czuja-sie-zima/ mógłby przebywać w ogrodzie, bo też nie zawsze bym chciała żeby pies był z nami w mieszkaniu. Tak, chyba się zdecydują na Akitę.
Tonia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 kwi 2020, o 08:51
Imię psa: Fado
Rasa psa: labrador


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints