Pokrycie suni - problem

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Pokrycie suni - problem

Postprzez k4tarzynka 12 mar 2013, o 18:25

Witam,
jak w temacie zaznaczyłam chodzi o krycie mojej pięcioletniej suni, Owczarka Niemieckiego. Zaznaczę na wstępie, że moja sunia jak i piesek (czterolatek) po raz pierwszy mieli styczność z reprodukcją.

Suczka w sobotę (9.03) była w 9-10 dniu cieczki, kiedy dotykałam jej kręgosłupa spinała się i odginała ogon na bok- typowo podczas najlepszych dni na pokrycie (w piątek jeszcze tak nie miała).
W poniedziałek przyjechał piesek- od razu przypadły sobie do gustu, bez żadnych warknięć zaczęły się bawić- suka biegała dookoła- podgryzały się, bawiły, wąchały- piesek wspinał się na sunię- I TU ZACZĄŁ SIĘ PROBLEM. Wspinał się ogromną ilość razy, wykonywał odpowiednie ruchy, sunia ogon przenosiła na bok, ale niestety piesek "nie trafiał" i rezygnował po krótkim czasie.
Sunia nadstawiała się cały czas i starała pomóc, ale piesek nie dawał rady.

Próbowaliśmy najpierw na dużej przestrzeni, działce- wcześniej piesek zapoznał się z terenem. Próbowaliśmy też w kojcu. Na smyczy również- niestety sunia stawała się niespokojna i warczała (na spacerach i ogólnie na smyczy zachowuje się normalnie)
Dzisiaj (wtorek) również pies przyjechał- od razu zabrał się do rzeczy- niestety sunia już nie interesowała go tak jak wczoraj i większość czasu wąchały i siebie i teren. Sunia skakała na psa- nastawiała się, wykonywała nawet takie same ruchy jak pies powinien ;) Zaczepiała go non stop- łapami, nosem, skakała, warczała, gryzła.

Na pokrycie już jutro pewnie będzie za późno, ale chciałabym dowiedzieć się CO ZROBIŁAM ŹLE, bądź co jest nie tak, aby następnym razem wszystko poszło już okej.

Pozdrawiam, Kasia.
k4tarzynka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 18:59
Lokalizacja: Warszawa
Imię psa: Zama
Rasa psa: Owczarek Niemiecki

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Pokrycie suni - problem

Postprzez cockermanka 12 mar 2013, o 22:21

Suka i pies mają uprawnienia hodowlane?
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: Pokrycie suni - problem

Postprzez Gacek32 5 sty 2020, o 19:51

Być może wcale nie popełniłaś błędów. Wspomniałaś, że obydwa psy nie miały w wiadomym kontekście doświadczenia.
Gacek32
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 lis 2019, o 00:17
Imię psa: Rudy, Cholerka, Tytan
Rasa psa: owczarek niemiecki, aussie


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints
cron