Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez czarnagapa 5 wrz 2013, o 14:10

Witam,
Zastanawiam się nad adopcją szczeniaka. Mam już w domu 8-letniego owczarka niemieckiego. Na spacerach mój pies jest bardzo opiekuńczy w stosunku do młodych piesków I zastanawiam się jak zareaguje na szczeniaka w domu? Czy mogę takiego malca zostawić pod opieką "przybranego psiego taty"? Wydaje mi się, że psiak nie będzie czuł się samotny a mój owczarek zaopiekuje się malcem jak swoim własnym.....
Proszę o radę osoby z doświadczeniem :-)
czarnagapa
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 10:41
Imię psa: Axel
Rasa psa: owczarek niemiecki długowłosy

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez silver4426 11 wrz 2013, o 18:09

zapewne się zapopiekuje, chyba że jest jakoś źle wtresowany.. co zapewne jest mało prawdopodobne
silver4426
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 15:21

Re: Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez pietruszka 12 wrz 2013, o 09:56

wiesz, spacery spacerami. Tu pies ma krótki kontakt z innymi psiakami, a co innego jest w domu. Na pewno, jeśli na tak fajne podejście do innych psów, w domu bedzie też dobrze. Ale jest jedno "ale". Mianowicie masz starszego psiaka, który już potrzebuje więcej spokoju, ciszy. Taki szczenior to wulkan energii, wszędzie go pełno, bez przerwy bryka, zaczepia do zabawy. Twój psiak na pewno to wytrzyma tylko do jakiego momentu. Z racji tego że jest starszy ma prawo do odpoczynku, złego samopoczucia (ty możesz nie zauważyć że pies czuje się gorzej), i taki szczenior może mu przeszkadzać. Poza tym nie możesz od razu też zostawiać szczeniaka samego z rezydentem, najpierw muszą się do siebie przyzwyczaić. Znam wiele przypadków kiedy pies na spacerach uwielbiał wszystkie napotkane psy (te znane i te których nie znał). Natomiast w domu przyjście znajomego psa (wręcz przyjaciela) traktował jak najgorszego intruza (znajoma miała taki przypadek z dwumiesięcznym szczeniakiem). Ale to nie znaczy że ci odradzam. Musisz psy ze sobą poznać, znaczy twój powinien psiaka poznać, wszystkie próby zapoznawania się powinny odbywać się pod twoim okiem.
Pies - cztery łapy i ogon - szczęście w domu :)
sześćsetjeden.cztery.cztery.trzy.dziewięć.cztery.dwa :)
Avatar użytkownika
pietruszka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 270
Dołączył(a): 19 cze 2008, o 20:51

Re: Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez arrek990 28 wrz 2013, o 12:53

pietruszka napisał(a):wiesz, spacery spacerami. Tu pies ma krótki kontakt z innymi psiakami, a co innego jest w domu. Na pewno, jeśli na tak fajne podejście do innych psów, w domu bedzie też dobrze. Ale jest jedno "ale". Mianowicie masz starszego psiaka, który już potrzebuje więcej spokoju, ciszy. Taki szczenior to wulkan energii, wszędzie go pełno, bez przerwy bryka, zaczepia do zabawy. Twój psiak na pewno to wytrzyma tylko do jakiego momentu. Z racji tego że jest starszy ma prawo do odpoczynku, złego samopoczucia (ty możesz nie zauważyć że pies czuje się gorzej), i taki szczenior może mu przeszkadzać. Poza tym nie możesz od razu też zostawiać szczeniaka samego z rezydentem, najpierw muszą się do siebie przyzwyczaić. Znam wiele przypadków kiedy pies na spacerach uwielbiał wszystkie napotkane psy (te znane i te których nie znał). Natomiast w domu przyjście znajomego psa (wręcz przyjaciela) traktował jak najgorszego intruza (znajoma miała taki przypadek z dwumiesięcznym szczeniakiem). Ale to nie znaczy że ci odradzam. Musisz psy ze sobą poznać, znaczy twój powinien psiaka poznać, wszystkie próby zapoznawania się powinny odbywać się pod twoim okiem.


Dobrze napisane, trzeba wszelakie próby stosować z duzą dozą bezpieczeństwa, i napewno powinny odbywać się pod Twoim okiem.
arrek990
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 wrz 2013, o 15:13

Re: Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez konoppnicka 18 gru 2013, o 13:01

Nie ryzykuj jesli nie masz pewnosci.
konoppnicka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 gru 2013, o 10:02

Re: Czy moge zostawic szczeniaka z doroslym psem?

Postprzez deniss 19 gru 2013, o 12:37

Zgadzam się ja racej bym sie nie odważył.
deniss
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 14:46


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints