Berneńczyk dla dzieci?

Na każdy temat, wypowiedzi nie pasujące do innych kategorii.

Moderator: Moderatorzy

Berneńczyk dla dzieci?

Postprzez Ciapka 20 sie 2020, o 13:19

Chcielibyśmy, aby nasza rodzina się powiększyła o drugiego psa :) mam dwoje dzieci w wieku 6 i 3 lata i marzą o kolejnym dużym, włochatym psie. Aktualnie mamy Goldena - przekochanego dzikusa. Podobają mi się berneńczyki i właśnie tę rasę rozważam. Czytałam, że bywają trochę "narowiste", przez co zastanawiam się czy to dobry wybór dla rodziny z małymi dziećmi? I czy jest ryzyko, że nie dogada się z naszym Nelsonem? Niepokoi mnie też jedna myśl - ponoć berneńczyki stosunkowo krótko żyją - około 10 lat. A my nie chcielibyśmy się z naszym nowym przyjacielem tak szybko rozstać. Proszę właścicieli berneńczyków o potwierdzenie lub rozwianie moich wątpliwości :)
W końcu mój Nelson tak nabroi, że będę musiała zamówić kontener na gruz i ekipę budowlaną do remontu domu...
Ciapka
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 sie 2020, o 13:16
Imię psa: Nelson
Rasa psa: Golden Retriever

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Berneńczyk dla dzieci?

Postprzez Tonia 15 wrz 2020, o 16:14

Ta rasa jest idealna dla dzieci, bardzo szybko się do nich przywiązują. Ogólnie mają poprawne relacje z pobratymcami i innymi zwierzętami domowymi, więc nie ma się czego obawiać, że nie dogada się z waszym Nelsonem. A co do długości życia to rzeczywiście dla Berneńczyka jest krótkie, ale odpowiednia pielęgnacja, profilaktyka i szkolenia mogą wpłynąć na dłuższy żywot. Uzyskaj niezbędne informacje na temat opieki dzięki takim poradom jak tutaj https://mojzdrowyfutrzak.bayer.com/pl/zdrowie/ a będziecie mieć w rodzinie wspaniałego przyjaciela.
Tonia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 kwi 2020, o 08:51
Imię psa: Fado
Rasa psa: labrador

Re: Berneńczyk dla dzieci?

Postprzez Kapka 16 lut 2024, o 11:06

Opieka nad zwierzakiem to spory obowiązek, to nie tylko zabawa i kupienie karmy. Jeśli chodzi o opiekę nad zwierzakami i kwestię kleszczy i pcheł to na pewno warto kupić krople Fiprex - bardzo skuteczne. Jedynie trzeba pamiętać o nakładaniu ich co 4 tygodnie
Kapka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27 lut 2019, o 16:48
Imię psa: Kajtek
Rasa psa: kundel


Powrót do Psie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints
cron