Kupię psa obronnego...

Poszukuję szczenięcia, sprzedam szczenięta, reklamy hodowli, usługi...

Moderator: Moderatorzy

Kupię psa obronnego...

Postprzez dcrow 24 maja 2006, o 18:49

Chciałbym kupic psa obronnego, ale nie jestem w stanie wyłozyć na ten cel wielkich środków finansowych... Dlatego czekam na poważne i rozsądne oferty. Jeżeli psa nabędę, od razu szkolenie, stąd chęć "zaoszczędzenia na kupnie". Nie interesuja mnie oferty mętne, ludzi którzy chcą się jedynie pozbyć zwierzaka.
Co do moich warunków domowych. Duże mieszkanie, obok zalesiony teren na spacery i park.
Mieszkam w Krakowie.
Rasy jakich nie chce to Pit Bulle, Bullteriery, Amstaffy, Dogi Niemieckie, Dobermany.
Pies jaki by mnie najbardzie uszczęśliwił to Bulldog Angielski. Biorę również pod uwagę Rottka i Cana Corso. Proszę również o sugestie, może ktoś ma lepszy pomysł...
Mam czas dla psa, doświadczenie w wychowaniu.
Wyprowadzam się, pies którego aktualnie posiadam zostaje z mamą, a ja potrzebuje nowego towarzysza...
Ostatnio edytowano 27 maja 2006, o 18:54 przez dcrow, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Doda1211 24 maja 2006, o 18:53

jeśli mogę się wypowiedzieć, to buldog angielski to raczej taki grubiutki przytulak niż pies obronny ;)
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez dcrow 24 maja 2006, o 18:56

Bardzo charakterny przytulak... Jak znawco myślisz, od jakie rasy pochodzą Amstaffy??
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Doda1211 24 maja 2006, o 18:59

znawcą to ja raczej nie jestem i do tego mi daleko :oops:
ale znam pare buldogów i znam je od tej mokrej, liżącej strony i niestety nie potrafię ich sobie wyobrazić jako obrońców tak samo jak mojego boxa :P
Avatar użytkownika
Doda1211
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1824
Dołączył(a): 17 maja 2005, o 19:40
Lokalizacja: Knurów

Postprzez dcrow 24 maja 2006, o 19:02

Potęzny zacisk szczęk, mocna budowa ciała, w przeszłości wykorzystywane, między innymi, do walk z bykami...
Wszystko o Bulldogach...
To jak kto je wychowuje, jego sprawa. Natomiast Doda mogłabyś nie zaśmiecać tematu bzdurami...

Link:
http://www.molosy.pl./bulang/historia_buldogangiel.htm
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez burek 25 maja 2006, o 19:58

[quote="dcrow"]Potęzny zacisk szczęk, mocna budowa ciała, w przeszłości wykorzystywane, między innymi, do walk z bykami...
Wszystko o Bulldogach...
To jak kto je wychowuje, jego sprawa. Natomiast Doda mogłabyś nie zaśmiecać tematu bzdurami.


Z bykami to one walczyły,tyle,że od 1835 roku już nie walczą.
Wzorzec TKC,AKC,CKC,FCI mówi o buldogu angielskim jako o psie spokojnym,łagodnym,posłusznym i flegmatycznym.

Powodzenia w wychowaniu!

[/b]
Avatar użytkownika
burek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 80
Dołączył(a): 30 gru 2005, o 18:38

Postprzez dcrow 25 maja 2006, o 20:06

Oj Burek... Czytaj ze zrozumieniem...
Chodzi mi o predyspozycje psa. Bulldog potrafi byc nieustepliwym obronca... W domu jest potulny, kanapowy pies. Na spacerze, dostojne psisko sie z niego robi. Gdy jednak przychodzi do sytuacji ekstremalnych potrafi rozszarpac lydke i zlamac kosc(widzialem niestety)...
To samo z Dogiem de Bordeaux. Wspaniali domownicy, o zaszczytnej historii, ale potrafia byc swietnymi psami obronnymi.
Ja prosze o porade, propozycje sprzedazy lub kontaktu z osobami ktore sie hodowla zajmuja...
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez marmara_19 25 maja 2006, o 21:47

czy przypadkiem nie masz problemow wychowawczych z obecnym psiakiem?
Obrazek
Avatar użytkownika
marmara_19
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 764
Dołączył(a): 20 wrz 2005, o 16:27
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez dcrow 25 maja 2006, o 23:48

Zgadza sie... Mam problem, o ktorym zreszta z Pania juz dyskutowalem na forum. Problem ten nie znajduje solucji, ani na forum, ani wsrod specjalistow...
Jak pisalem wczesniej, sunia ma 25cm, jest swietnie wyszkolona, nie cierpi dzieci i innych psow... Ponad to, nie ma z nia zadnych problemow wychowawczych.
Ja sie wyprowadzam, sunia jest mamy i braci, a ja potrzebuje pieska. Narzeczona rowniez kocha psy, wiec na nowej drodze zycia, zamiast nieodpowiedzialnie "wpasc"(mamy po 21 lat), wolimy pieska dostosowanego do naszych charakterow i potrzeb...
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vectra 26 maja 2006, o 00:59

a czemu nie pitbulla ,amstaffa , bulla czy dobermana tylko rottka??
nie czepiam się tylko z ciekawości pytam 8) 8) 8)
naturalnie nie sugeruje ci broń boże kupna tych ras.

Jeśli masz już tak zaciśniony krąg ras to poszukaj stronek hodowli i tam zadawaj pytania - osoby posiadające takie psy zapewne udzielą ci bardziej szczegółowych informacji.Co do ceny również można negocjować.
Buldog angielski faktycznie jest sympatycznym pieskiem - tylko z tego co się orientuje miewają poważne problemy zdrowotne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cogar 26 maja 2006, o 08:05

dcrow napisał(a): Na spacerze, dostojne psisko sie z niego robi. Gdy jednak przychodzi do sytuacji ekstremalnych potrafi rozszarpac lydke i zlamac kosc(widzialem niestety)...


To może lepiej wyszkolić kaukaza na mordercę? Ten to ma dopiero predyspozycje... Jak skoczy do gardła to rozszarpie szyję i złamie kręgosłup.
Brzmi wspaniale, prawda? A ty pójdziesz do więzienia na 10 lat za niedopilnowanie psa, bo takie właśnie mamy prawo.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez dcrow 26 maja 2006, o 11:43

Cogar, nie wiem czy masz jakis problem ze soba, ale Twoj post jest durny, ot co. Napisalem o predyspozycjach psa, zachowaniu w sytuacji ekstremalnej... Jakie mamy prawo, wiem , bo studiuje to prawo(UJ).
Kaukaz jak juz kiedys pisalem, jest przez wielu fachowcow, uwazany za najniebezpeczniejsza rase... Pies ciezki w wychowaniu, samowolny, nie nadajacy sie do mieszkania.
Bulldog Angielski ma wszystkie cechy psa, ktore mnie interesuja. Po prostu wymarzony kompan.
Tes&Kan&Lala, rasy ktore wymieniles nie odpowiadaja mi z wielu powodow. Jeden jest taki, ze jest pelno tych psow, dresiarze wystaja z nimi pod blokiem, te psy automatycznie sie zle kojarza...
Nie odpowiadaja mi pod wzgledem fizjonomii, ale de gustitabus non est disputabant...
Psy ras powyzej wymienionych znam od zlej strony, egzemplarze w poblizu sa nadpobudliwe, agresywne i durne. Wiem, ze rasa to nie te pojedyncze przypadki, ale niesmak pozostaje...
Dobermana ma moj kuzyn, jest to najdurniejszy pies na swiecie. Chodzi do kosmetyczki przycinac pazurki,jest strachliwy, nie uczy sie, mimo rodowodu nic sie z nim nie da zrobic(pare szkolen za nim), no najdurniejszy pies swiata.
Powyzsze nie spelniaja mych oczekiwan.
Ostatnio na spacerze spotkalem pana z Cana Corso, poczytalem, i ta rasa tez wchodzi w gre. Musze sie jednak dowiedziec wiecej o nich, i bylbym wdzieczny za fotki psow z nie kopiowanym ogonem i uszami, tylko takie psy akceptuje. jak by pies mial miec obciete to i owo, ewolucja by sie tym zajela...
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vectra 26 maja 2006, o 13:57

Wiesz niepokoi mnie że generalizujesz pewne rasy.Dlatego wcześniej napisałam ci byś zrobił wywiad w hodowlach.Na podstawie jednego psa nie jesteś w stanie ocenić czy rasa jest "mądra" czy "głupia"
Są psy i psy wiele zależy od danego przedstawiciela rasy , ale również od wychowania.
Nie bronie żadnej rasy ani nie potempiam.Bo nie o to tu chodzi.
Cane corso - znam dwa psy tej rasy i uczucia mam pól na pól bo :
-jeden jest "idealny"
-drugi jest agresywny , nadpobudliwy.
Czyli wzsadzie niewiele moge powiedzieć o tej rasie.
Z kaukazami mam podobne doświadczenie.
Ja jednak żyje w myśl zasady "jak sobie wychowasz takiego będziesz mieć psa"
Co do opinii publicznej to wszystkie duże psy mają przerypane CC również postrzegany jest jako "morderca" zresztą wszystko co nie jest yorkiem czy jamnikiem jest "be" A na dodatek spora częśc psów trafia w nieodpowienie ręce które psują rasie opinie - dresy i bez urazy Twój kuzyn również (doberman to specyficzna rasa - piękna ,ale trudna jak to mówi jedna reklama "nie dla idiotów")

co do zdjęc to bez zgody autora nie bardzo można wstawiać na fo
wpisz w google cane corso , a znajdziesz tego bez liku
Obrazek
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dcrow 26 maja 2006, o 14:47

Tes&Kan&Lala:
Nie generalizuje, napisalem tylko, ze psy tych ras ktore znam, a troche tego jest, nie sa najlepszymi przedstawicielami gatunku.
Po hodowcach tych ras wycieczki nie zrobie, bo rowniez napisalem, iz nie podobaja mi sie te psy z wygladu. Czytaj uwazniej, bo potem odpowiadam Ci po raz wtory na bezpodstawne zarzuty...
Rozni sa ludzie, rozne sa psy, ale to osobna sprawa. Zaloze temat gdzie bedziemy mogli podyskutowac nad najdurnieszymi przypadkami.
Co do CC, to zdjecia w wiekszosci sa psow kopiowanych, a takowe mnie nie interesuja. Moze znajdzie sie ktos, kto ma "oryginalnego" CC, zamiesci fotki, tak bym mogl dostrzec naturalne piekno tych psow.
Avatar użytkownika
dcrow
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 38
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vectra 26 maja 2006, o 15:08

Ostatnio na spacerze spotkalem pana z Cana Corso, poczytalem, i ta rasa tez wchodzi w gre.


no zrozumiałam tak jak było napisane.
Ja ci nie zarzucam nic - rozmawiam staram się zrozumieć Ciebie i coś doradzić.
Ja znalazłam kilka fot z niekopiowanymi psami

Jak już wspomniałam - naprawde trudno jest doradzić komuś jakiego psa może sobie wybrać na przyjaciela.
Kopiowany czy też nie to już kosmetyka nie ma wpływu na charakter - pozatym to obowiązuje zakaz przeprowadzania tych zabiegów

tu słodziak z ucholami
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Vectra
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 457
Dołączył(a): 6 paź 2005, o 01:20
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 34 gości

paw prints