Kupię akbasza

Poszukuję szczenięcia, sprzedam szczenięta, reklamy hodowli, usługi...

Moderator: Moderatorzy

Kupię akbasza

Postprzez Zosia 20 sty 2010, o 18:58

Witam. Jestem Zosia. Ostatnio oglądałam przeróżne rasy psów.Nie będę ukrywać, że niewątpliwie zwrócił moją uwagę i podbił serce przepiękny i ogromny pies rasy akbasz. Bardzo pragniemy z mężem kupić tego tureckiego olbrzyma. Czy ktoś wie jak to zrobić? Pozdrawiam.
Zosia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 18:28
Imię psa: Czardasz, Lawinia, Dolli,Asel, Angel face.
Rasa psa: dog arlekin, chihuahua

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: Kupię akbasza

Postprzez Atena 20 sty 2010, o 19:02

Proste. Poszukać dobrych hodowli, wybrać jedną i zamówić szczeniaczka.
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Re: Kupię akbasza

Postprzez Agrestowa 20 sty 2010, o 19:46

najpierw sie dowiedz co te sy potrafia bo maja bardzo wysoki próg pobudliwosci, Anatoliany to fajne psy ale w odpowiedzialnych i doswiadczonych rekach...osobiscie mam znajoma która ma anatoliana i mimo ze jej super łagodny to potrafi co nie co...ale ona to stara psiara i wyjadaczka wrod psów o takim charakterze i kuzyn tez ma bliskiego psa z tej odmiany-kangal i tez fajny o ile własciciele sa w domu i wpuszczaja...
poszukaj hodowli D.K. BUBU....hodowca Ciebie nakieruje co i jak...i to anatoliany sprowadzane z Turcji wiec z typowymi cechami charakteru....Akbasz to odmiana anatoliana :) powie co i jak i o charakterze
to psy które sprawdzaja sie na dworzu, musza miec dom i stado którego moga pilnowac...musza miec wybieg...to nie sa psy do mieszkania bo swiruja i to negatywnie, a i jeszcze jedna wada....te psy zawsze chca zdominowac człowieka i beda tego próbowały przez całe swoje zycie....wiec najlepiej jest juz miec dzieci w domu i to w wieku conajmiej 5 lat i wiedzace co wolno z psem a czego nie...idealnie komponuja sie w parze z podchalanem :)
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Kupię akbasza

Postprzez Zosia 21 sty 2010, o 16:31

Atena napisał(a):Proste. Poszukać dobrych hodowli, wybrać jedną i zamówić szczeniaczka.



Tylko, że w Polsce podobno nie ma żadnego hodowcy tej rasy. Mam dobre warunki do howania takiej bestii, 1,5 ha działki dobrze ogrodzone i wykańczmy budowę domu na kolonii przy lesie i potrzebuję do stróżowania tego olbrzyma.
Zosia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 18:28
Imię psa: Czardasz, Lawinia, Dolli,Asel, Angel face.
Rasa psa: dog arlekin, chihuahua

Re: Kupię akbasza

Postprzez Sissy 21 sty 2010, o 16:57

Jeśli dobrze kojarzę, akbasz to anatolian?
A reszta tak jak mówiła p.Ola-szukaj,szukaj,szukaj ;)
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Re: Kupię akbasza

Postprzez Zosia 21 sty 2010, o 20:23

Znam doskonale anatoliany, kangale czy karabasze. Napewno nie dorównują wygladem akbaszom. Akbasze są całkowicie białe, najwyższe, czasem nawet osiągają ponad 86 cm w kłębie. Wyglądają jak misie polarne. Są naprawdę przepiękne. Nie przeraża mnie ich agresywność. Umiem ujarzmic i dogadać sie z nimi. Mam arlekina, ale jest krótkowłosy, łagodny i nie nadaje się do stróżowania na zewnątrz.
Zosia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 18:28
Imię psa: Czardasz, Lawinia, Dolli,Asel, Angel face.
Rasa psa: dog arlekin, chihuahua

Re: Kupię akbasza

Postprzez Agrestowa 21 sty 2010, o 21:34

Zosia napisał(a):Znam doskonale anatoliany, kangale czy karabasze. Napewno nie dorównują wygladem akbaszom. Akbasze są całkowicie białe, najwyższe, czasem nawet osiągają ponad 86 cm w kłębie. Wyglądają jak misie polarne. Są naprawdę przepiękne. Nie przeraża mnie ich agresywność. Umiem ujarzmic i dogadać sie z nimi. Mam arlekina, ale jest krótkowłosy, łagodny i nie nadaje się do stróżowania na zewnątrz.


kangal, karabasz i akbasz to ta sama rasa czyli anatoliany....a własciwie kangal i akbasz był podciagniety pod anatoliana...wyglad troszke odmienny ale charakter ten sam
wiesz dog niemiecki to nie rasa pierwotna która lubi dominowac....akbasz zawsze bedzie ciety na doga, bo ten pierwotnie obronny a ten pierwotnie strózujacy...oba kolosy zblizone wagowo i wzrostowo, kazdy z innym cechami charakteru przewazajacymi w dwóch skrajnych kierunkach.....nie boisz sie ze beda walczyc?? bo dogi jako obronne równiez maja silny instykt terytorialno stadny...no chyba ze beda czesciej odseparowane od siebie albo przeciwnej plci.....bo o ile moje z typowym anatolianem sie toleruja na terenie uznawanym za swój tak sympatia nie pałaja i gdyby któres sprowokowało to mogiła...choc to spotaknia dwudniowe i raczej nie ma mozliwosci spowodowania konfliktu bo zawsze któres jest na czyims terenie a to podporzadkowuje...tu teren bedzie jeden i zapewne akbasz go przejmie jako swoj....jestes pewna ze dog sie podporzadkuje...no i ta mała cziłka

p.s tak z innej beczki co masz za arlekina?? tzn z jakiej hodowli??
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Kupię akbasza

Postprzez Zosia 21 sty 2010, o 22:15

Nie boję się, bo akbasz będzie się wychowywał " u doga", a wiec od małego no i na dworze, a dog w domu. Będą się nie tylko tolerować, ale i lubić. Umiem tak wychować. Powiedz lepiej jak go zdobyć? :?: Mój arlekin ma przydomek Moloseum.
Zosia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 18:28
Imię psa: Czardasz, Lawinia, Dolli,Asel, Angel face.
Rasa psa: dog arlekin, chihuahua

Re: Kupię akbasza

Postprzez Agrestowa 22 sty 2010, o 10:33

zadzwoń do ewy i darka 0 501 410 248 lub
0 68 359 23 91 zapewne powiedza gdzie najblizej sa hodowle akbaszy

ja nie liczyłabym na to ze akbasz bedzie u doga.....to psy które dominuja całe psie stado i probuja ludzi....tak moze byc do drugiego roku zycia najdalej, potem oby łagodnie zmieniła sie hierarchia....ale to zalezy jakiego masz doga, choc niesadze aby był pozbawiony instynktu obronnego i terytorialnego i zycze oby nie mały sciny, bo to ze akbasz bedzie rzadził to wiecej niz pewne tylko pytanie czy dog to przyjmie, tak czy siak powodzenia choc srednio to widze z niezbyt piekna perspektywa dla doga, nie mówiac o cziłkach
nie słyszałam zeby dogi były trzymane w towarzystwie psów pasterskich i zaganiajacych poza przypadkiem Korczówki gdzie sa dwa puli ale dog to suka a puli to pies no i ta róznica wzrostu, masy itp no i mogły sie stadnie zapoznac bo wszystkie wychowywane w domu
Ostatnio edytowano 22 sty 2010, o 11:36 przez Agrestowa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Kupię akbasza

Postprzez Agrestowa 22 sty 2010, o 10:39

a ze zapytam jeszcze, masz dzieci albo meza czy partnera który mogłby Tobie pomoc z dwoma molosami?? w wychowaniu czy w razie jakiegos ataku czy walki w odciagnieciu dwóch kolosów??
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Kupię akbasza

Postprzez Zosia 23 sty 2010, o 18:09

Agrestowa napisał(a):a ze zapytam jeszcze, masz dzieci albo meza czy partnera który mogłby Tobie pomoc z dwoma molosami?? w wychowaniu czy w razie jakiegos ataku czy walki w odciagnieciu dwóch kolosów??


Oczywiście, mam męża i 13-letnią córeczkę, a z dużymi psami mam doświadczenie. Od dziecka hodujemy różne rasy. Wyszkoliłam sporo psów. Doskonale wiem, że szczenięta dużych ras należy socjalizować od najmłodszego, a przede wszystkim - konsekwencja. Miałam bardzo agresywne dogi, owczarki itp.Nigdy nie należy dopuścić do pierwszego starcia dwóch wrogo nastawionych samców. To najważniejsze. A ten dog, którego mamy, to duuuża, bardzo podporządkowana maskota. Do każdego "monstrum" merda ogonkiem. Tak, ze akbasz nie będzie musiał z nim walczyc.
Zosia
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sty 2010, o 18:28
Imię psa: Czardasz, Lawinia, Dolli,Asel, Angel face.
Rasa psa: dog arlekin, chihuahua

Re: Kupię akbasza

Postprzez Agrestowa 23 sty 2010, o 18:58

agresywne dogi?? to przepraszam że zapytam ale ile ich miałaś?? bo ja kojarze tylko jeszcze doga(*) od Jadzi Szłapki u Ciebie i te cziłki...
i zeby nie było, ja nie odwodze od zakupu takiego psa..ja tylko myśle ze to jest temat do głebokiego namysłu
Avatar użytkownika
Agrestowa
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 120
Dołączył(a): 6 sty 2010, o 18:14

Re: Kupię akbasza

Postprzez sssylwia73 9 sie 2010, o 21:40

hmmm...
ja nawet nie wiedziałam, że istnieją takie psiaki ! :shock:
sssylwia73
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sie 2010, o 21:17
Imię psa: Dufi
Rasa psa: wielorasowy

Re: Kupię akbasza

Postprzez izabak 3 lip 2011, o 08:51

Wybierałam rasę dla siebie ponad 2 lata?!
Wybrałam australijskiego owczarka - aussie. Polecam. To też pies pasterski i stróżujący, ale bardziej kontaktowy od akbasza i mocno rodzinny.
Właśnie mieliśmy pierwsze szczeniaki od naszej Hany, zostały jeszcze dwa pieski red merle - www.aussie.wawka.com
Szukamy kochających nowych właścicieli.
izabak
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 10:10
Imię psa: HANA
Rasa psa: OWCZAREK AUSTRALIJSKI


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints