SZNAUCER MINIATURA

Poszukuję szczenięcia, sprzedam szczenięta, reklamy hodowli, usługi...

Moderator: Moderatorzy

SZNAUCER MINIATURA

Postprzez 1003 23 lip 2010, o 15:31

Witam !!!
Siedem ślicznych szczeniąt rasy SZNAUCER MINIATURA: 5 piesków - 4 czarno-srebrne, 1 sól z pieprzem oraz 2 suczki - czarno-srebrna i sól z pieprzem czeka na cudownych właścicieli.
Psiaki są po spokojnych i ułożonych rodzicach, ojciec - sól z pieprzem, matka – czarna.
Maleństwa przyszły na świat 15 czerwca 2010 roku i przebywają wraz z matką w domu wśród domowników - dziecko, rybka, kot i kameleon :).
Sznaucery zalicza się do psów czujnych i pełnych energii. Są dobrymi towarzyszami człowieka i ulubieńcami rodziny. Mają dobrze rozwiniętą inteligencję, zdolność uczenia się i wyjątkową odwagę.
Psy tej rasy są wierne i mocno przywiązane do swojego właściciela. Są doskonałymi psami do towarzystwa. Nadają się do domu z ogrodem jak i do mieszkań w blokach.
Rasa ta posiada włos, nie gubi go i świetnie nadaje się dla alergików.
Maluchy zaszczepione i odrobaczone z książeczkami zdrowia będą czekać na nowych opiekunów po 1 sierpnia.
Zainteresowanych proszę o kontakt – ......
1003
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2010, o 15:15
Imię psa: Dora, Pysia, Arya, Rybcia
Rasa psa: sznaucer miniatura

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez cockermanka 23 lip 2010, o 22:28

1003 napisał(a):Rasa ta posiada włos, ...

Bzdura.
1003 napisał(a):Maluchy zaszczepione i odrobaczone z książeczkami zdrowia będą czekać na nowych opiekunów po 1 sierpnia.
....

a metryki? Oczywiście brak, bo prawdziwy hodowca - a nie rozmnażacz - nie sprzedaje tak młodych szczeniąt.

Mam nadzieję,że mod usunie to pseudo-ogłoszenie...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez 1003 24 lip 2010, o 09:41

Oczywiście, że rasa ta posiada włos. A jeśli chodzi o wiek, to przecież już po 3-4 tyg. suka nie chce karmić młodych i przechodzą na karmę. I doczytaj również sobie w fachowej literaturze, że od 6tego tyg. można małe już oddawać. Jak widzisz w moim przypadku będzie to po 7-8:) Jak się nie orientujesz to nie komentuj bezsensownie.
1003
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2010, o 15:15
Imię psa: Dora, Pysia, Arya, Rybcia
Rasa psa: sznaucer miniatura

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez czmtsz 24 lip 2010, o 09:53

1003 napisał(a): Rasa ta posiada włos, nie gubi go i świetnie nadaje się dla alergików.


Prosze nie wciskac ludziom bzdur! Nie ma rasy swietnie nadajacej sie dla alergikow! Kazdy pies moze uczulac! Zalezy od alergika i jest to bardzo indywidualna sprawa!
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez 1003 24 lip 2010, o 10:04

Oczywiście, że każdy pies może uczulać ale tylko dwie rasy są najodpowiedniejsze. I jedna z nich to właśnie sznaucer. Miłego dnia życzę.
1003
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2010, o 15:15
Imię psa: Dora, Pysia, Arya, Rybcia
Rasa psa: sznaucer miniatura

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez czmtsz 24 lip 2010, o 11:20

A czy moglabym sie dowiedziec skad takie informacje, ze sznaucer i jeszcze inna rasa (bardzo prosze o odpowiedz jaka) sa najodpowiedniejsze dla alergika? W tym temacie duzo szukalam informacji i jakos sznaucer nie wpadal mi w oko... Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez Jadzia 24 lip 2010, o 13:43

A ja mam pytanie - która z Twoich czterech suk jest matką szczeniat :?: A pozostałe sunie, to też sznauceropodobne :?: Czy raczej trzeba się spodziewać szczeniąt innej rasy :?: Rozumiem, też, że oddajesz szczenięta za darmo :roll:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez 1003 24 lip 2010, o 14:36

Ogłoszenie jest skierowane jedynie do osób zainteresowanych sznaucerkiem miniaturą. NA INNE NIE BĘDĘ ODPOWIADAĆ, ponieważ widzę, że Ci co piszą głównie są zainteresowani 'pyskówką', z której wynika, że chcą być mądrzejsi od fachowej lektóry na temat tej rasy czy też ludzi doświadczonych, którzy w tym kierunku są wykształceni. A tak na marginesie imiona podane to imię mojej suni 100% SZNAUCER MINIATURA, kota, ryby i kameleona:) (w formularzu pytanie dotyczyło imion posiadanych zwierząt a nie psów). Ale przecież w regulaminie zastrzegają sobie, że za 'niegrzeczne i złośliwe komentarze' nie ponoszą odpowiedzialności. A szkoda. Zapraszam do pisania jedynie tych, którzy wiedzą co piszą. Wszystkich miłośników zwierząt pozdrawiam serdecznie.
1003
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 lip 2010, o 15:15
Imię psa: Dora, Pysia, Arya, Rybcia
Rasa psa: sznaucer miniatura

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez Psychomona 24 lip 2010, o 19:30

1003 napisał(a):Oczywiście, że każdy pies może uczulać ale tylko dwie rasy są najodpowiedniejsze. I jedna z nich to właśnie sznaucer. Miłego dnia życzę.


Po pierwsze to czy pies uczula nie jest zwiazane tylko z sierscia psa...czesciej bowiem uczula slina a nie siersc(czego czesto ludzie nawet nie wiedza) mam dziecko alergiczne(i sama tez jestem, alergikiem) i to bardzo mocno i wiem na temat alergii sporo...

Po drugie kazdy pies traci siersc sa natomiast rasy ktore traca mniej siersci,my ludzie tez przeciez gubimy wlosy,nie ma ludzi nie gubiacych wlosa...nooo chyba ze lysi :wink:

Wiec smieszy mnie zdanie ze rasa ta nie gubi wlosa/siersci ...bo kazda rasa psa gubi slow,jak i kazdy czlowiek gubi wlos 8)

I jeszcze jedno prosze podac jaka jeszcze jedna rasa oprocz sznaucerka jest najodpowiedniejsza dla alergikow?!

Widzisz bo tak sie wlasnie sklada,ze ja sama jestem uczulona na psy (siersc czy sline nie ma znaczenia)a posiadam akurat psa nie rasowego(wiec w zaden sposob sie nie doczepiam do ciebie,bo to byloby nawet nie na miejscu)ale takiego ktory niby gubi tego wlosa mniej,bo trzeba go obcinac,nie traci siersci jak inne psy, ale jestem strasznie ciekawa o ta druga rase?! :wink:
Obrazek
Nasza Kochana suczka Mia
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Psychomona
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 23 maja 2010, o 18:42
Imię psa: Mia
Rasa psa: Malteser/Shih-tzu mix :)

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez czmtsz 24 lip 2010, o 19:47

Dodam dla wyjasnienia, ze tak samo jak Ciebie denerwuja te uwagi, tak samo mnie denerwuje podawanie nieprawdziwych informacji. Sformulowanie
1003 napisał(a): świetnie nadaje się dla alergików
moze Tobie wydawac sie, ze oczywiscie kazdy pies moze uczulac, jednak komus innemu, kto to widzi i jest uczulony na psy, moze wydawac sie, ze znalazl w koncu psa dla siebie!!! Bedzie szczesliwy, kupi od Ciebie, bo sa super dla alergika i bedzie musial oddac bo bedzie mial uczulenie. To sie naprawde zdarza!!! I jak to pozniej wyjasnisz? A jak poda Cie do sadu za klamliwe informacje, bo mial byc swietny dla niego alergika a tylko byl powodem pogorszonego zdrowia? Przemysl... Zawsze mozna napisac, ze te pieski mniej linieja, lub ze prawie nie linieja. A jesli chodzi o udowadnianie sobie kto jest madrzejszy to nie o to tutaj chodzi. Chodzi o informowanie nieswiadomych, po to fora sa, zeby mozna bylo wymienic sie zdaniami i przyjac wlasna postawe, moze zmienic zdanie, czy poglady, dac sie przekonac czy przekonac innych do swoich racji. Tu dalas ogloszenie, wiec sie nie dziw, ze ktos to skomentuje.
Ja nie uwazam sie za madrzejsza, wpisalam w WIKIPEDIE hypoallergenic dog breed. Na liscie jest ponad 30 psow, kazdy w opisem. Przy sznaucerze jest adnotacja: krotkie wlosy, malo linieje. Jednak rasa jest znana za nadmierne szczekanie a szczekanie moze roznosic sline na otoczenie. ((Short hair, sheds less.[29] However, the breed is known for excessive barking,[32] and barking can distribute the dog's saliva in the environment)) To nie moje mysli, to encyklopenia, dlatego dziwi mnie, ze popierasz swoja wypowiedz jakas literatura a nie podstawowa, ogolnie dostepna.
Poza tym napisalas ze to
1003 napisał(a):Siedem ślicznych szczeniąt rasy SZNAUCER MINIATURA
jesli sa rasowe, co w mysli wiekszosci tych co walcza o czystosc rasy oznacza, ze oboje rodzice mieli uprawnienia hodowlane i pieski maja metryki dzieki ktorych mozna psu wyrobic rodowod. Jesli tak jest to po prostu dopisz to do ogloszenia. Jesli jednak sa to pieski po rodowodowych rodzicach, bez uprawnien to napisz to w ogloszeniu, by nie wprowadzac w blad.
Fajnie, ze masz taki wesoly domek z tyloma zwierzakami.
Nikt pieskom nie zyczy zle, wrecz przeciwnie. Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez cockermanka 26 lip 2010, o 00:22

1003 napisał(a):Oczywiście, że rasa ta posiada włos.

KAŻDY pies posiada SIERŚĆ. Niektóre rasy mają sierść o strukturze zbliżonej do ludzkiego włosa, ale sznaucer do tej grupy NIE należy.
1003 napisał(a): A jeśli chodzi o wiek, to przecież już po 3-4 tyg. suka nie chce karmić młodych i przechodzą na karmę. I doczytaj również sobie w fachowej literaturze, że od 6tego tyg. można małe już oddawać. Jak widzisz w moim przypadku będzie to po 7-8:) Jak się nie orientujesz to nie komentuj bezsensownie.

Sęk w tym, że w przeciwieństwie do autorki tego ogłoszenia orientuję się doskonale. A dokarmiane szczeniąt nie ma nic wspólnego z tym, czy matka jeszcze je karmi czy już nie.
Nie wydaje się szczeniąt przed ukończeniem minimum 8 tygodni.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez Andziusia14 26 lip 2010, o 08:43

To napewno nie jest włos :) Też mam Sznaucera miniaturke i to nie jest włos bo jeśli śa grube to ich nie gubi a mój ma grube i gubi. Więc zwykła siwrść :)
-Pies to taki najlepszy przyjaciel człowiek-powiedział Jaś
Andziusia14
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 13
Dołączył(a): 25 lip 2010, o 18:33
Imię psa: Afii
Rasa psa: Sznaucer miniaturka

Re: SZNAUCER MINIATURA

Postprzez Sissy 26 lip 2010, o 12:10

Komentować rewelacji założyciela tematu nie będę.
Dodam tylko,że oto jajko mądrzejsze jest od kury.
Autorko tematu-masz rację,polegaj na "fahofej lektóże" i własnym doświadczeniu-co tam rady naprawdę doświadczonych hodowczyń-bo przecież co one tam wiedzą,prawda? :ojej:
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier


Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints