DAS IST MEIN HUND...

Powiedz nam coś o sobie, swoich przyjaciołach, pokaż ich zdjęcia...

Moderator: Moderatorzy

DAS IST MEIN HUND...

Postprzez Zuzinka 4 maja 2005, o 19:19

MEIN HUND HEISST MAKSIA. SIE IST TOLL UND SUSS. WIR SPIELEN IMMER GERN. :D MAKSI ISST KASE VIEL. :lol: SIE SCHLAFT SEHR VIEL. :shock:
tłumacz:
MÓJ PIES NAZYWA SIĘ MAKSIA. JEST WSPANIAŁA I SŁODKA. RAZEM BAWIMY SIĘ CHĘTNIE. :D MAKSI JE DUŻO SERA. :lol: BARDZO DUŻO ŚPI. :shock:


(Niekóre wyrazy są napisane żle, ponieważ na klawiaturze polskiej nie ma takich znaków jak: uumlaut czy aumlaut... :wink: )


[/u]
Zuzinka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez ValdeQ 5 maja 2005, o 10:59

herzlich wilkommen zum unserem forum :D
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez cogar 25 maja 2005, o 23:19

Mein Hund (Wolfshund) ist die schoenste hund in die ganze welt
Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi to można umlauty w mowie polskiej zastąpić, np u umlaut przez ue np. Muenchen


A co wy na to-

Mijn hond, de Ierse wolfshond is de mooiste dier op de heele wereld.
Ik denk dat alle mensen i het Netherland praten altijd allen op mijn hond.
En ik denk dat het nederlandse taal is niet te moeijlijk, zej is echt makkelijk.

Ok, urządzamy Quiz- w jakim to języku i co tam napisałem. Osoby wtajemniczone proszę o weryfikację poprawności formy. :wink:
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez cogar 25 maja 2005, o 23:21

Znalazłem błąd- miało być zij is, zamiast zej ist
[
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 26 maja 2005, o 00:10

Po trzecim j... [ocenzurowane ze względu na młodzież szkolną] w Amsterdamie to ja zaczynam rozumieć ten język :lol:

A dodajmy, że bywam co roku 8)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez cogar 26 maja 2005, o 11:41

Ja osobiście za Amsterdamem nie przepadam, ale ogólnie Holandia to jedno z moich ulubionych miejsc w Europie.
Polecam wszystkim, choć mogą się zdziwić, bo sytuacje takie, że ktoś mówi ci cześć na ulicy, czy też (o zgrozo) jest uprzejmy bez powodu zdarzają się tam wyjątkowo często ;)
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 26 maja 2005, o 13:48

Jednak z drugiej strony mam wrażenie, że oszukanie cudzoziemca uchodzi w Holandii za cnotę narodową. :shock: Bez przerwy próbują mnie oszukać.

Ale może to tylko dotyczy Amsterdamu, a zwłaszcza w czasie targów. Co do reszty Holandii to znam pobieżnie, kilka dni w Leiden, Rotterdam i Den Haag na zasadzie "turystycznej wizyty" i po kilka godzin w różnych miejscowościach (w ramach prywatnego importu samochodu) więc mogę mieć nadzieję, że jest inaczej :wink:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez La-cremeria 26 maja 2005, o 14:30

ja sie ucze niemieckiego dopiero rok . i idzie mi fatalnie ... dlatego sie po niemiecku nie wypowiadam ale ponieważ w 1 gim. wracam do angielskiego powiem o Daisy po AngielskU ( w angli jest przepieknie bylam w zeszle wakacje)

my dog name is Daisy , she is breed alaskan malamute , she two years old , Daisy is my lovely dogie :)

(nie wiem czy dobrze napisalam .. w koncu przez rok nie urzywalam angielskiego)
moj pies ma na imie Daisy ona jest rasy alaskan malamute , ona ma dwa lata , Daisy to moj kochany piesek :)


hah bye bye :)
Eliza&Daisy NA ZAWSZE RAZEM
Obrazek
Avatar użytkownika
La-cremeria
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 kwi 2005, o 12:35
Lokalizacja: Drawsko

Postprzez cogar 26 maja 2005, o 14:33

No to ja może ciekawostką rzucę- Cogar to po irlandzku znaczy szept.
Do temperamentu mojej myszy pasuje jak ulał. Może to jednak prawda, że imię ma wpływ na tego, kto je nosi? Co wy na to?
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez cogar 26 maja 2005, o 14:41

Co do moich doświadczeń z Holandii to muszę powiedzieć, że jest zdecydowanie pozytywnie, choć różnie to bywa w wielkich metropoliach.
Ja mieszkałem 3 miesiące w Zwijndrechcie koło Rotterdamu, jakieś 2 w Lelystadt, trochę w niewielkiej wiosce Barsingerhorn nieopodal Alkmaar i miesiąc w Nijmegen, poza tym zwiedziłem takie miejsca jak Scheveningen (mają tam plażę nazywaną Copacabaną Europy), Amsterdam, Hoek van Holland, Rotterdam i wiele, wiele innych. Nie miałem raczej żadnych negatywnych doświadczeń, ale charakter mojego pobytu był też nieco inny- byłem w pracy. Co mogę jeszcze powiedzieć, to to, że Holendrzy są aż pijani z zachwytu, jak ludzie tacy jak my (obcokrajowcy, w tym Polacy) mówią, lub też starają się mówić w ich języku.
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez La-cremeria 27 maja 2005, o 12:11

daisy to po angielsku stokrotka :)
Eliza&Daisy NA ZAWSZE RAZEM
Obrazek
Avatar użytkownika
La-cremeria
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 kwi 2005, o 12:35
Lokalizacja: Drawsko

Postprzez cogar 27 maja 2005, o 18:42

Chodziło mi raczej o to, czy uważasz, że to, że twoja suczka ma na imię stokrotka ma się jakoś do jej zachowania i usposobienia.
Choć może to brzmieć śmiesznie, ale jeśli nie jest tak bezpośrednio, to może to przez ludzi, którzy psy wychowują jakoś się tak dzieje... :?:
Obrazek
Obrazek
cogar
Administrator
Administrator
 
Posty: 1163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 22:45
Lokalizacja: Bytom

Postprzez ValdeQ 27 maja 2005, o 18:48

Znam yorka (z tych mniejszych) o imieniu Tyson :o , postanawiam pilnie śledzić jego sukcesy w walkach :wink:
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Shar Peika 27 maja 2005, o 19:25

Kocham Holandię :lol: To piękny kraj :lol:

Pozdrawiam :)
Shar Peie Rulez :D
Shar Peika
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 18 mar 2005, o 20:45
Lokalizacja: Stolica

Postprzez Gość 27 maja 2005, o 20:33

ValdeQ nie tylko rozmiar czyni wojownika. Wystarczy spojrzecz na że tak powiem dumę narodu polskiego Andrew Golote...
Gość
 

Następna strona

Powrót do Przedstaw się (Galeria i powitania)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints