k1980k i Madż witają:)

Powiedz nam coś o sobie, swoich przyjaciołach, pokaż ich zdjęcia...

Moderator: Moderatorzy

k1980k i Madż witają:)

Postprzez k1980k 25 gru 2009, o 23:26

Dziś się połapałam, że choć już prosiłam o pomoc na forum to do tej pory nas nie przedstawiłam :) Spieszę naprawić nieuprzejmość.

Psa dostałam od mojego przyjaciela z dzieciństwa, który wiedząc jak bardzo tęsknię za psem, zrezygnował z własnej wygody, zaryzykował zniszczenie mieszkania (żadne z nas nie założyło jeszcze rodziny więc sobie mieszkamy razem :) ) i pewnego dnia oznajmił mi, że jego znajoma ma szczeniaka do oddania i jeżeli chcę go przygarnąć to on nie będzie więcej protestował. Jedyny warunek: on wymyśla imię, a pies jest mój. Tak oto, w marcowy wieczór pojawiła się u nas Madżonga. Miała 8 tygodni i była bardzo ciekawym świata szczeniakiem, bystrym i szybko się uczącym. Właściwie to nadal jest, tyle że teraz ma już 11 miesięcy:)

Oto ona: http://picasaweb.google.pl/k1980k

To mój drugi pies. Kiedy miałam 11 lat przytachałam do domu jednodniowe szczenię - ślepe, z niezagojoną pępowiną - jakiś s....... zakopał 8 szczeniąt żywcem. Na tyle płytko, że słychać było ich kwilenie. Rodzice nie zgadzali się na psa, choć marzyłam o nim od kiedy tylko zaczęłam marzyć, tym razem jednak ulegli moim łzom, mając nadzieję że szczeniak nie przeżyje i nie będzie kłopotu z utrzymaniem go w mieszkaniu w bloku. Dołożyli jednak wszelkich starań aby zapewnić mu najlepszą opiekę i szczenię przeżyło. Było z nami 14 długich lat. To była Żora. Ponieważ wychowywała się u nas od swego 2 dnia życia to nie było potrzeby jej tresować. Żorka sama wiedziała jak się kiedy zachować i była najlepiej wychowanym psem jakiego znałam:) Madżonga uczy mnie jak wychowywać psa:)

Pozdrawiamy świątecznie:)
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez mArGoSiA 26 gru 2009, o 16:39

Witam na forum! Pełny szacunek za odratowanie szczenięcia! Aż się wierzyć nie chce,że przeżyła z Wami 14 lat!

Fajna psinka. A masz jakieś zdjęcie poprzedniego pieska?
RASOWY=RODOWODOWY
http://www.stoppseudohodowcom.org/
http://arka.strefa.pl/rasa.html

Przeczytaj! To nic nie kosztuje.
mArGoSiA
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 16 lis 2007, o 16:06

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez k1980k 27 gru 2009, o 21:16

Mam:) ale tylko tradycyjne - papierowe. Nie miałam wówczas aparatu cyfrowego. Pstryknęłam jednak zdjecie zdjeciu i proszę, Żorka wygladała tak:
Załączniki
orka m.jpg
Żorka
orka m.jpg (21.62 KiB) Przeglądane 11472 razy
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez zeberka161 27 gru 2009, o 21:46

psiak super :)

ale przerazila mnie ta kolczatka ! jak mozna cos takiego zakladac takiemu psiakowi :shock: :ojej:
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez k1980k 27 gru 2009, o 21:54

Fakt, też mnie to przerażało. Zanim się zdecydowałam przeczytałam wszelkie opinie na forach. okazało się jednak, że na chwilę obecna tylko to ją hamuje przed szaleństwami. Założenie skórzanej obróżki kończy się wyrwanymi niemal stawami u mnie i podduszeniem psa. Jak idzie w kolczatce to nie ciągnie. Co jakiś czas robię próbę czy już możemy zrezygnować z kolczatki czy jeszcze nie. Póki co - zostajemy w kolczatce, aż się obie nie nauczymy spacerować.
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez ValdeQ 28 gru 2009, o 01:24

A może spróbujesz specjalnych szelek lub kagańca uzdowego? Są to pomoce umożliwiające prowadzenie nawet silnego psa bez wysiłku.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez Paulina i Bemol 28 gru 2009, o 12:20

Witaj śliczna czarnulka.
Nie jestem może znawcą ale mogę powiedzieć na moim przypadku że kolczatka się nie sprawdziła, pies się przyzwyczajał a uczyć się dzięki niej nie nauczył akurat chodzenia, niektórzy treserzy ich używają ale kolczatki nie wystarczy założyć trzeba umieć jej tez użyć. Zresztą ja szybko zrezygnowałam. Osobiście używam obroży uzdowej tak na wszelki wypadek bo mojemu czasami odbija i sprawdza się znacznie lepiej od kolczatki, mam dużego psa sama nie jestem zbyt duża, i utrzymuje psa bez problemu. A uczylismy się chodzić na smyczy poprzez tradycyjne zatrzymywanie się lekkie podszarpnięcie jeśli pies po zatrzymaniu się nadal napinał smycz mocno chociaż na luzie zdarza mu sie podciągnąć dlatego w miejscach gdzie mijamy ludzi, na chodnikach pies chodzi na komendzie noga i nie ma takich problemów. Reasumując kolczatka jak dla mnie się nie sprawdzała zwłaszcza jeśli pies jest uparty a ty nie umiesz jej odpowiednio używać.
Paulina i Bemol
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 maja 2009, o 20:12

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez k1980k 29 gru 2009, o 18:15

Sęk w tym, że kaganiec uzdowy ma tak samo dużo przeciwników jak kolczatka. Boję się, że zrobię nim psu krzywdę. Kolczatka póki co zdaje egzamin.
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez zeberka161 2 sty 2010, o 14:29

chyba jednak nie wiesz co piszesz
bo kantar nie robi psu w zaden sposob krzywdy wiem bo sama go uzywam a kolczatka hmm sam sobie ja zaloz a pozniej powiedz ze to nie boli
Obrazek
Avatar użytkownika
zeberka161
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1082
Dołączył(a): 7 sie 2008, o 16:16
Lokalizacja: Rybnik
Imię psa: Dzina, Caren, Tayson [*]
Rasa psa: Mieszaniec, Cocker Spaniel, Mieszaniec [*]

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez k1980k 3 sty 2010, o 15:49

zeberka161 napisał(a):chyba jednak nie wiesz co piszesz
bo kantar nie robi psu w zaden sposob krzywdy wiem bo sama go uzywam a kolczatka hmm sam sobie ja zaloz a pozniej powiedz ze to nie boli


Wiem co piszę o kolczatce, o kantarze tyle co wyczytałam. Kolczatka nie robi krzywdy, wiem bo sama jej używam. (pozwoliłam sobie użyć Twojego argumentu).

Za ostatnia radę dziękuję - nie prosiłam ani o radę ani opinię - dyskusje na ten temat są w innym dziale. Tutaj chciałam się przywitać. Naczytałam się już na temat kolczatek zanim podjęłam decyzję.
"Kiedy do mnie przychodzisz zmierzchem mój wierny psie
kładę pokorny łeb na twoich miękkich łapach
nozdrza moje wdychają sobaczej wolności zapach
dobrze mi wtedy na świata dwudziestowiecznym dnie"
(B.Drozdowski, "Do psa")
Avatar użytkownika
k1980k
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 mar 2009, o 11:29
Imię psa: Madż

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez koNiczynkaaaa 24 sty 2014, o 20:14

Fajny psiak:)
koNiczynkaaaa
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 09:12

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez OttoAga 20 lut 2014, o 13:51

super
Zapoznaj się z ofertą profesjonalnej kancelarii adwokackiej w Lublinie http://kazarenadwokat.pl/
OttoAga
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2014, o 13:57

Re: k1980k i Madż witają:)

Postprzez zaromekk 14 wrz 2015, o 10:03

Cześć! Na wstępie mojego pobytu na forum chcę Was wszystkich serdecznie przywitać.
Pochodzę z Wolsztyna, mam 23 lata.
Szukasz informacji na temat leku Ketonal Active? Sprawdź wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie oraz cenę https://viqo.pl/ketonal-active-ketoprofen-dawkowanie-zamiennik-cena/ Przeczytaj artykuł!
zaromekk
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 wrz 2015, o 10:24


Powrót do Przedstaw się (Galeria i powitania)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

paw prints