DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Powiedz nam coś o sobie, swoich przyjaciołach, pokaż ich zdjęcia...

Moderator: Moderatorzy

DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 5 paź 2010, o 09:14

Witam. Na imię mam Damian, nick DeGie.

Piesek jest od tygodnia, kupiony dla córki (5 lat), przez córkę.
Sunia nierasowa, maltańczyk, wabi się Kropka i jest cudownym szczeniaczkiem, urodzonym 11 sierpnia 2010.

zdjęcie tutaj:
http://img707.imageshack.us/img707/9974/kropkao.jpg
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez czmtsz 5 paź 2010, o 09:54

Witaj, Twoja Kropka wyglada jak moja mala jak byla malenkim szczeniaczkiem-po prostu boska:)
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 5 paź 2010, o 20:46

czmtsz dzięki :)

Może napiszę parę słów jak doszliśmy do tego, że ma być w naszym mieszkaniu pies.

Pomysł pieska przewijał się nam od jakiegoś czasu. Od roku snuliśmy coraz większe plany, zawężaliśmy opcje. Miał być szczeniak ze schroniska, ale gdzieś w tv żona natrafiła na maltańczyka. Okazało się, że to wyjątkowe, piękne psy, w dodatku mające włosy. Nie są też duże, nie jest dla nich problemem życie w 4 ścianach, a nie mając domu z wybiegiem kilku hektarów nie chodziło o katowanie jakiegoś hasky albo wilczura wybiegiem na balkonie.

No więc maltańczyk. W internecie potrafię szukać, więc nie było problemem znalezienie ofert. Co się okazało ? Za psa z rodowodem potrzeba byłoby ze 2000 zł, ale są też maltanczyki za 300 zł! Choć większość ofert była za 600 w górę. Te za 300 zł okazały się ogłoszeniami w których handlowano powietrzem. Łatwo je rozpoznać po emailu w domenie @gmail.com oraz dziwnej treści typu "piękna księżniczka chętnie się puszcza". Zagraniczni "hodowcy" używają popularnego translatora, który jednak nie tłumaczy wszystkiego dobrze. Można stracić pieniądze a psa i tak się nie otrzyma. Każdy sprzedawca okazyjnie sprzedawał psa, bo dostawał nową pracę w marketingu w Dublinie. Pieniądze należało opłacić za przesyłkę z psem. Ale nie przelewem tylko na hasło kurierowi. Na moją propozycję, że akurat będę w Dublinie i mogę odebrać psa - ciągle tekst o opłaceniu kuriera bo "pies być transport". No więc szukałem wśród polskich hodowców i znalazłem doskonałego maltańczyka w Katowicach. Pani podała konto i dane abym wpłacił zaliczkę. Gdy sprawdziłem, o matko! Jesli jest jeden negatywny wątek, to mogę sobie odpuścić, ale gdy takich wątków jest 10 na różnych forach... Nie przelałem ani złotówki. Postanowiłem być bardzo ostrożny. A tymczasem córka (5 lat) miała już 500 zł odłożone na pieska. Bo to ona zbierała. Wykonałem chyba ze 100 telefonów. Trafiłem w końcu na hodowlę w Rypinie (mieszkam nie tak daleko), ale gdy wpisałem w Google...poznałem to forum :) Po długich poszukiwaniach, wiedziałem czego szukamy. Szukamy psa - maltańczyka, bez rodowodu (ale najlepiej, żeby rodzice mieli rodowody), wpłacamy zaliczkę gdy sprzedawca będzie czysty na necie (a najlepiej gdy go nie znajdę). W międzyczasie sprawdzamy schroniska, w Grudziądzu nie ma prawie wcale szczeniaków a choćby podobnych do maltańczyka brak zupełny. Znaleźliśmy na Allegro. Dzwonimy. Jest dobrze. Sprzedawca zna nawet datę urodzin psa. A więc albo blefuje albo wiadomo, że nie skupuje całych miotów. Pseudohandlarzy nie interesują takie pierdoły jak data urodzin szczeniąt.

c.d.n.
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 5 paź 2010, o 21:06

Nasz sprzedawca znał datę urodzin. Wiedział także ile było piesków i miał ładne zdjęcia. Na jego zdjęciach psy były wesołe i czyste. Niestety nie miał już piesków (w miocie był tylko jeden). Zostały mu 2 sunie. Wpłaciliśmy zaliczkę. Niech będzie sunia. Tak, to większy kłopot. Ale po miesiącu poszukiwań chcieliśmy mieć naszego maltańczyka. Odebrać i tak możemy ją pod koniec września, bo sprzedawca będzie szczepił maluchy. Nie chciał wydawać wcześniej bo są za małe. Odbierzemy osobiście, akurat będziemy na południu Polski u rodziny. Godzina zero. Wita nas piękny maltańczyk. To mama. W koszyku szczeniaczki, jest i nasza Kropka. Rozmawiamy. Dostajemy informacje co może jeść a co nie. Gospodarze pokazują nam kosmetyki i grzebień jakim należy czesać psa. Jesteśmy pewni, że nasz wybór był dobry. Kropka ma przed sobą 400 km jazdy.

Oooo właśnie przyszła do pokoju. Tak Kropka, to już Twoja historia...
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez czmtsz 5 paź 2010, o 21:24

Fajna historia :) Gratuluje psinki, w kazdym domu w ktorym jest dziecko powinien byc i pies :) Takie moje zdanie ;) Pozdrawiam
dana
Rooney
Obrazek
czmtsz
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 177
Dołączył(a): 15 lut 2010, o 14:27
Lokalizacja: UK
Imię psa: Rooney
Rasa psa: Labradoodle

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez cockermanka 5 paź 2010, o 22:15

Piękna historia o kupowaniu kota w worku - bo niestety tym właśnie są szczeniaki o nieudokumentowanym pochodzeniu. Szczerze mówiąc, nie pojmuję jak w dobie internetu, szerokiego dostępu do informacji tyle osób ciągle popełnia błąd kupowania "rasowego bez rodowodu" :roll: - zamiast na spokojnie rozejrzeć się za szczenięciem niewystawowym...

PS. tak na marginesie maltańczyk, jak każdy pies ma sierść.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 5 paź 2010, o 22:22

tak, wiem że pies ma sierść także maltańczyk. Ale to praktycznie włosy, stąd tak napisałem :)

Szczenię niewystawowe, maltańczyk? eeee to tylko w Erze :)
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez cockermanka 6 paź 2010, o 06:26

Z pewnością nie tylko w Erze,ale to wymaga chęci i czasu. Nie wspomnę już o adopcjach ... bo niekoniecznie trzeba szukać w najbliższym schronisku...są strony adopcyjne i fora, gdzie także transport psiaka z drugiego końca Polski nie jest problemem...
Cóż, szkoda tylko że to zawsze dzieje się ze szkodą dla psów...a mamusia Twojej suni przy następnej cieczce znów będzie miała "małe słodkie kuleczki"...
Czemu ten Twój taki wspaniały hodoffca wydał szczenięta tak wcześnie? U takich maluchów każdy tydzień spędzony z matką i rodzeństwem to kopalnia wiedzy na przyszłość. Potem mamy takie "wcześniaki" z problemami w relacjach i z psami i z ludźmi, bo nie zdążyły się nauczyć odpowiednich zachowań...
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 6 paź 2010, o 08:32

Cockermanka: Czy miesiąc szukania, dzień w dzień, z wiecznym dzwonieniem po różnych hodowlach, sprawdzaniem ich na forach, na stronach związku uważasz za mój brak chęci i czasu? Mnie też się wydawało, że to takie łatwe, ale pełno jest hodowców, którzy skupują całe mioty, którzy nie szczepią szczeniaków, dla których to jest towar. Więc niestety takie cuda tylko w Erze.

A czemu uważasz że mamusia mojej suni będzie miała znowu "małe słodkie kuleczki" ? A czemu uważasz, że "hodoffca" wydał szczeniaka za wcześnie ? Po ilu tygodniach wydaje się szczeniaka ?
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez cockermanka 6 paź 2010, o 16:35

degie napisał(a):Cockermanka: Czy miesiąc szukania, dzień w dzień, z wiecznym dzwonieniem po różnych hodowlach, sprawdzaniem ich na forach, na stronach związku uważasz za mój brak chęci i czasu? Mnie też się wydawało, że to takie łatwe, ale pełno jest hodowców, którzy skupują całe mioty, którzy nie szczepią szczeniaków, dla których to jest towar. Więc niestety takie cuda tylko w Erze.

No przepraszam...ale jeśli dla Ciebie miesiąc to dużo... :roll: ja czekałam na moją wymarzoną sunię ponad dwa lata...od momentu, gdy wybrałam hodowlę...
Ci, co skupują mioty to handlarze, a nie hodowcy.

degie napisał(a):A czemu uważasz że mamusia mojej suni będzie miała znowu "małe słodkie kuleczki" ? A czemu uważasz, że "hodoffca" wydał szczeniaka za wcześnie ? Po ilu tygodniach wydaje się szczeniaka ?

Bo tak się w pseudohodowlach dzieje - towar się sprzedał, trzeba wyprodukować nowy. Nikt nie kontroluje, nikt nie sprawdza...
A szczenięta powinny iść do nowych domów kiedy skończą minimum 8 tygodni.
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 6 paź 2010, o 18:25

Gratuluję cierpliwości cockermanka. Jednak piszemy o czymś innym. Ty czekałaś 2 lata na psa, którego już wybrałaś. Ja natomiast piszę o szukaniu. Szukałem miesiąc. Zresztą nie chcę prowadzić takiej dyskusji, na zasadzie licytacji, kto ile czekał, tak jakby to zależało od szczęścia psa.

Co do drugiego wątku, ja kupiłem Kropkę w chwili gdy kończyła 7 tydzień. Urodziła się 11.08.2010. Gdybym miał jeszcze raz wybór, pewnie postąpiłbym tak samo :)
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez cockermanka 6 paź 2010, o 19:39

degie napisał(a):Gratuluję cierpliwości cockermanka. Jednak piszemy o czymś innym. Ty czekałaś 2 lata na psa, którego już wybrałaś. Ja natomiast piszę o szukaniu. Szukałem miesiąc.
Niezupełnie - dwa lata czekałam na psa z wybranej hodowli, ale hodowlę wybierałam też blisko dwa lata - jeździłam na wystawy, oglądałam psy, czytałam, pytałam...i wyciągałam wnioski...
degie napisał(a):Co do drugiego wątku, ja kupiłem Kropkę w chwili gdy kończyła 7 tydzień. Urodziła się 11.08.2010.

Pisałeś wcześniej o jej dacie urodzenia - dlatego rozpoczęłam ten wątek o zbyt wczesnym zabraniu szczeniaka od matki.
degie napisał(a):Gdybym miał jeszcze raz wybór, pewnie postąpiłbym tak samo :)

Hmmm...widzę,że lubisz powielać własne błędy... :roll:
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 6 paź 2010, o 20:20

No to ja wnioski wyciągnąłem szybciej :)

Wiesz, nie mogłem odczekiwać z odbiorem pieska o tydzień, żeby skonczyło 8 tydzień. Zresztą pierwszy raz słyszę od Ciebie, że maly piesek musi mieć skończone 8 tygodni. Ale nie kwestionuję tego.

Trochę nie rozumiem o jakim błędzie piszesz.
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez cockermanka 7 paź 2010, o 00:43

degie napisał(a):No to ja wnioski wyciągnąłem szybciej :)

Ale , jak widać...marne... :roll:
degie napisał(a):Wiesz, nie mogłem odczekiwać z odbiorem pieska o tydzień, żeby skonczyło 8 tydzień. Zresztą pierwszy raz słyszę od Ciebie, że maly piesek musi mieć skończone 8 tygodni. Ale nie kwestionuję tego.

Widocznie zbyt słabo przygotowałeś się na posiadanie psa - bo to podstawowa wiedza. A pies to nie ciepła bułeczka i pewnych zasad należy przestrzegać...
degie napisał(a):Trochę nie rozumiem o jakim błędzie piszesz.

o tym - "Gdybym miał jeszcze raz wybór, pewnie postąpiłbym tak samo"
Avatar użytkownika
cockermanka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 183
Dołączył(a): 26 mar 2008, o 01:03
Lokalizacja: Beskidy
Rasa psa: cocker spaniele angielskie

Re: DeGie - piesek Kropka (maltańczyk)

Postprzez degie 7 paź 2010, o 17:04

No czyli według Ciebie pies jest nieszczęśliwy, źle wychowywany, chory, hmm co jeszcze ? Czy wszystko to naraz czy nie?
Bo ja wybierając rasę kierowałem się tym aby szczeniak miał dobre warunki I staram się mu je zapewnić. Trochę nie rozumiem Twojego najazdu. Jesteś hodowcą i miałem kupić od Ciebie psa ? Kupiłem od innej osoby :P
degie
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 26
Dołączył(a): 20 wrz 2010, o 08:05
Lokalizacja: Grudziądz
Imię psa: Kropka
Rasa psa: maltańczyk

Następna strona

Powrót do Przedstaw się (Galeria i powitania)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

paw prints