JAk dokładnie opiekować się świnką morską?

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Julinia 7 kwi 2008, o 16:41

Anashar napisał(a):A kto chce świnkę morską? Mamy kilka sztuk młodych, dopiero urodzonych rozetek do adopcji :lol: 8)

O,ja chcę,ja :!: :lol:
Julinia
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1862
Dołączył(a): 23 wrz 2007, o 10:31

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Veroonica 7 kwi 2008, o 17:06

ściółkę nalezy wymieniac co 2-3 dn.


Może i tak, nie będę się spierać. :D :P
Rasowy = Rodowodowy!
www.stoppseudohodowcom.org


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem! - Arthur Schopenhauer
Avatar użytkownika
Veroonica
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1002
Dołączył(a): 24 mar 2008, o 16:30
Lokalizacja: NibyLandia
Rasa psa: Jamnik

Postprzez draca-ena 2 maja 2008, o 20:25

Można też wsypać granulat drzewny świnkom i wtedy można zmieniać rzadziej ściółkę ;).

Poza tym - świnka powinna mieć dużą klatkę, ale nieszczególnie wysoką. Optimum to 80cm długości. Super bajer to 100cm albo 120cm długości ;).

Świnka to zwierzątko stadne - najlepiej jest więc mieć np. dwie samiczki albo dwóch samczyków. Z moich obserwacji wynika, że dwóch samczyków powinnio się dogadać, ale czasem trudniej pogodzić większą ilość samczyków - choć i to niektórym zapewne się udaje :).

W klatce świnka może mieć półeczkę zamontowaną dość nisko, albo hamaczek też dość nisko (np. w klatce "setce" wysokość kuwety ma koło 17cm i można zamontować tuż nad kuwetą hamaczek). Wbrew pozorom świnki bez problemu się na taką półeczkę czy hamaczek dostaną, a i pod tym zdobywają ew. schronienie :).
Akwarium to zły pomysł, jak zresztą przy każdym gryzoniu, ponieważ ma złą wentylację oraz takie w odpowiedniej wielkości jest trudne do czyszczenia.

Sałaty nie podaje się ponieważ powoduje bodajże wzdęcia, a nie dlatego, że brudzi akwarium :lol:.
O dawaniu ziemniaków nigdy nie słyszałam i wątpię żeby to było zdrowe :shock:.

Świnki mogą jeść mokre pokarmy, wtedy naturalnie potrzebują mniej wody, aczkolwiek poidełko z czystą i świeżą wodą powinno być zawsze w klatce.

Świnki powinny być też wypuszczane, aby się wybiegać. Zwłaszcza, jeżeli mają mniejszą klatkę. Najlepiej byłoby oczywiście codziennie...

Swego czasu przygotowywałam się na przyjęcie do domu dwóch świnek, jednak pomysł ostatecznie nie został zrealizowany :). Acz podczas przygotowań nabyłam sporo wiedzy na ich temat ;).
Pozdrawiamy: Kamila & Lily & Pulpa & Bella ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
draca-ena
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 255
Dołączył(a): 2 maja 2008, o 10:29

Poprzednia strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 20 gości

paw prints