chomik

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Saszka 18 lip 2008, o 21:41

Mieliśmy chomika dżungalskiego, żył ponad 2 lata, na dodatek połowę życia bez jednego oka i nigdy nikogo nie ugryzł. W nocy szalał na kołowrotku aż się klataka trzęsła! Był kochany, świeć Panie nad jego chomiczą duszą :D
Avatar użytkownika
Saszka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 501
Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 12:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Imię psa: Luksus, Dżaga

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez xxdisturbedxx 29 paź 2008, o 21:16

Chomiki prowadzą nocny tryb życia dlatego w nocy troche przeszkadzają tłukąc się w klatce :lol: polecam szczury :wink:
outside
Avatar użytkownika
xxdisturbedxx
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 wrz 2008, o 20:28
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Tęczova 30 paź 2008, o 14:36

Ja miałam dwa chomiki dżungarskie i były cudowne.
Reagowały na głos, wychodziły z klatki.
I wcale nie są złe.
Miałam chomika syryjskiego który się baardzo długo oswajał.
Ale nie żyje...
Obrazek
Karolina i Daisy :)
Obrazek
-
Saba, o Tobie nigdy nie zapomnę.. [*]
Avatar użytkownika
Tęczova
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 12 sie 2008, o 15:47
Lokalizacja: się tutaj wzięłam? :)

Postprzez Sissy 8 lis 2008, o 10:03

chomiki są sweet....Mam dżungarka,samca... Reaguje na głos,na komendę wchodzi na ręke.....Kochany stworek...Polecam,naprwdę warto mieć chomiczka
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez mbb 16 lut 2009, o 09:12

Ja miałam chomika dzungarskiego, był naprawde kochany i raczej juz na takiego nie trafie, nigdy mnie nie ugryzł, jak ktoś wkładał reke do klatki to spinał sie po niej albo lizał, tylko szkoda ze zdechł bidulek.
Potem dostałam syryjskiego, ktory był bardzo dziki, wszystkich straszliwie gryzl i uciekal, az w konc podczas jednej ucieczki spadl z szafki nie szczesliwie i zlamal kregoslup.
Teraz mam dlugowlosego jednak ciagle gryzie, czy ktos zna jakis sposob zeby go tego oduczyc?? :)
mbb
 

Postprzez kłapouszkowy chrapcio 16 lut 2009, o 13:09

mialam w zyciu chyba z 5 chomikow( wszystkie dzungalskie) .... i kazdy byl inny.. jeden bardziej agresywny drugi mniej a przydazyl mi sie jeden niesamowity chomik, gdy tylko mnie widzial gryz swoja klatke zebym go wziela na rece... jezdzilam z nim na rowerze oczywiscie chomiczek byl w specjalnej klatce... bardzo sie kochalismy i mysle ze dla takich przypadkow warto kupowac chomiki
Avatar użytkownika
kłapouszkowy chrapcio
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 72
Dołączył(a): 12 kwi 2008, o 19:29
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Chita 16 lut 2009, o 13:15

ja mialam dzungary i wszystkich razem bylo 9 niestety musialam przerwac ich hodowle bo ostatnia samiczka byla chora(zdechla) a samcee sie zestarzaly i tez zedchly. teraz bede miec syryjskie dlugowlose ale dopiero tak za miesiac lub dwa
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez dariak15 20 lut 2009, o 16:28

Ja miałam syryjskiego miała na imię Sissy i była ze mną trzy lata :) Ale niestety odeszła 2- 3 lata temu :(
Są to naprawde małe i śliczne stworzonka które potrafią się zaprzyjaźnić z człowiekiem :) Dziś właśnie byłam z kol wybrać dla niej chomcia i wybrałam jej małego dżungarskiego chomcia i wymyśliłam dla niego imię Yeti :lol:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Sissy 20 lut 2009, o 16:43

dariak15 napisał(a):Ja miałam syryjskiego miała na imię Sissy i była ze mną trzy lata :) Ale niestety odeszła 2- 3 lata temu :(
Są to naprawde małe i śliczne stworzonka które potrafią się zaprzyjaźnić z człowiekiem :) Dziś właśnie byłam z kol wybrać dla niej chomcia i wybrałam jej małego dżungarskiego chomcia i wymyśliłam dla niego imię Yeti :lol:

:lol:
Moja ,,imienniczka''
Ja z kolei teraz rozmyślam nad zakupem chomiczka syryjskiego. Ostatnio w zoologicznym widziałam takiego rudzika,był cudny.
Avatar użytkownika
Sissy
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1897
Dołączył(a): 18 cze 2008, o 08:29
Lokalizacja: Ossów
Imię psa: Fido
Rasa psa: Yorkshire terrier

Postprzez dariak15 20 lut 2009, o 19:36

A tak się składa że moja chmiczka również była ruda :lol:
Obrazek
RASOWY=RODOWODOWY
Avatar użytkownika
dariak15
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 790
Dołączył(a): 8 lip 2008, o 20:16
Lokalizacja: nikąd ;)
Imię psa: Maja
Rasa psa: Maltańczyk

Postprzez Chita 21 lut 2009, o 15:55

a ja dzisiaj nabylam dwie(podobno) samice dlugowlosego syryjskiego. sa piekne. nazywaja sie RUDA (jest ruda)i MASKARA(wyglada jagby miala totalny makijaz i ma podkreslone oczka)
Avatar użytkownika
Chita
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 748
Dołączył(a): 24 lis 2008, o 19:29

Postprzez Raira 9 maja 2009, o 15:40

Chomika warto mieć, ale tylko, jeżeli się go chce i będzie się nim opiekować jak dzieckiem, rodzeństwem... Bo pytanie, czy warto mieć chomika, bo wszyscy mają, bo fajnie klatka się będzie preentować na stoliku.... Okrótne jest przecierz kupowanie żywych, czułych i czujących wsystko zwierząt po to by całe swoje życie spędziły w samotności, nie mając kontaktu z człowiekiem oprócz kormienia...
,,Przejdź, a po chwili
miniesz koniec mili,
oddaj się moim urokom w Admiral's Arms''
Avatar użytkownika
Raira
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 maja 2009, o 13:34
Lokalizacja: z cienia w słoneczny dzień...

Re: chomik

Postprzez Dorothy89 9 kwi 2015, o 14:35

Ja mam trzy chomiki dżungarskie. :)Żyją ze mną już prawie dwa lata. Chyba się dobrze ze mną mają. Te zwierzątka potrafią się przywiązać do człowieka. Jak tylko przejdę obok akwarium to już skaczą i chcą na rączki. :P Dopiero jak przytulę, odkładam do akwarium i już są spokojne. Bardzo pocieszne zwierzątka. :) Nie wydasz wielu pieniędzy na ich utrzymanie. Nie musisz wychodzić z nimi na spacer. Jedynie warto często zmieniać im trociny. Jeśli nie chcesz mieć nieprzyjemnego zapachu w pokoju. ;)
Szukasz kancelarii prawnej w Lublinie, polecam http://kazarenadwokat.pl/
Dorothy89
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 13:37

Re: chomik

Postprzez Ghost 21 lut 2016, o 12:37

Dlatego warto mieć chomiki w parach, by zwierzątko nie czuło się samotne. Miałem kiedyś 6 chomiczych par, jednakże ze względu na późniejsze problemy zdrowotne musiałem je oddać tam, gdzie miały zapewnione lepsze warunki.
Ghost
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 lut 2016, o 21:52
Imię psa: Jankes

Re: chomik

Postprzez inka2 12 gru 2021, o 21:58

Tak, chomiki to stadne zwierzęta i parka musi być minimum. Ale też wymagają one aktywności fizycznej więc dobrze jakby w klatce znalazły się jakieś zabawki, np. https://wyspazwierzat.pl/akcesoria-i-za ... rskiej-163 . Super są różnego rodzaju domki, karuzele itp. Polecam sobie zerknąć.
inka2
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 20:15

Poprzednia strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints