świnka morska i jamnik

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

świnka morska i jamnik

Postprzez Jamniczka 28 sie 2007, o 12:01

Wiecie może jak zprzyjażnić 4-letniego jamnika z młodą świnką morską?
Jamniczka
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Marysia 28 sie 2007, o 12:32

O bedzie ciezko :twisted: .Mialam jamniczke i kroliczka pod jednym dachem.Probowalam wszystkiego.I nic .Pies caly czas chcial sie dostac do krolika-myslelismy ,ze prety z klatki wyrwie zebami.Wszystko fruwalo ,trociny,sianko ,klatka ,a krolik w niej.W koncu musielismy oddac klapoucha :cry: .A masz juz swinke w domu?jesli tak to napisz ,jak Twoj psiak na nia raguje ?Jesli masz zamiar dopiero ja kupic ,to odradzam.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Jamniczka 28 sie 2007, o 17:48

Miałam ale mi zdechła niedawno :cry: i planuję kupno następnej. Mój pies siedział cały czas przy jej klatce, piszczał, szczekał, próbował przegryżć pręty, wsadzał do klatki język żeby ją przyciągnąć. A jak wziełam ją na początku na ręce i dałam mu do obwąchania (chciałam sprawdzić reakcje odrazu po kupieniu) to chciał złapać zębami.
Jamniczka
 

Postprzez szczecinianka 28 sie 2007, o 18:13

hm, na moje oko to tak za bardzo nidyrydy. ;> wiem z doświadczenia. kiedyś w naszym domu był królik, na którego Megi namiętnie polowała. teraz jest żółw. również na niego poluje. ;> sytuacja jest na tyle dobra, że moja jamniorka jest bardzo spokojna - tylko siedzi i patrzy. a kiedy dojdzie do spotkania 'oko w oko', chyba zwyczajnie się boi i ucieka.

a na wakacjach miała przyjemność obcować z chomikiem kuzynki. potrafiła przesiedzieć przy nim cały dzień, z przerwami na jedzenie. ;P
a wyglądało to tak:
Obrazek
szczecinianka
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 sie 2007, o 17:51

Postprzez Ixi 31 sie 2007, o 05:51

Co prawda nie mam jamnika wiec powiem na przykladzie mojego kundelka. Kiedy przybyl do naszego domu to mieszkala juz z nami jedna swinka morska. Potraktowal ja jak cos zupelnie naturalnego i nie interesowal sie nia. Ze 3 miesiace póxniej przynioslam druga swinke. To malenstwo wyzwoliBo w Toffim instynkt macierzynski :) NAzywamy go teraz "opiekunka do swinek". Kiedy w klatce jest jakies zamieszanie albo swinki piszcza to on biegnie i zaglada to swinek. Czasami podrapie w klatke bo chce sie z nimi bawic, polize prosiaczki przez kraty :) Przybiega do klatki na ka|dy ich pisk. JAk mam swinki na rekach to chce je lizac. Bunia (mlodsza) poddaje sie temu ale Tosia (starsza) nie lubi lizania i raz Toffiego ugryzla w lapke. Od tamtej pory uwaza na nia :)

Kilka fotek z wyjazdu na wies :)

Opiekunka do swinek w akcji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I z chomikiem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ixi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 87
Dołączył(a): 13 wrz 2006, o 19:33
Lokalizacja: ze Szczecina

Postprzez Diana S 31 sie 2007, o 11:00

ixi no po prostu jestem pod ogromnym wrażeniem twojej psinki z jaką troską zajmuje się świnkami... :D .
Pozazdrościć jedynie.
Ja również posiadam świnkę. Mam ją od samego początku czyli zanim się pojawiły w moim domu moje poczwary dwie :lol: .
Niestety musi siedziec w klatce a to dlatego ,że Zara wyrywa jej włosy (świnka jest peruwiańska) i niunia się za bardzo stresuje.
Natomiast Daisy chętnie zjadłaby ją na śniadanko...
zapolowałaby na nią.
Na szczęście niem ma problemu typu: poczwary nie drapią w klatkę by się dostać do Niuni...
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Gość 1 wrz 2007, o 11:29

Więc jakie inne zwierzęta szło by zaprzyjażnić z jamnikiem?
Gość
 

Postprzez Marysia 1 wrz 2007, o 12:47

Anonymous napisał(a):Więc jakie inne zwierzęta szło by zaprzyjażnić z jamnikiem?
Drugiego psa:)
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Gość 2 wrz 2007, o 12:44

marysia napisał(a):
Anonymous napisał(a):Więc jakie inne zwierzęta szło by zaprzyjażnić z jamnikiem?
Drugiego psa:)

A kota?
Gość
 

Postprzez Marysia 2 wrz 2007, o 13:47

Moj jamnik gonil wszystkie koty.Jamnik (szorstkowlosy)mojej sasiadki jest psem bardzo spokojnym ,kazdemu da sie poglaskac,jest bardzo cierpliwy i delikatny w stosunku do dzieci ,a wyobraz sobie,ze kiedys omalo nie zagryzl malego kotka :evil:
Roznie to bywa z tymi jamnikami :roll: .
Trudno mi powiedziec,ale ja bym sie bala wziasc do domu male kociatko.
Tym bardziej,ze jamniki sa bardzo zazdrosnymi psami.


Jak nie drugiego psa,to moze drugiego jamniora :D :lol: :wink:
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 22 gości

paw prints