Chory welonek

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Michał 5 maja 2006, o 06:38

Niestety, chodzi mi o to, że welonki należą do ryb zimnolubnych i bardzo źle odczuwają zmiany temperatury wody.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Rex 5 maja 2006, o 13:13

To przecież wiem.
Ale temperatura która waha sie 2, czy 3 stopnie to chyba nieduża zmiana,a pozatym to grzałka grzeje, a nie ja.
Boje się, że jedna z ryb była chora i zaraziła pozostałe. Tylko pytanie która...
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez Michał 5 maja 2006, o 18:21

Tak, tylko że welonki są szczególnie narażone na zmienną zawartość tlenu w wodzie :? .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Gość 7 lut 2007, o 22:50

gdzie sie miescilo tych 5 welonek w 18l :roll:
Gość
 

Postprzez Gość 27 lut 2008, o 17:34

moje rybkie tez to mialy czeba kupic specjalny pisalek zwany niebieskim...i trzeba im zmieniac bardzo czesto wode rowniez musza miec specjalna karme....
Gość
 

welon

Postprzez patryczek700 11 mar 2008, o 20:21

z duża temperatura,za małe akwarium.
patryczek700
 

Postprzez Rybciaaa 13 paź 2008, o 20:38

moja welonka na całym ciele ma białe plamki i nie wiem co robic :( mam nadzieje ze ona nie zdechnie pomóżcie!!
z góry thx
Rybciaaa
 

Postprzez bjossa 15 paź 2008, o 09:38

to pewnie posocznica.
Zwycięzca nigdy się nie poddaje, poddający się nigdy nie zwycięża.
Obrazek
Avatar użytkownika
bjossa
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2019
Dołączył(a): 15 cze 2007, o 22:47
Lokalizacja: Gdańsk

problem

Postprzez Krolowafal 20 sty 2009, o 21:43

Mam 2 welony w akwarium 30l (niedlugo zamierzam kupic wieksze). Mam napowietrzanie, nadfiltracje. Karmie je pokarmem tropic dla zlotych rybek. W neidziele jedna z welonek zaczela byc unoszona do gory. Polega to na tym ze jak tylko przestaje machac pletwami to wyplywa pod powierzchnie. Wymienilam wode, wyczyscilam filtr. W poniedzialek bylo juz lepiej. Dzisiaj ok 18 zauwazylam ze znowy ja unosi. Drogi welon jest zdrowy. Plywa i bawi sie. Co robic. Co to moze byc? Pomozcie mi prosze!!
Obrazek
Obrazek
Krolowafal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 21:38
Lokalizacja: z podwórka

Postprzez @ Tuśka @ 21 sty 2009, o 08:18

To u welonek normalne... Ja mam welonka od 5 lat, który zdycha już od 3 lat.. To jest pierwsza faza... Druga to zacznie pływać do góry brzuchem... Nie bój się on nie zdechł... Jemu się coś z osią dzieje... Mój miał tak...:
1. pływała w górę i w dół
2. zaczął się przekrzywiać i trzymać powierzchni wody... :wink:
3. zaczął pływać do góry brzuchem...
4. zaczął siedzieć tylko na dnie i się nie ruszać...
Ale moja ryba jest już stara ma prawie 5 lat... Już 1000 razy myślałam, że nie żyje, pukałam w akwarium nic... Sypnęłam żarełko... nagle się budził i pływał jak oszalały... Poszłam do zoologicznego, a oni mi powiedzieli jakieś 2 lata temu.., jak nie więcej... :"Ryba cierpi... Włóż ją do siatki z wodą i włóż do zamrażalki... Zaśnie sobie... " Nie zrobiłam tego... I ryba żyje ponad 3 lata... "Merda" płetwami i cieszy się życiem... Chociaż pływa do góry brzuchem i tak jest super... :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Krolowafal 21 sty 2009, o 09:06

Wczoraj moja ryba wygladala na wymeczona proba splyniecia na dol. Postanowilam ich do najlepszego akwarystycznego w miescie moze mi cos tam doradza. Dzisiaj sie budze a ta paskuda plywa sobie jak gdyby nigdy nic. Po prostu jej przeszlo. To juz 2 raz od niedzieli. Wcina normalnie, chetnie sie bawi z drugim welonem. A ja myslalam ze rybki sie latwo choduje..


Rozwiązanie Twojego problemu z ortografią znajdziesz w
słowniku
Obrazek
Obrazek
Krolowafal
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 10
Dołączył(a): 20 sty 2009, o 21:38
Lokalizacja: z podwórka

Postprzez @ Tuśka @ 21 sty 2009, o 09:58

Krolowafal napisał(a):Wczoraj moja ryba wygladala na wymeczona proba splyniecia na dol. Postanowilam ich do najlepszego akwarystycznego w miescie moze mi cos tam doradza. Dzisiaj sie budze a ta paskuda plywa sobie jak gdyby nigdy nic. Po prostu jej przeszlo. To juz 2 raz od niedzieli. Wcina normalnie, chetnie sie bawi z drugim welonem. A ja myslalam ze rybki sie latwo choduje..


Mówiłam... :wink: Ona będzie tak robić coraz częściej... Ale się nie martw!!!. to normalne u tych ryb... :wink:
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Poprzednia strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints