STERYLIZACJA KOTA - Pilne!

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

STERYLIZACJA KOTA - Pilne!

Postprzez juli1988 19 lis 2007, o 21:01

Hej! Chciala bym porozmawiac na temat sterylizacji mojej kotki! Chciala bym sie dowiedziec czy sa jakies wady tego! Wiem ze znajoma kicia strasznie utyla od tego! Zapytac chce wszystlkie osoby ktore poddaly kotke temu zabiegowi! Podaje moj numer gg 549901 Prosze o pomoc
"Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego" - Josh Billings

Obrazek

[*] MIKO [*] - byłeś - jesteś - będziesz
"Jeśli w niebie nie ma psów, to chcę pójść tam, gdzie po śmierci idą one"
Avatar użytkownika
juli1988
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 292
Dołączył(a): 26 lip 2007, o 14:31
Lokalizacja: okolice Poznania
Imię psa: Goliat, Miko, Rosa, Bubu

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Lena_wro 24 lis 2007, o 15:42

Obie moje kocice sa wysterylizowane od kilku lat. Jedna jest chudziutka taka jak zawsze byla (wazy 4 kilo a jest spora kotka - wiec jest szczupla), druga po wyrosnieciu z kociectwa i sterylizacji troche nabrala ciala, ale niewiele, nie jest wcale gruba.

Uwazam ze tycie w wiekszosci wypadkow wynika ze zlego zywienia. Nalezy obliczyc/ustalic optymalna ilosc jedzenia dla kota i tego sie trzymac. A jak ktos kota (czy psa) karmi pod stolem przy obiedzie i ulega blagalnym miaukom (piskom) to potem niech nie zwala na sterylizacje.

Po sterylizacji zmniejsza sie troche zapotrzebowanie energetyczne organizmu w porownaniu z czasem "przed" oraz z okresem dorastania zwierzecia, tak samo jest u ludzi. Po prostu "umiar w jedzeniu i piciu" i bedzie ok.

Zas ZA dla mnie przemawia fakt ze sterylizacja zapobiega roznym chorobom ukladu rozrodczego do korych przyczynia sie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i zastrzykow antykoncepcyjnych u zwierzat.
Lena_wro
Kandydat
Kandydat
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 14:46
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 32 gości

paw prints