Problem z welonkiem

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Problem z welonkiem

Postprzez Lena2008 16 mar 2008, o 11:46

Na początek podam wszystko co wiem o akwa:
112l,
2welonki i 1 platka
filtr fluval 75l- deszczownica
i kubełkowy tetra na 250l - napowietrzanie
roślinki(niestety mam problem z okrzemkami)
Moja welonka non stop tak jakby zawisa przy powierzchni wody, troche grzbietu jest nad wodą.I potrafi tak trwać od karmienia , do karmienia.Jak podam jedzenie porusza sie przy wieszchu i ewidentnie ciagnie ją ogonkiem do góry, a potem znów tak lewituje.Co robić?
Lena2008
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Gość 21 mar 2008, o 21:12

Jaka jest temperatura w zbiorniku? Welonki powinny mieć 18-22 st., zaś platki około 25.
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 29 mar 2008, o 11:04

ja tez mam welona... kiedys mialam dwa ale niestety :( ja też często zauważam, że moj welonek jest przy górze alwarium... ale to raczej nie jest nic nadzwyczajnego tak mi sie przynajmniej wydaje :roll: ale jak mowisz ze tak moze od karmienia do karmienia to może faktycznie jest nieodpowiednia temperatura w akwarium... czasami jak się trzyma welony z innymi rybami bardziej wymagajacymi (bo welony to nawet zadnych sprzetow nie musza miec) to czasem sie zdarza ze cos jest nie tak...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 29 mar 2008, o 15:20

Spanielu$Koczka napisał(a):ja tez mam welona... kiedys mialam dwa ale niestety :( ja też często zauważam, że moj welonek jest przy górze alwarium... ale to raczej nie jest nic nadzwyczajnego tak mi sie przynajmniej wydaje :roll: ale jak mowisz ze tak moze od karmienia do karmienia to może faktycznie jest nieodpowiednia temperatura w akwarium... czasami jak się trzyma welony z innymi rybami bardziej wymagajacymi (bo welony to nawet zadnych sprzetow nie musza miec) to czasem sie zdarza ze cos jest nie tak...

A to akurat bzdura. Welony potrzebują zarówno grzałkę jak i filtr.
Gość
 

Postprzez czarny_motyl 29 mar 2008, o 19:04

czym karmisz i jaka temp?
moze sprobuj zrobic glodowke dzienna
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Spanielu$Koczka 5 kwi 2008, o 19:54

Anonymous napisał(a):
Spanielu$Koczka napisał(a):ja tez mam welona... kiedys mialam dwa ale niestety :( ja też często zauważam, że moj welonek jest przy górze alwarium... ale to raczej nie jest nic nadzwyczajnego tak mi sie przynajmniej wydaje :roll: ale jak mowisz ze tak moze od karmienia do karmienia to może faktycznie jest nieodpowiednia temperatura w akwarium... czasami jak się trzyma welony z innymi rybami bardziej wymagajacymi (bo welony to nawet zadnych sprzetow nie musza miec) to czasem sie zdarza ze cos jest nie tak...

A to akurat bzdura. Welony potrzebują zarówno grzałkę jak i filtr.


bojowniki i welony to jedyne gatunki ryb, ktore nie potrzebuja grzalek.. jedynie pompka jest potrzebna... :wink:
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez m.m 6 kwi 2008, o 09:17

Spanielu$Koczka napisał(a):bojowniki i welony to jedyne gatunki ryb, ktore nie potrzebuja grzalek.. jedynie pompka jest potrzebna... :wink:


Jeśli potrafisz utrzymać w akwarium z bojownikiem temperaturę przynajmniej 25stopni- bez użycia grzałki, to rzeczywiście nie jest potrzebna. Natomiast jeśli temperatura w domu spada poniżej 25 stopni grzałka jest wskazana, również po to, by temperatura powietrza znajdującego się miedzy taflą wody a przykryciem zbiornika nie była niższa o więcej niż ok. 2 stopnie od wody w akwarium- nabranie przez rybę zbyt chłodnego powietrza może jej zaszkodzić.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 6 kwi 2008, o 15:26

m.m napisał(a):
Spanielu$Koczka napisał(a):bojowniki i welony to jedyne gatunki ryb, ktore nie potrzebuja grzalek.. jedynie pompka jest potrzebna... :wink:


Jeśli potrafisz utrzymać w akwarium z bojownikiem temperaturę przynajmniej 25stopni- bez użycia grzałki, to rzeczywiście nie jest potrzebna. Natomiast jeśli temperatura w domu spada poniżej 25 stopni grzałka jest wskazana, również po to, by temperatura powietrza znajdującego się miedzy taflą wody a przykryciem zbiornika nie była niższa o więcej niż ok. 2 stopnie od wody w akwarium- nabranie przez rybę zbyt chłodnego powietrza może jej zaszkodzić.


kiedy wybierałam w sklepie zoologicznym rybke (a chciałam taką, żeby nie potrzebowała dodatkowych sprzętów grzałek itp) to polecano mi w nie jednym sklepie bojownika i welona ...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Gość 8 kwi 2008, o 18:43

Spanielu$Koczka napisał(a):
m.m napisał(a):
Spanielu$Koczka napisał(a):bojowniki i welony to jedyne gatunki ryb, ktore nie potrzebuja grzalek.. jedynie pompka jest potrzebna... :wink:


Jeśli potrafisz utrzymać w akwarium z bojownikiem temperaturę przynajmniej 25stopni- bez użycia grzałki, to rzeczywiście nie jest potrzebna. Natomiast jeśli temperatura w domu spada poniżej 25 stopni grzałka jest wskazana, również po to, by temperatura powietrza znajdującego się miedzy taflą wody a przykryciem zbiornika nie była niższa o więcej niż ok. 2 stopnie od wody w akwarium- nabranie przez rybę zbyt chłodnego powietrza może jej zaszkodzić.


kiedy wybierałam w sklepie zoologicznym rybke (a chciałam taką, żeby nie potrzebowała dodatkowych sprzętów grzałek itp) to polecano mi w nie jednym sklepie bojownika i welona ...


Nie warto słuchac sprzedawców. Niejeden twierdzi tez że bojownik może żyć w kuli.
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 9 kwi 2008, o 12:54

no i tam gdzie kupowałam rybkę tak właśnie mówili... proponowali kule... w dodatku taką małą... poźniej jednak wybrałam welona, a nie bojownika...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez m.m 10 kwi 2008, o 13:17

Spanielu$Koczka, chociaż nie powtarzaj innym tych bzdur.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gość 10 kwi 2008, o 16:54

Do kuli to można włożyć cukierki, a nie ryby w niej chodować. :roll:
Gość
 

Postprzez Spanielu$Koczka 10 kwi 2008, o 17:02

m.m napisał(a):Spanielu$Koczka, chociaż nie powtarzaj innym tych bzdur.


:roll: Ty mozesz myśleć tak, a inni inaczej... W tym wypadku z tą kulą Gość miał racje i mnie poprawił. Ciekawe czy Ty wszystko ZAWSZE piszesz dobrze i nigdy się nie mylisz albo inni Cie w błąd nie prowadzają...
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez m.m 10 kwi 2008, o 17:12

Spanielu$Koczka napisał(a):Ciekawe czy Ty wszystko ZAWSZE piszesz dobrze i nigdy się nie mylisz albo inni Cie w błąd nie prowadzają...


A jakie to ma w tej chwili znaczenie?


Spanielu$Koczka napisał(a): :roll: Ty mozesz myśleć tak, a inni inaczej... W tym wypadku z tą kulą Gość miał racje i mnie poprawił.


Ja też wyprowadziłam Cię z błędu pisząc o grzałce, nie wiem w czym masz problem.
Marta&Kama
Obrazek
Obrazek
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine
Avatar użytkownika
m.m
Moderator
Moderator
 
Posty: 857
Dołączył(a): 13 sie 2006, o 13:45
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Spanielu$Koczka 10 kwi 2008, o 18:37

no ja raczej problemu nie mam... ale nie wiem jak Ty :?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints