Konie :D

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 19:41

basia_sz napisał(a):A ja Was zastrzelę :!: :twisted:
Co to za maść jabłkowita?
Nie raz w książkach historycznych typu jakiś Potop, czy inny Pan Wołodyjowski określano, że ktoś tam jechał na koniu jabłkowitym.
No i co powiecie :?: :P

To taka maść na której na ciele konia odznaczają się coś w podobie jabłek :twisted:
Na przykład tak to wygląda:
Obrazek
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 6 kwi 2007, o 05:26

No ok :lol: .
Ale zastanawia mnie jedno, dlaczego ja mam na białego konia mówić "siwy" :?:
"Siwy" to według mnie taki "przybrudzony" biały, taki szarawy, a biały, to biały :roll: . Na przykład piękny biały Arab 8)
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez goguni@ 6 kwi 2007, o 13:00

basia_sz napisał(a):No ok :lol: .
Ale zastanawia mnie jedno, dlaczego ja mam na białego konia mówić "siwy" :?:
"Siwy" to według mnie taki "przybrudzony" biały, taki szarawy, a biały, to biały :roll: . Na przykład piękny biały Arab 8)

Tak się już przyjęło że na białego i szarego konia mówi się siwy :wink:,
bo szary i biały to są siwe kolory :wink: :)
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mila7 7 kwi 2007, o 22:33

ale jabłkowity może być też np. gniady, jak i każdy inny. Ale dzielą się jeszcze na jasno-gniady, ciemno-gniady itd. karo-srokate, no, i wiele wiele.
deres, myszaty.
Avatar użytkownika
mila7
Młodszy Miskowy
Młodszy Miskowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 mar 2007, o 17:01
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez goguni@ 8 kwi 2007, o 12:01

mila7 napisał(a):ale jabłkowity może być też np. gniady, jak i każdy inny. Ale dzielą się jeszcze na jasno-gniady, ciemno-gniady itd. karo-srokate, no, i wiele wiele.
deres, myszaty.

Rzeczywiście są różne kolory :wink:, ale przeważnie jabłkowite konie są siwe :wink: :)
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez szczotek 27 kwi 2007, o 12:09

Zna ktoś jakis fajny obóz jeździecki :?: Bez jakiś dyskotek i inych badziewi. Chce sie w tym roku wybrać, ale jeszcze nie znalazłam niczego odpowiedniego.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Nestea 27 kwi 2007, o 12:28

Konie są milutkie :D Co tydzień jeżdżę do stadniny, a jak jest więcej czasu to nawet 2 razy w tygodniu. Często też pomagam je czyścić. 8)
Pozdrowienia dla forumowiczów ;)
Nestea
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 48
Dołączył(a): 26 kwi 2007, o 14:45
Lokalizacja: z nienacka ;)

Postprzez orange_juice 12 maja 2007, o 18:57

nie wiem jak można mówić że konie śmierdzą to są wspaniałe zwierzęta!
jechałam kiedyś na koniu (tylko to był towarowy i bez siodła) i fajnie jest niedługo się wybieram poznać konie mojej koleżanki które trenuje jeździectwo :)
Avatar użytkownika
orange_juice
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:03

Postprzez szczotek 12 maja 2007, o 19:00

orange_juice napisał(a):nie wiem jak można mówić że konie śmierdzą to są wspaniałe zwierzęta!
jechałam kiedyś na koniu (tylko to był towarowy i bez siodła) i fajnie jest niedługo się wybieram poznać konie mojej koleżanki które trenuje jeździectwo :)


sprzątałaś kiedys stajnie :?:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 12 maja 2007, o 19:24

szczotek napisał(a):
orange_juice napisał(a):nie wiem jak można mówić że konie śmierdzą to są wspaniałe zwierzęta!
jechałam kiedyś na koniu (tylko to był towarowy i bez siodła) i fajnie jest niedługo się wybieram poznać konie mojej koleżanki które trenuje jeździectwo :)


sprzątałaś kiedys stajnie :?:


Nie no ja zaraz walnę. Konie jak inne zwierzęta mają swój zapach i nie mów mi, że jest ładny :!: Np. nie wyobrażam sobie żelu pod prysznic o zapachu konia :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 12 maja 2007, o 19:41

Tzn. jest przyjemny, od razu kojarzy sie z przyjemnośćią. Ale jak juź wyżej pisałam sprzątanie boxów nie jest przyjemne, zresztą jak każdych odchodów.

Zapach samego konia przyjemny, ale ... :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez pauline_g 12 maja 2007, o 19:44

Co tu dużo mówić, kupa jak to kupa.. perfumami nie pachnie :D

Wiecie czego nie lubię, jak moja siostra chodzi na konie (miłośniczka, jak nie jeździ to je myje i czyści im mieszkanka) w moich ciuchach :? Potem fajny zapaszek jest..
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczotek 12 maja 2007, o 21:55

Zapach nieziemski... osobna szafe na ubrania trzeba mieć ;) Osobne buty, kurtke... wszystko, bo aż wsyd gdzieś iść hihi
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez orange_juice 13 maja 2007, o 11:39

pauline_g napisał(a):
szczotek napisał(a):
orange_juice napisał(a):nie wiem jak można mówić że konie śmierdzą to są wspaniałe zwierzęta!
jechałam kiedyś na koniu (tylko to był towarowy i bez siodła) i fajnie jest niedługo się wybieram poznać konie mojej koleżanki które trenuje jeździectwo :)


sprzątałaś kiedys stajnie :?:


Nie no ja zaraz walnę. Konie jak inne zwierzęta mają swój zapach i nie mów mi, że jest ładny :!: Np. nie wyobrażam sobie żelu pod prysznic o zapachu konia :lol:


no wiesz tak samo jak ja sobie nie wyrobrażam żelu pod prysznic o zapachu psa czy kota :roll: :roll: i nigdzie nie napisałam że konie ładnie pachną bo wiem jak smierdzi jak koń.. zrobi kupe hee..
i chodziło mi raczej o to że załosne jest jak ktos mówi że nie lubi koni bo śmierdzą :roll: :roll:
Avatar użytkownika
orange_juice
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 121
Dołączył(a): 5 maja 2007, o 16:03

Postprzez pauline_g 13 maja 2007, o 11:49

Ja ogólnie nie rozumiem ludzi, którzy nie lubią zwierząt :?
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

paw prints