Konie :D

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 09:30

szczotek napisał(a):
mila7 napisał(a):tak, tylko jeśli mówia, że będą jeździć, czy cuś, to raczej sie tym interesują, a to znaczy, że raczej powiini znać nazwy maści końskich. ".


Tak... to jest bezwzględnie potrzebne do jazdy ;) Bez tego nikt nie nauczy się jeździć. :lol:

Moim zdaniem są to informacje podstawowe. Ciekawe co byś zrobiła jakby instruktor kazał Ci wsiąść na taranta a Ty byś nie miała zielonego pojęcia o czym on mówi :roll: I co byś wtedy zrobiła? Zapytała się: a jaki to kolor?
Dla mnie to trochę dziwne bo skoro interesujesz sie końmi to wypadało by o nich wiedzieć chociaż te podstawowe rzeczy.
To tak jak byś powiedziała że koń truchta albo biegnie a chodziło by Ci o kłus czy galop :roll:
Jak byś pojechała na stadninę i rozmawiała z ludźmi którzy znają się na koniach i byś walnęła taki tekst: "o jaki ten żółty koń jest fajny"! to by Cię wyśmiali! :roll:
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez szczotek 5 kwi 2007, o 11:02

A ja uważam inaczej :P Chociaż nie spotkałam sie, żeby ktoś kto jeździ konno nie umiał nazw końskich maści.

Po pierwsze, osobę początkującą instruktor powinien zaprowadzić do konia, czyli nie powie : hej Ty idz na tamtego kasztana, zaraz przyjde.
Po drugie, nazewnictwo maści w żaden sposób nie pomoże Ci lepiej jeździć.
Po trzecie, raczej należy tłumaczyć, a nie wyśmiewać. To świadczy o stadninie, jak sie początkującego wyśmiewa, gdy czegoś nie wie.

Tu chodzi tylko o maści, więc nie mieszajmy do tego innych podstawowych nazw, np. chodu koni.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 11:16

Ale to w zasadzie to samo.
A z tego co piszesz to chyba już masz za soba pierwsze jazdy więc powinnaś wiedzieć że czarny to kary :roll:
Ja nie mówiłam o pierwszej jeździe z tym tarantem tylko np. jesteś na 3 lekcji i znasz mniej więcej konie i każą Ci wyczyścić konia a Ty nie wiesz który to :shock: Dla mnie to jest poprostu wiedza wymagana BO TO Są PODSTAWY! I nie przetłumaczysz mi że jest inaczej.
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez szczotek 5 kwi 2007, o 13:21

Nie pisz tak jakby to było do mnie, bo ja znam podstawy :P I myśle, że już dobrze jeżdze. A mści koni znam więc nie potrzebuje tłumaczenia.

(chyba, że piszesz formą ogólną)
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Basia_sz 5 kwi 2007, o 13:32

Paulinka napisał(a): Jak byś pojechała na stadninę i rozmawiała z ludźmi którzy znają się na koniach i byś walnęła taki tekst: "o jaki ten żółty koń jest fajny"! to by Cię wyśmiali! :roll:

To prosię mnie uprzejmnie oświecić, jak mam nazywać żółtego konia?
I jaka to maść tarant? Łaciata?
A gniadosz?
Bo, że karosz to czarny, to już wiem... :P
No i jak już lecimy z tymi maściami, to jakie są jeszcze?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 14:43

Basiu proszę bardzo, taka ściąga:
Obrazek
Umaszczenie : Barwa (sierść) :
siwe - biała
kare - czarna
gniade - brunatna
bułana - żółto-brązowo-czarne grzywa, ogon oraz kończyny do stawów skokowych
myszate - popielata
kasztanowate - brązowo-żółta
dereszowate - biała mieszana
srokate - białe płaty - płaty w innym umaszczeniu
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Basia_sz 5 kwi 2007, o 15:18

Ha!!! Na ściądze nie ma myszatego!!! :P ]
A skarogniady, to jaki? Bo na zdjęciu wygląda na czarnego :roll:
A co to za kolor - "Izabelowaty"? :shock:
i dlaczego to takie skomplikowane? :?
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 15:26

Skarogniady to ciemny brązowy.
izabelowaty-coś w podobie maści bułanej tylko że kończyny są takiego samelgo lub podobnego koloru do sierści na całym ciele i ogon z grzywą mają kolor biały.
i dlaczego to takie skomplikowane? :?

Nie :wink: Tylko się tak wydaje. Kwestia stażu w jeździectwie :P
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez szczotek 5 kwi 2007, o 15:30

Izabelowaty to mój ulubiony. Niestety nie miałam jeszcze okazji na takim jeździć ;(
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez goguni@ 5 kwi 2007, o 16:05

Mi się podobają wszystkie rodzaje umaszczenia :lol: :wink:
Ale jeździłam na kasztanie, siwym i gniadym :wink:
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Paulinka 5 kwi 2007, o 16:29

Ja jeździłam na: karym, kasztanowatym, skarogniadym, gniadym, siwym, tarantowatym, kasztanowato-srokatym, bułanym (o tak ten konik był super).
Avatar użytkownika
Paulinka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 477
Dołączył(a): 21 maja 2006, o 13:36
Lokalizacja: Jestem z okolic wawy bo temu głupiemu bocianowi nie chciało się lecieć na Ibizę!!! Nieznosze drobiu!

Postprzez Gość 5 kwi 2007, o 17:08

Aha, i jeszcze jeździłam na skarogniadym, najczesciej jeżdże właśnie na nim i na kasztanie :wink: :)
Gość
 

Postprzez goguni@ 5 kwi 2007, o 17:09

Post powyżej jest mój :wink:
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Basia_sz 5 kwi 2007, o 19:04

A ja Was zastrzelę :!: :twisted:
Co to za maść jabłkowita?
Nie raz w książkach historycznych typu jakiś Potop, czy inny Pan Wołodyjowski określano, że ktoś tam jechał na koniu jabłkowitym.
No i co powiecie :?: :P
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez goguni@ 5 kwi 2007, o 19:10

basia_sz napisał(a):A ja Was zastrzelę :!: :twisted:
Co to za maść jabłkowita?
Nie raz w książkach historycznych typu jakiś Potop, czy inny Pan Wołodyjowski określano, że ktoś tam jechał na koniu jabłkowitym.
No i co powiecie :?: :P

Jabłkowity, to siwy koń z plamkami na grzbiecie wielkości jabłka :wink: :roll:
Ostatnio edytowano 5 kwi 2007, o 21:06 przez goguni@, łącznie edytowano 4 razy
"Możesz mieć psa z rodowodem, możesz mieć championa i psa, który wszystko wszędzie zawsze wygra, ale pamiętaj jedno pies jest bo to byś miał najlepszego przyjaciela, a on chce jednego: być przez Ciebie kochanym!"
by goguni@ ;)
Avatar użytkownika
goguni@
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 387
Dołączył(a): 25 lis 2006, o 23:05
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 23 gości

paw prints