Pytania o chomikach

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez ValdeQ 18 cze 2007, o 18:55

Szkoda tylko, że przez takie durne dziewczynki raczej nikt już nie napisze o chomikach w tym temacie.
Chcesz żeby inni wiedzieli o Twoich urodzinach? Wpisz swoją datę urodzenia w profilu.
Twoje konto -> zakładka Profil -> Urodziny (na dole)
Avatar użytkownika
ValdeQ
Administrator
Administrator
 
Posty: 4592
Dołączył(a): 23 lut 2005, o 14:05
Lokalizacja: Józefów

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez kiler 1 wrz 2007, o 15:15

Milena5_12 napisał(a): Jaka odmiana chomika jest najlepsza to juz zależy dla kogo: chomiki roborowskie są najspokojniejsze, syryjskie największe, a dżunglarskie najmniejsze.




he he chomiki roborowskiego najspokojniejsze ,chyba nigdy roborka nie miałaś.
a po drugie chomik dżungarski nie jest najmniejszy, naj mniejszy jest chomik roborowskiego.

a co do chomika aktualnie mam 2 dzungary orzeszka i chrupcie. kiedyś miałem 5 roborków .moje chomiki jedzą pokarm firmy vitapol i ziołowe dodatki herbal pets. w klatce mają wapienko 2 kolby pojnik rurki tekturowe
kołowrotek i domek.
Avatar użytkownika
kiler
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 150
Dołączył(a): 28 maja 2006, o 22:01
Lokalizacja: z Słupska

Postprzez Marysia 1 wrz 2007, o 20:28

Ja polecilabym chomiczka syryjskiego.
Avatar użytkownika
Marysia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 928
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 10:06

Postprzez Gość 19 wrz 2007, o 15:49

mam pytanie czy chomiki jedzą żołędzie :shock:
Gość
 

Re: Pytania o chomikach

Postprzez dziunia 14 paź 2007, o 12:11

alex4 napisał(a):Jaki najlepszy (najładniejszy), co powinien mieć, jedzenie itp, doradzcie mi proszę...


Ja mam hodowlę dżungarków.Chomiki jedzą pokarm firmy Vitapol, kółko do biegania plastikowe, poidełko, domek (najlepiej prostąkotny, kwadratowy, coś w tym stylu :P).Może być trochę materiału, papier toaletowy.Codziennie dawać mu świeże jedzenie i wodę (tylko przegotowaną,a jeżeli nie ma przegotowanej, to można i kranówę.).Klatka z prętami 2mm od siebie,najlepiej takie ------- ponieważ chomik musi się po czymś wspinać, nie?Takich | nie polecam, aqwarium tez nie polecam.Jeżeli z piętrem klatka to: jak są drabinki można je poprzekładać papierem lub papierem toaletowym.No to chyba tyle. Pytania można jeszcze na gg: 2519053 i emaila: olgra@buziaczek.pl


Pozdrawiam Ola
dziunia
 

Postprzez Gość 14 paź 2007, o 12:13

Anonymous napisał(a):mam pytanie czy chomiki jedzą żołędzie :shock:


NIE NIEDAWAJ CHOMIKOWI zoledzi!!! One nie strawia.
Gość
 

Postprzez Noriko 10 sty 2008, o 20:48

Miałam chyba z 20 chomików hehe, ale już nie chce mieć, bo zadużo się do nich przywiązuje,a pozniej rycze, bo troszeczkę króciutkie życie mają. Moim zdaniem najlepszy by był chomik dzunglarski jest miły i łatwo go oswoic. Syryjski (przynajmniej ja tak miałam) jest dzikusem, gryzie itp.
Jesli chodzi o jedzenie to tak - jak jest młody to kupuj mu karme podstawową, z ziarnami itp. pozniej jak podrosnie to zmien mu. Chomik nie może mieć cały czas tej samej karmy, bo mu zbrzydnie xD i nie będzie jej jadł... Jeszcze jakieś pyttanka xD??
Obrazek
Avatar użytkownika
Noriko
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 599
Dołączył(a): 10 sty 2008, o 19:59
Lokalizacja: Żary

Postprzez Amstaff88 19 mar 2008, o 14:00

Napisze ci cos o chomikach.Chomik to zwierze ciekawe swiata a wiec klatka im wieksza tym lepsza.Sa rozne rasy chomikow poszukaj sobie o nich i poczytaj ja osobiscie polecam Syryjskiego - bardzo latwo sie oswaja tak okolo 1,5 miesiaca jesli byl w wieku okolo 2 miesiecy gdy go kupiles.Na podloze najlepsza jest sciolka-obojetnie jaka ale najpierw nalezy sprawdzic czy chomik nie jest na nia uczulony a na sciolke dac trociny.Sciolka pochlania zapachy.Najlepsza jest taka ktora daje sie kotu do kuwety.Niezbedne dla chomika jest poidlo poniewaz gdy bedzie spragniony zawsze musi miec dostep do swiezej wody.Chomik nie musi posiadac domku,mozna mu dac troty i sam ulozy sobie gniazdko.Pamietajmy ze nalezy przynajmniej co tydzien czyscic chomikowi klatke.Aby go oswoic najlatwiej jest zaczac od podawania smakolykow z reki a pozniej probowac go poglaskac.Chomik to delikatne zwierze a wiec nalezy uwarzac aby nie zrobic mu krzywdy.Chomik nie nadaje sie dla dzieci ponizej 9 lat - musi miec odpowiedzialnych wlascicieli.Moze zostac sam w domu 2 dni.Klatka chomika powinna sie nie za latwo otwierac poniewaz chomik bedzie gryzl tam gdzie sie otwiera az sie otworzy.Mysle ze sie na cos zdalem i pozdrawiam,w razie pytan gg 5914758.Jeszcze powiem ze chomiki potrafia byc tak kochane jak czlowiek.


Jeszcze raz pozdrawiam :D Karol(ja),Bolek(chomcio) i Nero (amstaf) :P
Peace
\,,,/MsKo\,,,/
Amstaff88
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 226
Dołączył(a): 18 mar 2008, o 20:15
Lokalizacja: Dom
Imię psa: Yogi
Rasa psa: Pluszowy

Postprzez charlotte 6 lip 2008, o 16:20

kiler napisał(a):
Milena5_12 napisał(a): Jaka odmiana chomika jest najlepsza to juz zależy dla kogo: chomiki roborowskie są najspokojniejsze, syryjskie największe, a dżunglarskie najmniejsze.




he he chomiki roborowskiego najspokojniejsze ,chyba nigdy roborka nie miałaś.
a po drugie chomik dżungarski nie jest najmniejszy, naj mniejszy jest chomik roborowskiego.


Zgadzam się co do joty.

Roborowskie - nie są najspokojniejsze tylko chyba są najmniej spokojne, bo są bardzo szybkie.
Syryjskie - zgadzam się
Dżungarskie - żebyście się nie zdziwili - mój chomik ma w pasie 8 cm.
Daje mu nawet jedzonko dietetyczne.

Ale to czyni go niezwykle słodkim :P
Avatar użytkownika
charlotte
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 45
Dołączył(a): 4 lip 2008, o 16:51

Poprzednia strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

paw prints