Żółw

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Żółw

Postprzez Psiarka 3 lis 2006, o 18:39

Pisałam o rybkach (że będę może je mieć i pytałam o akwarium, rośliny itp.) ale niestety z rybką się nie udało. Teraz wiosną będę mieć huskiego gdzieś za miesiąc patyczaka a może nawet za tydzień...żółwia wodnego. Moja nauczycielka dodatkowego niemieckiego chciałabymi go oddać, bo nikt nie chce wziąć, więc mam pytanie do warunków i praktycznie...do wszystkiego. O żółwiach nie wiem zbyt dużo więc proszę o odpowiedzi.

Dziękuje 8)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Pelkowna 9 lis 2006, o 16:58

Ja mam dwa żółwie wodne i jednego stepowego (ten drugi, praktycznie cały czas śpi:D), a co pisać o warunkach? U mnie nie mają nic specjalnego (tylko dosyć szybko rosną, więc akwarium musi być duuuuuże), z własnego doświadczenia zauważyłam, że można nie karmić ich codziennie (spoko, niezbyt często wykorzystuję ten fakt:)), ale też nie przekarmiać. Jeden żółwik może czuć się samotny (jak był sam to nie chciało mu się ruszać), ale nie zdechnie z samotności. filtr mogłabyś mieć, a jedzonko (żółw jest młody), to najlepiej suszone robaczki (nie pamiętam jak się nazywają:)), ale na żarciu dla rybek też pożyją (mam na myśli żarcie dla dużych rybek np. karpie chińskie). Co tu więcej pisać. Najlepiej kup książeczkę, albo poszukaj w necie :P
Pelkowna
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 20:21
Lokalizacja: Grodzio city

Postprzez Psiarka 17 lis 2006, o 18:50

Dzięki za info poczytałam jeszcze trochę w necie i dzisiaj dostałam żółwia. Jest to czerwonolicy żółw wodny o imieniu Carmel ( Karmel) Może niedługo dam jego zdjęcie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Pelkowna 12 gru 2006, o 16:47

Cieszę się że info się przydało, a wie ktoś może jak rozpoznać jakiej płci jest żółw?:)
Pelkowna
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2006, o 20:21
Lokalizacja: Grodzio city

Postprzez Atena 12 gru 2006, o 16:59

słyszałam, że po ogonkach, ale nie znam się i nie wiem, czy to prawda. Samiec ma podobno dłuższy i grubszy ogonek niż samica :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Psiarka 16 gru 2006, o 17:51

Ja słyszałam że jak żółw ma długie pazury to jest samcem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psiarka
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1976
Dołączył(a): 10 sie 2005, o 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez czarny_motyl 16 gru 2006, o 19:00

Samica czy samiec?
Samce żółwi ozdobnych czerwonouchych mają ogon proporcjonalnie dłuższy i szerszy u podstawy w porównaniu do ogona samicy. Poza tym u samicy odbyt leży nieco bliżej nasady ogona.

Brzuszna część pancerza samicy jest płaska a nawet może być wypukła a u samca jest wklęsła. Ułatwia to wprowadzenie narządu kopulacyjnego. Główną cechą różniącą dojrzałe żółwie są wydłużone pazury na przednich łapach.

http://terrarystyka.pl/index.php?option ... &Itemid=84
czarny_motyl
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 662
Dołączył(a): 20 lip 2006, o 14:02
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Jadzia1 1 lut 2008, o 16:40

Witam ja mam 2 żółwie stepowe nie jest prawdą,że stepowy prawie cały czas śpi jak mają ciepło to ani w głowie im spanie .Ja świecę im tak zwaną kwoczkę to mają ciepło ,apetyt wielki bardzo chętnie jedzą marchewkę tartą z twarogiem oraz kapustę pekińską ,jabłuszko ,a latem kwiaty mleczu oraz inne kwiaty .Chętnie się moczą w wodzie ,a potem nacieram olejkiem z witaminami specjalnym dla żówi .Powodzenia 8)
Avatar użytkownika
Jadzia1
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 17:55

Postprzez Leonek 5 kwi 2008, o 17:56

A moj Leonek umarl po 6 miesiacach bo zachorowal :(
Leonek
 

Postprzez Diana S 5 kwi 2008, o 18:15

Dużo ludzi ma żółwie, ale tak naprawdę nie wie jak się nimi opiekować...

co podawać czego nie....

Niektórzy nie wiedza, że żółwie śpią...

znałam os. która zakopała żywcem żółwia tylko dlatego, ze zapadł w sen a ona myslała, że umarł... :roll:
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

Postprzez Jadzia1 6 kwi 2008, o 14:45

Witam :)
To prawda ,że nie wszyscy wiedzą jak się opiekować mam znajomą wetkę Ona pokazała mi kiedyś żółwia dolna skorupka była miękka to świadczy, że
żółw był źle karmiony .Jak już pisałam mam 2 żółwie jeden to podrzutek z Warszawy tam znaleźli go znajomi moich znajomych oni nie mogli go zatrzymać i trafił do mnie .Moje żółwie zimą grzeją się od lampy a latem mają wybieg i cały czas są na podwórku ,zimą wypuszczam je na spacery po mieszkaniu Obrazek
Co jedzą to już pisałam dodam jeszcze ,że do jedzenia dodaję witaminę A+D3
acha lubią też paprykę i żółtko jajka oczywiście gotowane można też podawać ryż gotowany i mięso wołowe mielone surowe .
PozdrawiamyObrazek
Avatar użytkownika
Jadzia1
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 874
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 17:55

Postprzez Spanielu$Koczka 7 kwi 2008, o 17:20

Diana S napisał(a):Dużo ludzi ma żółwie, ale tak naprawdę nie wie jak się nimi opiekować...

co podawać czego nie....

Niektórzy nie wiedza, że żółwie śpią...

znałam os. która zakopała żywcem żółwia tylko dlatego, ze zapadł w sen a ona myslała, że umarł... :roll:


:shock: a potem go odkopała z powrotem czy nie ?
"Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"

MaRta i ...
Obrazek
Avatar użytkownika
Spanielu$Koczka
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1088
Dołączył(a): 5 mar 2008, o 19:37
Lokalizacja: Piła

Postprzez Diana S 8 kwi 2008, o 00:43

Nie, nie odkopała go...

biedny żółw umarł pewnie...Obrazek
Avatar użytkownika
Diana S
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 3047
Dołączył(a): 30 lip 2007, o 00:16

sen ????

Postprzez rybkon 6 sty 2009, o 17:58

Prosze pomózcie, mam zółwia, i od dwóch dni lezy w wodzie, ma otwarte oczy, wyciagniete łapy i sie nie rusza, czy on śpi ?
rybkon
 

Postprzez takasobieja 10 sty 2009, o 14:34

Poczekaj do lata to sie dowiesz
Posiadaczka Goldena Retrievera.
Obrazek
rasowy=rodowodowy
Avatar użytkownika
takasobieja
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2259
Dołączył(a): 3 lip 2006, o 15:19
Lokalizacja: Tuchola
Imię psa: Shakira
Rasa psa: Golden Retriever - pseudo xD


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

paw prints