Koszatniczki

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Koszatniczki

Postprzez Izumi 3 lis 2006, o 22:57

Szukałam w szukaczu i nie znalazłam :)
Tak więc czy ktoś miał, ma , będzie miał, widział, słyszał o albo lubi koszatniczki??? Inaczej zwana wiewiórką peruwiańską i czilijską

Ja miałam 4. Najpierw dwie siostry Wiórcię i Trocię
Potem Trocia zmarła ( wada genetyczna- chów swobny- hodowla na zysk)
wiórcia została sama i wpadła w depresję:(
Dokupiłam jej kitkę (tak a już roczną) ( wiórcia miała wtedy 2 lata)
Wiórcia i kitka się nie dogadały, a nawet sie nienawidzą (bitwy i chamskie odzywki) i siedzą w osobnych klatkach do dziś
Więc spróbowałam jeszcze raz i dokupiłam Wiórci malutkiego kosza- Cookie (na avatarku) Wiórcia zaczeła zachowywać się jak matka. Bardzo się pokochały, niestety Cookuś miała wadę genetyczną(patrz Trocia) i również zmarła. Nie przeżywałam jednak tego tak bardzo bo aż do końca zachowywała się jak zdrowy kosz i ja przeczuwałam, że umrze już dzień wcześniej więc sobie z nią pogadałam.

Wiórcia została sama(no, jest jeszcze wredna Kitka), ale już nikogo jej nie dokupię bo to naprawdę przykre gdy 50% twoich zwierzaków umiera bardzo wcześnie przez ludzką głupotę i szaleńczą pogoń za pieniędzmi.

Może trochę smutna historia, ale tak niestety jest. Jak ktoś będzie sobie kupował koszatniczkę, najpierw niech sprawdzi:

- zęby. u dorosłego kosza powinny być pomarańczowe
-ogon. czy na końcu jest pędzelek. Często kosze tracą go przy zabawie na kole, ale dobrze gdyby był.
- czy samiczki są z samcami (co gorsza własnymi braćmi) w klatce. Od 6 miesiąca powinny być odseparowane.
-zawartość miseczek. Jeśli jest kukurydza, pestki dyni, słonecznika, fistaszki- kosze mogą mieć cukrzyce.

Jeśli kupujesz- kup DWIE !!! najlepiej siostry


Mam nadzieję, że uchronię jakiegoś przyszłego właściciela koszy od złego wyboru:)

(raaaany znowu się rozpisałam)
Avatar użytkownika
Izumi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 15:54
Lokalizacja: Gdańsk

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez kaylegh 20 lis 2006, o 19:49

fiuu przykro mi naprawde zwlaszcza ze chcialam miec kosza w przyszlosci...
kaylegh
 

Postprzez Milena5_12 21 lis 2006, o 19:02

A czy to prawda, ze ona nie uczulają alergików?
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Izumi 22 lis 2006, o 22:31

Tak prawda, nie uczulaja. fajne jest też to, ze przyjmują zapachy otoczenia. jak umyjesz ręce np. mydłem migdałowym i będziesz głaskał kosza to ten zapach na niego przejdzie :)
Avatar użytkownika
Izumi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 15:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kaylegh 23 lis 2006, o 18:29

extra :D
kaylegh
 


Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 29 gości

paw prints