co sądzicie o zoo??

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

co sądzicie o zoo??

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 13:09

chciałyabym się dowiedziaę jekie jest wasze zdanie na temet zoo?? ja uważam, że jest to żzła zupełnie zbedna rzecz!! tylko męczą się zwierzęta!

co innego rezerwaty które podtrzymują gatunki przy życiu!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Jadzia 10 wrz 2005, o 15:04

Może i Ty jesteś tak bogata z domu, że stać Cię na wyjazdy do różnych rezerwatów, gdzie żyją dzikie zwierzęta :roll: Bo na przykład mnie nie stać. Mnóstwo ludzi nawet nie stać na wyjazd do miasta w którym jest ZOO :( I chociażby z tego powodu powinny istnieć ogrody zoologiczne :!:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez Asiek 10 wrz 2005, o 15:55

Jadziu nie zgadzam się z Twoją opinią. Zoo to dla mnie zwykła męczarnia żyjątek. Przecież te biedne lwy duszą się w tych malutkich klateczkach. Jeżeli chodzi o dzikie koty, duże ssaki jak. np. niedźwiedzie białe, myślę, że powinny przebywać w swoim naturalnym środowisku. A co do podtrzymania gatunku( chodowla zagrożonego w zoo) okay..niech się rozmnażają na zdrowie...a dzikie zwierzęta można pooglądać w Tv, czy gazetech i to jeszcze w ich naturalnym środowisku :!:
...Prostych słów boi się największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez Jadzia 10 wrz 2005, o 16:08

Jesteście za młode i nie wiecie, że jeszcze nie dawno nie we wszystkich domach był telewizor, natomiast były wycieczki do ZOO, zapytajcie się Waszych Rodziców. A zwierzęta wcale nie mają tak złych warunków, jak piszesz. A tak w ogóle, to byłaś w jakimś ogrodzie zoologicznym, czy tylko powtarzasz obiegowe opinie, które nie mają nic wspólnego z prawdą :?:
prawdziwy miłośnik pinczerów
Avatar użytkownika
Jadzia
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 15 mar 2005, o 21:33
Lokalizacja: Kwidzyn
Imię psa: AKSAMITKA Czezbig, LULKA i ORKA spod Katedry FCI
Rasa psa: pinczer miniaturowy - hodowla spod Katedry FCI

Postprzez olwo 10 wrz 2005, o 17:39

Większość zwierząt z ZOO poprostu się tam urodziła, więc są przyzwyczajone do życia w klatkach, a na wolności pewnie by sobie nie poradziły :(
Avatar użytkownika
olwo
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1475
Dołączył(a): 26 sie 2005, o 08:21
Lokalizacja: okolice Krakowa

Postprzez pauline_g 10 wrz 2005, o 19:31

racje że niektórzy są za biedni zęby jechać do rezerwatów!! jeżeli zoo ma istnirć to nie w takich warunkach ja we Wrocławiu!! niektóre zwierzeta się tam ueodziły i jeszcze gorzej jest wywozić je na wolnośc!! zgadzam sie z wami po części!! :o
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pauline_g 10 wrz 2005, o 19:36

w warszaie jest dobre zoo - ma standardy euro.!! ale w e wrocłąwiu wymaga ono starannej przebudowy!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 19:40

Jadzia napisał(a):Może i Ty jesteś tak bogata z domu, że stać Cię na wyjazdy do różnych rezerwatów, gdzie żyją dzikie zwierzęta :roll: Bo na przykład mnie nie stać. Mnóstwo ludzi nawet nie stać na wyjazd do miasta w którym jest ZOO :( I chociażby z tego powodu powinny istnieć ogrody zoologiczne :!:
ja tam niejeżdze bo niema tylu pieniedzy!!!!a wolisz widziec zwierzątka w zoo?????które się mecza??????? jak tak to jestes bezduszna :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 19:42

Pika napisał(a):Większość zwierząt z ZOO poprostu się tam urodziła, więc są przyzwyczajone do życia w klatkach, a na wolności pewnie by sobie nie poradziły :(
tak ale dawno dawno temu jakiś głupi człowiek chciał sie wzbogacić na zwięrzątkach i wzioł je od czegoś musiało to być!!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 19:43

Asiek napisał(a):Jadziu nie zgadzam się z Twoją opinią. Zoo to dla mnie zwykła męczarnia żyjątek. Przecież te biedne lwy duszą się w tych malutkich klateczkach. Jeżeli chodzi o dzikie koty, duże ssaki jak. np. niedźwiedzie białe, myślę, że powinny przebywać w swoim naturalnym środowisku. A co do podtrzymania gatunku( chodowla zagrożonego w zoo) okay..niech się rozmnażają na zdrowie...a dzikie zwierzęta można pooglądać w Tv, czy gazetech i to jeszcze w ich naturalnym środowisku :!:
i oto mi hodzi
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 19:49

wyobraźcie sobie jesteście w ciasnej klatce zdaleka od rodziny i podaja ci jedzienie codzienie patrzy na ciebie gruba podnieconych maluchów i wołają
-ja ale duzy kotek
ja bym w czyms takim nie ytrzymała :evil: jadziu oglądnij sobie bajke ,,madaskar ":evil: to zobaczysz a jak chcesz coś bardziej wybitego obejrzyj ,,zwierzeta w zoo"
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez Asiek 10 wrz 2005, o 20:17

Jadzia napisał(a):Jesteście za młode i nie wiecie, że jeszcze nie dawno nie we wszystkich domach był telewizor, natomiast były wycieczki do ZOO, zapytajcie się Waszych Rodziców. A zwierzęta wcale nie mają tak złych warunków, jak piszesz. A tak w ogóle, to byłaś w jakimś ogrodzie zoologicznym, czy tylko powtarzasz obiegowe opinie, które nie mają nic wspólnego z prawdą :?:

Tak byłam...i jakoś nie przypadło mi takie miejsce do gustu...Po prostu jest mi żal tych zwierzaków...może i nie mają złych warunków ale gdyby miały wolny wybór na pewno wolały by wolność. W końcu nie tylko ludzie chcą być wolni... :roll:
...Prostych słów boi się największy nawet twardziel
Proste słowa z gardła nie chcą wyjść najbardziej
Avatar użytkownika
Asiek
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 161
Dołączył(a): 16 kwi 2005, o 11:14

Postprzez Kamcia 10 wrz 2005, o 20:19

asiek am rację
Obrazek
Avatar użytkownika
Kamcia
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 sie 2005, o 10:51
Lokalizacja: z Wrocławia:)

Postprzez ciemnooka 11 wrz 2005, o 13:09

zoo to prawdziwy kontakt z natura a co do wolnosci to niejedne by nie przetrwaly i nie poradzilyby sobie tak wiec wszystko ma swoja cene takze wolnosc;
Posiadaczka malego pinczerka Tocia i od niedawna porzuconego kociaka;-))
Avatar użytkownika
ciemnooka
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 263
Dołączył(a): 27 cze 2005, o 16:00
Lokalizacja: podlaskie/Belgia

Postprzez Tinus 22 wrz 2005, o 18:28

zgadzam sie z ciemnooka.. wiekszosc zwierzat widywanych teraz w zoo jest urodzonych juz w niewoli. to tak jakbyscie kupili papuzke i puscili ja, aby byla wolna. nie poradzi sobie i zginie. te zwierzeta takze by nie przetrwaly. sa przyzwyczajone do tego, z jedzenie zostanie im podane, a nie musza same polowac.
Przyznaje jednak, ze warunki w zoo powinny sie polepszyc.. szczegolnie u niektorych zwierzat. czasami az serce boli,kiedy patrzy sie na ich niedole.
Wydaje mi sie jednak, ze zoo jest potrzebne. Jestescie mlodziutkie.. jeszcze szesc lat temu same bylyscie w zoo i pewnie zachwycalyscie sie zwierzetami. ja sama jezdze co roku do zoo i uwielbiam te wypady. To dla dzieci wielka frajda i nie mozemy im tego odbierac. Wiekszosc z nich nie zobaczylaby nigdy lwa - bo kogo stac na wyjazd, aby zobaczyc je w ich naturalnym srodowisku
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Następna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 28 gości

paw prints