co sądzicie o zoo??

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez Michał 22 wrz 2005, o 18:50

Poza tym wiele zwierząt w zoo jest już kalekami i już nie może żyć na wolności np. pelikany w zoo w lasku Wolskim mają wadę skrzydeł. Nie mogą już latać. Zoo to dla nich to jedne z jedynych miejsc gdzie mogą prawie normalnie żyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez pauline_g 22 wrz 2005, o 18:56

wiem o tym, że oddawanie tych zwierząt na wolność jest jeszcze gorsze!! ale co sządzicie o wyłapywaniu wolnych, albo o furrach, mięsie z lwa, kosmetykach testowanych na zwierzętach??
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tinus 23 wrz 2005, o 08:01

testowanie kosmetykow na zwierzetach jest zle
futra - tylko sztuczne
lapanie zwierzat by zamknac je w klatce powinno byc zabronione
a co do miesa lwa.. hm.. czym sie wg Ciebie rozni zabicie krowy od zabicia lwa?
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez pauline_g 23 wrz 2005, o 19:15

pomyliłam się bo chodziło mi o tygrysy!! krów jest pod dostatkiem a tygrysów nie!!! tygrysy sa pod ochroną!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tinus 24 wrz 2005, o 20:01

krow jest pod dostatkiem, bo ludzie je rozmnazaja. Takze ze wzgledu na mieso.. gdyby tygrysy byly zjadliwe pewnie robiliby z nimi to samo :D
ogolnie nie jestem za zabijaniem rzadkich zwierzat z powodu tak glupiego, jak chec sprobowania jak smakuja.. zreszta jesli jakies zwierze jest pod ochrona, to przeciez prawo go chroni i nie widze powodu do dyskusji - prawo to prawo. W tym wypadku musze naet powiedziec, ze je popieram. Niestety zawsze znajda sie ludzie, ktorzy prawo lamia.
ale wiecie co.. jadlam kiedys rekina i mi smakowal :lol:
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez pauline_g 24 wrz 2005, o 21:13

ale ten rekin był dozwolony przez prawo!! a to jest różnica!!
Obrazek
Avatar użytkownika
pauline_g
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 1603
Dołączył(a): 3 lip 2005, o 22:21
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Tinus 26 wrz 2005, o 13:10

a skoro cos jest niedozwolone przez prawo to dla mnie logiczne jest to, ze lamanie tego prawa jest zle
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Doris 7 paź 2005, o 12:09

ja uwazam ze ok, moglo by byc zoo, ale takie w ktorym sa tylko ryby i gryzonie ewentualnie ptaki bo one nie mecza sie az tak w klatkach i akwariach. az szkoda patrzyc na np. lwy w tych malutkich boksach

---------------------------------------------------------------------------------
ludzie, jak bylam w holandii tam to dopiero bylo zoo :!:
pantery mialy takie wybiegi na pare hektorow z konarami wielkimi drzewami bajorami! kazde wieksze zwierze mialo taki duzy i urozmaicony wybieg. Jak w naturze. A goryle to mialy taki caly las tropikalny tylko ze ogrodzony.Takie zoo to ja rozumiem!
Doris
 

Postprzez patriss 2 lis 2005, o 20:23

jesli chodzi o zwierzaki ktore urodzily sie w zoo to i tak nie przetrwalyby gdyby ktos je wypuscil z klatki. Tylko ze te zwierzaki skads sie musza wziac. przeciez kiedys zawsze musi byc zlapany pierwszy goryl. Takie zwierze moglo miec swoje mlode.co wtedy stanie sie z takimi malymi biedactwami?? przeciez maja marne szanse na przezycie. :cry:
...Tajemnica szczęścia tkwi w dostrzeganiu wszystkich cudów świata...
Avatar użytkownika
patriss
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 47
Dołączył(a): 29 paź 2005, o 22:08
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gość 2 lis 2005, o 22:07

Z jednej strony zoo to fajna zabawa - można się popatrzeć na zwierzaki, pośmiać się, nakarmić żyrafy.
Ale pomyślcie czy takie zwierzaki są szczęśliwe? Co to za przyjemność gapić sie na takie nieowłosione istoty, które robią dziwne miny.
Po za tym wiele ludzi karmi zwierzaki słodyczami, przez które mogą sie pochorować :( A ciągłe siedzenie na tyłku (bo przecież zwierzęta nie mają co robić w zoo) to też nie za dobre - zwierzaki potrzebują dużo ruchu, z jego braku mają jakieś tam "niedociągnięcia" zdrowotne.
No to sie nagadałam :) według mnie zoo to nie najleprza perspektywa dla zwięrzaków (które przecież tak wszyscy kochamy)
Gość
 

Postprzez Michał 3 lis 2005, o 06:58

Raczej wszystkie zwierzaki w zoo w Lasku Wolskim nie siedzą na tyłku :wink: . Na przykład pawie są wypuszczane w ciepłe dni. Papugi latają, gryzą gałęzie itp. Ale inaczej z dzikimi kotami :( . Tylko siedzą w tych klatkach, nie mogą się wybiegać.
Tak z innej beczki, to zwierzęta w zoo nie są już zabierane z naturalnego środowiska. Obecnie (przynajmniej większość) jest przywożona z hodowli lub innych zoo, którym się już nie mieści nadmierna ilość zwierząt (rozmnażają się).
Pozdrawiam wszystkich - Michał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Rex 4 lis 2005, o 19:02

Jadzia napisał(a):Może i Ty jesteś tak bogata z domu, że stać Cię na wyjazdy do różnych rezerwatów, gdzie żyją dzikie zwierzęta :roll: Bo na przykład mnie nie stać. Mnóstwo ludzi nawet nie stać na wyjazd do miasta w którym jest ZOO :( I chociażby z tego powodu powinny istnieć ogrody zoologiczne :!:
Tak,i trzeba brać pod uwagę to że w zoo zwierząt żle nie traktują,i każdy dzięki temu nawet najbiednieszy ktoś moze zobaczyć kilka zwierzątek o któryhc marzy.
PRZYJACIELU...!
(...) I nie trzeba, byś mówił cokolwiek wystarczy byś był!!!
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez Efica 5 lis 2005, o 17:29

No tak, tak ale mi jakoś nie sprawiają przyjemności wycieczki do zoo :?
Kiedyś poszłam tam z wielką ochotą - uchachana że zobacze zwierzaki
Ale jak popatrzyłam się jak wygląda ich życie, ich znudzone minki :| :( :?
to już mi się odechciało tych wszystkich zoo :roll:

I nikt mnie nie przekona :P że zoo to dobra rzecz - to jest tylko kolejna samolubna zachcianka człowieka (o wiele leprze według mnie byłaby obserwacja zwierzaków naturalnym środowisku)
Efica
 

Postprzez Rex 25 lis 2005, o 17:37

kazdy ma inne zdanie.Ja popieram Michała
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Postprzez -sznaucerka- 25 lis 2005, o 19:48

ale różne zdania....ja uważam że zoo mogą być jeśli chodzi o zwierzęta chore, biedne urodzone w tym miejscu i zagrożone ale naprzykład wkurza mnie że kupili w warszawskim zoo małpom telewizor...mogli im kupić dużo jedzenia, powiększyć wybieg a nie telewizor po co to..
Kochanie..
opuściłeś Mnie
myślisz sobie teraz, że już nie chcę cię
lecz ja zawszę tęsknię
i nigdy nie śpię
Avatar użytkownika
-sznaucerka-
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 397
Dołączył(a): 31 paź 2005, o 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 26 gości

paw prints