Pytanie o papugę..

... i innego zwierza, od chomika do konika.

Moderator: Moderatorzy

Pytanie o papugę..

Postprzez Tinus 16 paź 2005, o 18:18

hej.. mam pewien problem. Jak juz wam pisalam procz Amidy posiadam jeszcze papuge. Jest to rezella bialolica. Jest ze mna juz od osmiu lat i chce aby ze mna zostala. Pojawil sie jednak problem.
Otoz maciek, jako moja papuga ma klatke u mnie w pokoju. Rodzice nie godza sie na przenoszenie go w inne miejsce, bo swintuszek bierze swoje ziarno w lapki i rzuca nim po calym domu (tzn rzuca tak daleko jak siegnie). Totez musi on zostac u mnie. Problem polega na tym, ze ja w tym roku mam okropnie duzo zajec na uczelni, dodajac do tego dojazdy do katowic. To wracam kolo 17. Oczywista rzecza jest, ze musze wyjsc z Amida, a ze ona potrzebuje cos kolo dwoch godzin spacerku, to dla papugi zostaje mi niewiele czasu.

stad tez moje pytanie. Czy osmioletniej papudze moge kupic jakas inna, aby nie czula sie samotna?
Nie chce drugiej rozelli. Myslalam o nimfie. Ale czy maciek nie zrobi jej krzywdy? Nie chcialabym, aby ja zadziobal. Poniewaz mam mackowi z najblizszych dniach zmienic klatke, to moze po prostu do nowej klatki wprowadzic od razu nowa papuge? Wtedy maciek nei bedzie sie czul tak pewnie jak u siebie i moze cos z tego bedzie. Jak myslicie? Warto zaryzykowac?
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Michał 16 paź 2005, o 19:57

Hmmm... Najlepiej żebyś kupiła drugą rozellę (przeciwnej płci). Może stworzą parkę i będą mogły zająć sobą czas. Ale można kupić też nimfę. Duże papugi najlepiej stopniowo przyzwyczajać do siebie. Kup (lub pożycz) drugą klatkę dla nowej lokatorki (papugi). I wstaw ją do tego samego pomieszczenia w którym znajduje się Maciek. Codziennie stopniowo przybliżaj je do siebie (żeby przyzwyczaiły się do swojej obecności). Po pełnej aklimatyzacji (tydzień, czasami więcej) i oswojeniu przybyszki (lub przybysza) można je wypuścić razem. Należy je obserwować, przebywać w ich towarzystwie (nadzorować). Jeśli nie przypadną sobie do gustu, trzeba próbować dalej. Jeśli się polubią możemy je umiejscowić w jednej klatce (odpowiednio dużej). Więcej informacji można znaleść na papugowym forum. Później podam adres strony.
Pozdrawiam - Michał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Michał 16 paź 2005, o 20:24

Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Tinus 16 paź 2005, o 21:09

hej.. kupno macka osiem lat temu bylo zupelnie nieprzemyslane z mojej strony. Ot.. zapragnelam papuzki, a ta mi sie podobala. Bylam smarkata i nalezy mi to wybaczyc. Teraz jednak wiem, ze kolejna rozella to kolejne zobowiazanie na nastepne 20 lat, a nie chce miec papugi az tyle czasu. Szczerze mowiaz, moj chlopak nie jest fanem papug i juz nie jest zachwycony tym, ze w przyszlosci bedzie mial Macka.. a gdybym jeszcze mu dokupila kolejna papuge.. i zobowiaazla go do opieki nad nia kolejne 10 lat dluzej, to chybaby mnie zamordowal :)
stad tez wolalabym papuzke, ktora zyje krocej. Nie chce tez tworzyc parki, bo nie chcialabym miec mlodych. W sowim czasie mialam parke papuzek i wiem, ze male tez sa obowiazkiem, a ja nie bardzo mam w tej chwili czas na kolejne obowiazki.

Dzieki w kazdym razie za rady.. skoro i tak kupuje nowa klatke, to wyprobuje sposob z dwiema. Mam nadzieje, ze sie polubią :)
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Michał 16 paź 2005, o 21:44

Przecież nie musisz mieć młodych... Wiele par jest szczęśliwych bez lęgów.
Nifmy niestety też żyją dość długo - 15 nawet 20 lat. Mój kuzyn hoduje je i ma nawet niezłe z tego dochody :) . Ale to Twoja decyzja.
Pozdrawiam - Michał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Basia_sz 17 paź 2005, o 06:34

Ciekawe, jak jest z papugami, też nieraz widziałam, że można trzymać je w jednej klatce (np. papużki faliste). Ale jak ja chciałam parkę kanarków razem w jednej klatce trzymać, to ojej! Byłam zmuszona kupić drugą klatkę, bo samiczka chciała samczyka zjeść żywcem! :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Michał 17 paź 2005, o 06:56

Kanarki (dojrzałe samce i samice) trzyma się oddzielnie. Jedynie wtedy kiedy się chce mieć młode wpuszcza się samca do samicy. Nawet klatki oddziela się kartonami żeby się nawzajem nie widziały.
Pozdrawiam - Michał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Tinus 18 paź 2005, o 12:17

wiecie.. chyba narazie zrezygnuje z zamiaru kupna papużki..
rozmawialam z wetem i powiedzial, ze zanim sie na nia zdecyduje, to mam sprobowac puszczac mackowi radio, kiedy zostaje sam.. zobacze, moze zadziala :D
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Michał 18 paź 2005, o 15:52

Czytałem o tym sposobie. Jest podobno bardzo dobry, dopóki (według mnie) papuga się nie zorientuje, że to tylko radio :wink: .
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Basia_sz 19 paź 2005, o 15:45

Sorry Tinus, że w Twoim temacie, ale przedstawiam Wam Maćka:
Obrazek
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Michał 19 paź 2005, o 17:04

Widać, że jest dobrze jest karmiony. Podajesz mu szpinak i marchew?
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Basia_sz 19 paź 2005, o 17:15

Marchew, jajko, jabłko, trochę kapusty, ogórka, listki pokrzywy (takiej z dworu i ozdobnej, czerwonej, bo bardzo lubi), no a oprócz tego oczywiście pokarm dla kanarków! Oczywiście nie wszystko na raz :lol:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez Michał 19 paź 2005, o 21:17

Jest bardzo zadbany... Ma jak w raju 8) ... Będzie dłuuuuuuuugo żył.
Obrazek
Avatar użytkownika
Michał
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 1031
Dołączył(a): 27 lip 2005, o 16:43
Lokalizacja: Kraków
Imię psa: Anabel
Rasa psa: West Highland White Terrier

Postprzez Tinus 20 paź 2005, o 13:49

śliczny maluch.. jak sie dostane na drugi komputer to pokaze Wam mojego Maciusia :)



znalazlam jedynie stare zdjecie.. gdzies mi sie zgubily zdjecia z komputerka.. te jest nie najlepszej jakosci, ale zawsze.. przedstawiam Wam mojego Maćka :lol:
Obrazek
Powiedz mi kim są twoi przyjaciele, a powiem ci kim jesteś
Ernest Hemingway

Obrazek
Avatar użytkownika
Tinus
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 997
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 17:54
Lokalizacja: Zabrze
Imię psa: Amida
Rasa psa: cc

Postprzez Rex 25 lis 2005, o 17:41

Bardzo ładny ptaszek.Ja Maćka miałam chomika;)
Avatar użytkownika
Rex
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 586
Dołączył(a): 13 sie 2005, o 15:10
Lokalizacja: Psia Kraina

Następna strona

Powrót do Kącik kota

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości

paw prints