Ah ten język polski ! :)

Zdarzenia, historie i anegdoty, takie że pies by się uśmiał :)

Moderator: Moderatorzy

Postprzez dapi 22 lis 2006, o 21:26

basia_sz napisał(a):Eee tam, przecież w Boguminie trzy czwarte Czechów mówi po polsku :!: :lol:
- od Bohumina to ja się trzymam z daleka. Raz zabrałam tam mojego męża, przez pierwsze 15 minut stał osłupiały, był przekonany, że jesteśmy w Korei. Bohumin praktycznie jest opanowany przez przybyszów z Azji. :shock: Mnie wygodniej robi się zakupy w Karvinie.
Pozdrawiamy. Daria i Nico
Obrazek
Avatar użytkownika
dapi
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 52
Dołączył(a): 12 lis 2006, o 10:05
Lokalizacja: Radlin

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Basia_sz 23 lis 2006, o 06:43

A tu masz rację, faktycznie jest ich tam masa :lol: Parę razy byliśmy też po drugiej stronie Skrbeńska (ta moja skleroza, jak się ta miejscowość nazywa :?: :oops: ) i też nie było problemu :D Chociaż swoją drogą już nie pamiętam, kiedy robiliśmy zakupy u sąsiadów, łoooj, dawno to było :lol:
Chyba nieco zboczyliśmy z tematu :oops:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez kaylegh 25 lis 2006, o 13:03

Zakręt to Curven i każdy sie z tego smieje :roll:
kaylegh
 

Postprzez Milena5_12 4 gru 2006, o 12:27

A jak jest po czesku "jdziesz", "do", "oglądasz" ?
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Gość 14 gru 2006, o 19:40

Po czesku 'Być albo nie być - oto jest pytanie' - 'Bytka albo nie bytka - oto jest zapytka' :D
Gość
 

Postprzez pucek 18 gru 2006, o 13:46

ja jak kiedyś byłam na stadionie dziesięciolecia to chińczyki zamiast koszule nocne napisali ''kosule nocna'' :lol:
pucek
 

Postprzez nati 21 sty 2007, o 21:07

A ku....a to po wlosku droga
nati
 

Postprzez Dorka 26 sty 2007, o 17:24

Od zawsze wiedziałam że polski jest śmieszny. Szczególnie w tłumaczeniu na inny język
Dorka
 

Postprzez Kasja Hillmann 21 lut 2007, o 23:26

Hehe, sama wiem jak trudny jest jezyk polski - moj maz jest Holendrem i usiluje sie nauczyc polskiego... Najlepsze bylo, kiedy w koncu nauczyl sie slowa PIES. Pojechalismy do Polski i niedaleko mojego domu natknelismy sie na znak Uwaga piesi! a moj kochany z powazna mina (po angielsku) - dlaczego musimy uwazac na psy?? Myslalam ze padne ze smiechu (w srodku oczywiscie). Podobnie ze szczurami - inaczej ich nie wymowi ja śćiurki - i tak juz zostalo...

Tym, ktorzy chca sie posmiac (a i uswiadomic sobie jak ciezki jest nasz jezyk) polecam blog http://www.wszczebrzeszynie.blog.pl
... I am the daughter of the Ancient Mother, I am the child of the Mother of the World...

Obrazek
Avatar użytkownika
Kasja Hillmann
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 21 lut 2007, o 12:28
Lokalizacja: Venray

Postprzez Gość 24 lut 2007, o 12:30

Anglik, mieszkający już jakiś czas w Polsce pewnego dnia nie wie co raobić. Postanawia włączyć radio, może tam coś ciekaweo mu "doradzą" Akurat leci prognoza pogody (o czym nie wiem) słyszy więc: "dzisiaj śnieg zamieć, goło leć"
Po chwili zastanowienia mówi: nie, jednak zostane w domu
Gość
 

Postprzez Ewka 29 sie 2008, o 16:04

Przeniosłam z innego tematu:

Tęczova napisał(a):Terminator - Elektronicky mordulec

Odjazdy autobusów - Odchody autobusow

Mam pomysł - Mam napad

Miejsce stałego zamieszkania - Trvale bydlisko

Stonka ziemniaczana - Mandolinka bramborova

Plaster na odciski - Naplast na kure oko

Gwiazdozbiór - Hvezdokupa

Wiewiórka - Drevni kocur

Chwilowo nieobecny - Momentalnie ne przitomni

Hod dog - Parek v rohliku

Płyta CD - Cedeczko

Teatr narodowy - Narodove divadl

Drodzy widzowie - Wazeni divacy

Zepsuty - Poruhany

Koparka - Ripadlo

Zaczarowany flet - Zahlastana fifulka

"Być albo nie być - oto jest pytanie" - "Bytka abo ne bytka - to je zapytka"

Komentarz meczu hokeja - "... z levicku na pravicku, pristavka i ...sito"

"Gwiezdne wojny" z czeskim dubingiem - Lord Vader do Lukea Skywalkera: "Luk! Jo sem twoj tatienek!"

W liście do Koryntian - Hymn o miłości: "Miłość się nie obraża i gniewem nie unosi" - "Laska se ne wpina i ne wydyma sa"

Niezapomniana trójka czeskich hokejowych napastników: Popil, Poruhal a Smutny

Boskie ! :lol:


Te wszystkie tłumaczenia są z języka polskiego na czeski :lol: uśmiałam się jak nie wiem co :rotfl: Moje ulubione to "zahlastana fifulka" :rotfl:
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez @ Tuśka @ 31 sie 2008, o 12:49

Ewka napisał(a):Przeniosłam z innego tematu:

Tęczova napisał(a):Terminator - Elektronicky mordulec

Odjazdy autobusów - Odchody autobusow

Mam pomysł - Mam napad

Miejsce stałego zamieszkania - Trvale bydlisko

Stonka ziemniaczana - Mandolinka bramborova

Plaster na odciski - Naplast na kure oko

Gwiazdozbiór - Hvezdokupa

Wiewiórka - Drevni kocur

Chwilowo nieobecny - Momentalnie ne przitomni

Hod dog - Parek v rohliku

Płyta CD - Cedeczko

Teatr narodowy - Narodove divadl

Drodzy widzowie - Wazeni divacy

Zepsuty - Poruhany

Koparka - Ripadlo

Zaczarowany flet - Zahlastana fifulka

"Być albo nie być - oto jest pytanie" - "Bytka abo ne bytka - to je zapytka"

Komentarz meczu hokeja - "... z levicku na pravicku, pristavka i ...sito"

"Gwiezdne wojny" z czeskim dubingiem - Lord Vader do Lukea Skywalkera: "Luk! Jo sem twoj tatienek!"

W liście do Koryntian - Hymn o miłości: "Miłość się nie obraża i gniewem nie unosi" - "Laska se ne wpina i ne wydyma sa"

Niezapomniana trójka czeskich hokejowych napastników: Popil, Poruhal a Smutny

Boskie ! :lol:


Te wszystkie tłumaczenia są z języka polskiego na czeski :lol: uśmiałam się jak nie wiem co :rotfl: Moje ulubione to "zahlastana fifulka" :rotfl:


Ej genialne... Można się uśmiać.
Avatar użytkownika
@ Tuśka @
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 672
Dołączył(a): 11 lip 2008, o 22:07
Imię psa: Misiu
Rasa psa: Polski Owczarek Podhalański

Postprzez Ewka 2 wrz 2008, o 12:26

Wie ktoś jak można zacząć uczyć się czeskiego? Słowniki to nie wszystko, chciał.abym się coś poduczyć, bo mi się to zaczyna podobać (:P). Chciałabym korzystać z programów komputerowych. Zna ktoś taki? :]
Pies jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego.
Josh B.


Obrazek
Ewka
Starszy Tropiący
Starszy Tropiący
 
Posty: 2726
Dołączył(a): 20 wrz 2007, o 15:23
Lokalizacja: Sprzed monitora

Postprzez imperatrice 5 paź 2008, o 18:54

Jeżeli chodzi o wpadki językowe to kiedyś córka opowiadała mi o jednej uśmiałam się przy tym do łez. Jej koleżanka była na ślubie swojej cioci. Nagle rozległa się pieśń ku chwale NMP i dziewczynka zamiast 'Anielska Królowo...' na całe gardło zaczęła śpiewać 'Angielska Królowo...' To uświadomiło mi, że co prawda rodzice chodzą ze swoimi dziećmi do kościoła, ale w ogóle nie rozmawiają z nimi na temat religii przez nich wyznawanej. Ja nie chodzę do kościoła i w Boga nie wierzę, ale wiem, że gdybym była wierząca i wychowywałabym swoją córkę w duchu katolickim to wyjaśniłabym jej na czym polega chrześcijaństwo... Ponieważ teraz mamy w Polsce ludzi 'wierzących', którzy modlą się do Elżbiety II...
W nadziei, że jutro będzie lepiej, że coś wreszcie się zmieni...
Obrazek
Avatar użytkownika
imperatrice
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 54
Dołączył(a): 5 paź 2008, o 12:01
Lokalizacja: Żywiec/Monachium/Zakopane

Should Norton 360 Get Rid Of A Hijacker???***10 POINTS***?

Postprzez Nannyw 17 kwi 2010, o 14:10

Recently, my clipta.com toolbar seems to be malfunctioning. Whenever I want to download a video, it only allows me to download a small portion of a video - say, I wanted to download a 99MB video, I was only able to download about an eighth of it. I do not know what is happening, but I have also been experiencing from strange redirections - when I click on a link from a Google Search, I get redirected all the time to another page completely, and I have to go back and do it a few times before it works, sometimes. Could it be a trojan or a virus or something? - because all my troubles started, I think (but I'm not that sure) when I downloaded a .exe file. When I opened it, it didn't work. My security software detected a threat, and labelled it as "High" in risk level. Changes, according to my Internet Seurity Software, have also been made to my system files. It also seems that it may be a trojan horse. Could this be linked to my inability to download FULL versions of videos using my clipta.com toolbar? I use Mozilla Firefox (v. 3.5.5). Or could there just be a bug in Firefox or my clipta.com toolbar? I need a a solution to my problem.

_____________
cheap xbox 360 games
Nannyw
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Humor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

paw prints