pies czy suczka?

Zastanawiasz się jaki pies najlepiej pasuje do Twoich warunków i stylu życia? Przeczytaj lub zapytaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

pies czy suczka?

Postprzez monia93 11 lut 2007, o 11:29

Nazywam sie Monika :) Wybralam juz rase psa <labrador retriever> sle nie wiem czy wziąć suczkę czy pieska?? chcialabym wiedziec jakie sa plusy i minusy kazdej z plci :D mam nadzieje ze mogę na Was liczyć z gory dzieki :* buuuuś ;)
monia93
 

Sklep Psiaki.pl

Szukasz czegoś dla swojego pupila?

Zapraszamy do naszego Sklepu Psiaki.pl
Znajdziesz tam atrakcyjne produkty dla zwierząt. Wszystko, czego potrzebujesz, dla psa, kota i innych zwierzaków.
Sklep dla zwierząt
 

Postprzez Atena 11 lut 2007, o 11:36

ogólnie mówiąc, to sprawa wygląda tak:

suka - cieczka 2 razy w roku, podczas której trzeba pilnować, żeby nie została pokryta przez jakiegoś psa. Niektóre suki mają ciąże urojone, podczas których zachowują się tak, jakby miały szczeniaki.

psy - podczas cieczek suk stają się nieznośne, potrafią wtedy uciekać. Mnie osobiście denerwuje ich niuchanie każdych siusiek i obsikiwanie każdego krzaczka.

Więcej w chwili obecnej mi nie przychodzi do głowy, z pewnością ktoś coś jeszcze doda :)
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Izumi 11 lut 2007, o 11:45

Niektórzy mówią, że suczki barziej się przywiązują. Ja się z tym nie zgadzam, w te kwestii obie płci są takie same.
Musisz być przygotowana na to, że suczka bedzie miała cieczki. W domu może nosić majtki dla psów, ale zawsze może być nieprzyjemny zapach, czy tu i ówdzie zabrudzenia podłogi czy mebli. Muszisz być przygotowana na ewentualne odpędzanie się kijem od psów 'zakochanych' w twojej suni.
Suczka może mieć też urojone ciąże co również jest męczące dla właściciela. Plusy suczki ?? Hodowcy labków mówili mi, że suczki są zwykle spokojniejsze także jeśli masz inne zwierzęta jak koty czy królik to jest plus. Chociaż nie gwarantuję ci, że suczka będzie spokojniejsza niż pies czasamiu jest dokładnie odwrotnie.

Z kolei pies będzie miał okresy ' wzmożonej aktywności' będzie prawdopodobnie ciągnął na spacerach do suczek z cieczką , może uciekać , szczekać itd, a okres cieczek praktycznie nigdy się nie kończy.

Oczywiście psa można wykastrować, a suczke wysterylizować i problem z głowy (choć nieco kosztownym sposobem)

Reszta zależy po prostu od tego czy czujesz, że potrzebujesz przyjaciela czy przyjaciółkę.
Avatar użytkownika
Izumi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 15:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Milena5_12 11 lut 2007, o 15:59

Wydaje mi się, że suczki sa lepsze bo psy uciekają do suczek z cieczką.
Avatar użytkownika
Milena5_12
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1162
Dołączył(a): 17 sie 2006, o 13:21
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez szczotek 11 lut 2007, o 17:03

Milena5_12 napisał(a):Wydaje mi się, że suczki sa lepsze bo psy uciekają do suczek z cieczką.


Nie prawda. Przypilnujesz - nie uciekną. A suczki nie uciekają :?: Na takiej podstawie moge powiedzieć, że psy są lepsze bo nie mają cieczek. I w koło macieju. Mój pies nigdy nie uciekł i większość też nie ucieka, oczywiście są wyjątki.
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Postprzez Marcin Dondelewski 12 lut 2007, o 21:37

to czy ktoś lubi bardziej psa czy suczkę to kwestia gustu :)

tak jak napisał szczotek i pies i suczka jak chcą to uciekną.

Być może suki są bardziej stadne dlatego więcej się przywiązują do
swojego właściciela a pies jest bardziej samodzielny i wędrowniczy.
Darmowy kurs dla właścicieli psów

Obrazek

www.kurs.bizon.pl
Avatar użytkownika
Marcin Dondelewski
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 119
Dołączył(a): 9 sty 2007, o 00:09

Postprzez Izumi 13 lut 2007, o 12:17

Marcin Dondelewski napisał(a):
Być może suki są bardziej stadne dlatego więcej się przywiązują do
swojego właściciela a pies jest bardziej samodzielny i wędrowniczy.


A wtej kwestii ja się nie zgodzę, zwłaszcza u labradorów jest zupełnie wszystko jedno czy to pies czy suczka. Bo obie płci są nad wyraz stadne i towarzyskie. Może suczki są spokojniejsze, ale tylko to.
Avatar użytkownika
Izumi
Obrożny
Obrożny
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26 paź 2006, o 15:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez szczotek 13 lut 2007, o 19:25

Izumi napisał(a): Może suczki są spokojniejsze, ale tylko to.


Hehe a ja sie z tym nie zgodze :D

Myślę, że wszystko zależy od rasy, charakteru psa :) Jedyne różnice to, że suczki mają cieczki :) Nic więcej.

P.S Od wszystkiego są wyjątki :!:
Obrazek
Avatar użytkownika
szczotek
Nadkagańcowy
Nadkagańcowy
 
Posty: 1398
Dołączył(a): 28 sie 2006, o 16:30
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

...

Postprzez natalia2012 14 lut 2007, o 18:31

ja też miałam nad tym problem lecz wybrałam suczke i wcale nie uważam że to był zły wybór ... bo akurat trfiłam na taką suczke która sie nieda pokryć ... ale nie ma wszystkich takich suczek... Psy są mniej wierne od suczek lecz one małych nie będą mieć każde nich ma jakies ale...
Avatar użytkownika
natalia2012
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 lut 2007, o 19:24

Re: ...

Postprzez Basia_sz 14 lut 2007, o 18:40

natalia2012 napisał(a): Psy są mniej wierne od suczek lecz one małych nie będą mieć każde nich ma jakies ale...


Natalia, proszę, nie opowiadaj takich głupot :roll:
Pies (jako zwierzę, nie płeć) jest wierny tak, jak na to zasługuje jego właściciel.
Jeżeli ktoś nie zrozumiał, mogę rozwinąć :roll: .
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

...

Postprzez natalia2012 14 lut 2007, o 18:47

Nie chodziło mi że przezcały czas jest niewierny lecz przez ten czas co jakas suczka w okolicy ma cieczke , wówczas ciągla ucieka ... mniałam to na myśli
Avatar użytkownika
natalia2012
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 23
Dołączył(a): 13 lut 2007, o 19:24

Postprzez feta 14 lut 2007, o 19:34

Ja wiem jedno: jeżeli nie dopuścimy suczki do tego żeby miała małe to zapadnie na jakąś chorobę... :( Tak było z moim bokserkiem- Kesi :(
feta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 lut 2007, o 11:59

Postprzez Atena 14 lut 2007, o 19:36

feta napisał(a):Ja wiem jedno: jeżeli nie dopuścimy suczki do tego żeby miała małe to zapadnie na jakąś chorobę... :( Tak było z moim bokserkiem- Kesi :(

tia - jasne... macierzyństwo uzdrawia. Może jeszcze powiesz, co to za choroba była :?: może ropomacicze :?:
Nitimur in vetitum semper cupimusque negata :twisted:
Avatar użytkownika
Atena
Moderator
Moderator
 
Posty: 6026
Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 10:54
Lokalizacja: Ruda Śląska
Rasa psa: morświn i dzikoświn

Postprzez Basia_sz 14 lut 2007, o 19:39

Feta, Tobie też trzeba wszystko od początku tłumaczyć :?: :ojej:
TO NIEPRAWDA co piszesz :!: :evil:
"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." A. de Saint-Exupery
Avatar użytkownika
Basia_sz
Dobra Dusza
Dobra Dusza
 
Posty: 4804
Dołączył(a): 18 wrz 2005, o 11:50
Lokalizacja: Jejkowice

Postprzez feta 14 lut 2007, o 19:40

rak, ale ja nie CHCĘ o tym mówić :cry:
feta
Podsmyczy
Podsmyczy
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 lut 2007, o 11:59

Następna strona

Powrót do Jaka rasa będzie najlepsza dla mnie?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 37 gości

paw prints